• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PATISLAVJak bylo to slovo?
    HEHETKA
    HEHETKA --- ---
    chtěla bych se zeptat, co si představujete pod pojmem "sošný a aristokratický typ krásy"? Nenapadá mě žádné synonymum ke slovu "sošný".
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    koukal jsem se na začátek této diskuse a zaujal mě hned začátek - zakousnout se jako klíště... a i když je to skoro po třech letech a vůbec nevěřím, že by to ještě bylo někomu užitečné, spíš jen pro zajímavost, tak bych taky přišel se svou trochou do mlýna:

    jestli "zakousnout se jako klíště" mělo značit určitou zarputilost, tak by to mohl být se svou trvrdohlavostí beran, a nebo býk ve výrazu "zabejčit se"

    a mimochodem, doufám, že to tu ještě ožije, protože tahle diskuse by s mojí sklerozou a snahou psát hezky "košatě" česky byla velmi oblíbená a využívaná :-)
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    MISERY: to už má příchuť překvapení, neočekávaného - ale píšu si! díky
    MISERY
    MISERY --- ---
    "když tu najednou!" :)
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    PATISLAV: to už má velký časový odstup, myslel jsem to právě ve smyslu "následně", to znamená že po jedné údálosti/situaci/činu navazuje druhá... teď mě napadá "vzápětí"
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    ještě mě napadá "po čase" anebo "později". To druhé ve smyslu: "Později se ukázalo, že..."
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    PATISLAV: jo dobrý! píšu si do svého seznamu často využívaných slov v tomto smyslu :-) ... doufám, že časem ještě přijdu na další, furt jsou potřeba
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    Následně?
    KLABABA
    KLABABA --- ---
    Jaká synonyma použít za "a pak", "potom", "poté", "po chvíli", "za X [jednotek času]", "(a) na to", "posléze"... ?
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    nenapadá vás pls někoho synonymum k nabízet, poskytovat...??... už jsem v textu trochu zamotaná a nemůžu vymyslet žádný ekvivalent...
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    ZMYJKA: příborník mi taky sedí.. nebo sekretář..
    WAYFARER
    WAYFARER --- ---
    Já jsem pro příborník
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    áááno, výborně dík:)
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    IM_MORTAL: přímočarý, střízlivý, rozvážný, strohý, neobřadný, nestrojený, disciplinovaný, nevzrušený, zdrženlivý...hmmm, na tón hlasu bych asi použil "nevzrušený."
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    neví někdo nějaký dobrý synonymum pro "věcný" ve smyslu ton hlasu?
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ZMYJKA: Je to příborník?
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Nevíte někdo, jak se říká tomuhle: http://www.dormidont.ru/images/article/a03_07.jpg ?
    BORABARA
    BORABARA --- ---
    ZMYJKA: tak tam hoď něco se španělskou botou nebo jiným mučícím nástrojem;)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    PATISLAV: Potřebuju frázi, českou, která by vyjádřila totéž. Protože solná kyselina jaksi není česká fráze :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam