• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    ANCHATON
    ANCHATON --- ---
    MATEEJ: diky za radu. Nicmene Nullpriest je u tohodle zaklad..da se hrat jako brzda na zacatku i jako lizaci pomocnik v mid/late (idealne vyvolat stira). Co jsem se naucil u karet je to ze zaklad je mit karty na ruce, takze lizani a lizani je muj mustr. V tom mi witch nepomuze. A ano..muj pristi wild card bude massacre a mascot exhibition
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    A hrál bych 4x Massacre, nicméně jsem vzdálen tomu někoho nutit do jednoho optimálního buildu.
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    ANCHATON: Witch podle mě výrazně lepší než Nullpriest.
    ANCHATON
    ANCHATON --- ---
    ANCHATON: jsou tam rezervy, porad bilancuju jestli tam mam drzet sedgemoor witch ale proste mi tam pasuje...tainted adversary taky.co mi pomohlo ze bugli Jadara takze jsem ho opustil a svete div se..nechybi. nejvetsi magor je Volki za 7. Z 50% co ho vylozim tak vzdavaji hned.
    ANCHATON
    ANCHATON --- ---
    Deck
    2 Hive of the Eye Tyrant (AFR) 258
    4 Eyetwitch (STX) 70
    7 Snow-Covered Swamp (KHM) 281
    4 Shambling Ghast (AFR) 119
    4 Deadly Dispute (AFR) 94
    3 Faceless Haven (KHM) 255
    2 Skullport Merchant (AFR) 120
    2 Nullpriest of Oblivion (ZNR) 118
    1 Hunt for Specimens (STX) 73
    1 Tainted Adversary (MID) 124
    1 Valki, God of Lies (KHM) 114
    2 Soul Shatter (ZNR) 127
    3 The Meathook Massacre (MID) 112
    3 Lolth, Spider Queen (AFR) 112
    1 Sorin the Mirthless (VOW) 131
    4 Field of Ruin (THB) 242
    9 Snow-Covered Swamp (KHM) 280
    4 Fell Stinger (VOW) 112
    1 Infernal Grasp (MID) 107
    2 Flunk (STX) 71
    4 Blood on the Snow (KHM) 79
    1 Sedgemoor Witch (STX) 86
    1 Professor Onyx (STX) 83

    Sideboard
    1 Environmental Sciences (STX) 1
    1 Necrotic Fumes (STX) 78
    1 Pest Summoning (STX) 211
    1 Confront the Past (STX) 67
    1 Introduction to Annihilation (STX) 3
    1 Mascot Exhibition (STX) 5
    1 Ray of Enfeeblement (AFR) 116
    2 Skyclave Shade (ZNR) 125
    2 Concealing Curtains (VOW) 101
    2 Demogorgon's Clutches (AFR) 96
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    ANCHATON: Nahoď decklist.
    ANCHATON
    ANCHATON --- ---
    Tak jsem si nadelil k jezisku Mythic...momentalne 91%. Cerna je svina
    YETTY
    YETTY --- ---
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    WRATA: Já vím. U show phases jim blbne buď jen indikace, nebo jim blbne celá indikace fází. Jdu do menu, zaškrtnu show phases, vrátím se do hry, jdu zase do menu, show phases je odškrtnuté... Ve hře permanentně vidím indikaci zapnutého show phases v podobě šedivé klávesy a nápisu Show Phases. Klávesová zkratka L ale nic nedělá (kontrolováno v menu) a na tu šedou klávesu se nedá kliknout.

    Full control funguje, jak má, dá se zapnout/vypnout přes Ctrl a dá se vypnout i pouhým kliknutím na tu šedou indikační klávesu Ctrl.

    Po pravdě řečeno nevím, jestli mám ukazování fází zapnuté nebo vypnuté (asi to první, přijde mi to pořád stejné).
    WRATA
    WRATA --- ---
    MATEEJ: Full control a show phasess jsou dve ruzny veci...
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    WRATA: Mám (i když checkbox v menu je asi rozbitej, jakoby nedrží zaškrtnutej), ale mám pocit, že dřív full control držel zapnutej pořád, dokud jsi ho nevypnul. Ale možná se pletu.
    WRATA
    WRATA --- ---
    MATEEJ: Hlavne si zaskrtni v gameplay menu "Show phases" pak je totiz jasne videt v jake fazi kola kdo zrovna je a hlavne se tam da bez problemu da nastavit stopka takze tyhle veci pak nemissnes
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MATHES: jo, konečně se mi podařilo stisknout Ctrl včas
    MATHES
    MATHES --- ---
    zatimco ve svym kole to udelas normalne v 2. main fazi, protoze ti hra normalne pauzu ve svym end stepu ani nenabidne
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATEEJ: nejsem si jistej, ale imho je to default setting areny. na tyhle "advanced" triky potrebujes full control, abys dostal prioritu na konci souperovi 2. main faze, jinak ji standardne dostanes az v end stepu
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    MATHES: To jsem tak nějak vydedukoval, ale děkuji za potvrzení. V tom případě mě zaráží to, že tlačítko na ukončení soupeřova kola funguje jinak než tlačítko na ukončení tvého kola. Proč to tak je? A v papíru to funguje stejně, jako že když soupeř v druhé main nic nedělá, tak nemáš šanci zahrát instant efect před začátkem jeho end stepu?

    Dělal jsem to v tuto chvíli. Proběhne úvodní trigger Liesy, efekty Fleshtakerů, pak kliknu na End Turn a zjevně přejdu do beginning of end step, protože potvora jde hned do ruky.

    vow-51-chill-of-the-grave

    Zatímco když to udělám v tuhle chvíli v soupeřově kole, tak už je pozdě, podle všeho jsem v tomto okamžiku už v end stepu, ne před ním. (Což naznačuje i rozdílný wording těch malých šedých nápisů pod tlačítkem. Jenom nechápu, proč to je udělané rozdílně.)

    vow-26-nurturing-presence
    MATHES
    MATHES --- ---
    Konec kola je velmi tezko zpracovatelnej udaj. Co je presne konec kola? Protoze pokud to ve svym kole "stihnes", tak si to nedelal v end stepu, ale hadam, ze spis ve 2. main fazi.

    MATHES
    MATHES --- ---
    MATEEJ: Kdyz delas na konci souperova kola cokoliv, tak to delas v end stepu. Delayed trigger jasne rika, ze kdyz se splni podminka, tak se akce stane "na zacatku end stepu".

    Takze pokud v prubehu end stepu delas cokoliv, tak fakt nemuzes cekat, ze stihnes trigger, kterej byl na zacatku faze, ve ktery to delas:)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    Hm, trochu mě zlobí Liesa. Čím to, že když sacnu svou potvoru na konci soupeřova kola, že se mi jde do ruky až na konci mého? (Když ji sacnu během combatu v soupeřově kole, tak se mi vrátí do ruky na konci soupeřova kola. Když ji sacnu na konci mého kola, tak se mi vrátí do ruky ihned.)

    Je to tím, že oranžové tlačítko My Turn na konci soupeřova kola označuje konec end stepu (takže přeskakuje začátek end stepu), zatímco oranžové tlačítko End Turn na konci mého kola označuje teprve přechod do end stepu, takže včetně začátku end stepu?

    (Zkoušel jsem si proti Sparkymu vynutit si v jeho druhé main phase full control, ale nějak se mi to nedaří.)

    i5f1511-690
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ASYD: Tak to ti závidím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam