• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHIMERAMimořádně nadané děti
    LE_JOUEUR
    LE_JOUEUR --- ---
    prisla jsem po jeho odchodu, starsi bratr ho jeste zazil (jeho maturita 2004), takze ho znam z vypraveni.. pak to tam chvili slo, ale to, co se zacalo dit hlavne po prestehovani budanky na zvahov je strasny
    vsak podminecne vylouceni za 200+ neomluvenych hodin je trochu moc volnosti, ale pokus zakazat chodit po chodbe ve vic jak dvojicich je neco, co patri spis do vezeni (a jeste o tom rikat, ze to je prostor pro mimoradne nadane deti s individualnim a vstricnym pristupem ucitelu)

    prvni zlom si pamatuju z doby, kdy tam myslim sefovala katka talirova. prisla nova prima a rodice si stezovali, ze nemaji zakovske a ze oni ted nad detmi nemaji kotrolu. Myslela jsem, doufala, ze reknou "tak jste je sem nemeli davat". ale oni zavedli zakovsky pro prvni stupen. no a pak uz se to vezlo, novy neinformovani ucitele, kontrola zapisku, vykani....
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    jo - kdo jste v praze - vezměte děti na Bambiriádu. Je to tam vtipné.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LE_JOUEUR: nevím jestli si byla na buďánce a Tomáše zažila. Jako učitel je bezvadnej, ale nedá se říct, že za spory co tam ty dva, tři roky před tím, než odešel mohli nej ti druzí. Bylo to skvělé, ale neudržitelné - organiazčně, ideově (absence, co dělat s těma co volnosti zneužívali) a hlavně to tempo pro učitele.Po Tomášově odchodu tam z té staré gardy téměř nikdo nezůstal, zejména z těch skutečně inspirativních.

    Spousta z nich přestala učit úplně (pravda ovšem také je, že nebyli původně učitelé, jen na nás páchali experimenty a díky za ně). Tak to že už neučí může být dost dané tím,že prostě atmosféru prvních 6 let buďánky už nejde zopakovat. A předpokládám že ani když Tomáš dostane licenci na Viu Lucis, tak to tam prostě nebude tak živelné.

    Tomáš patří k lidem, co mě hodně ovlivnili, což ale bohužel nenzmění nic moc na tom, že na Buďánce rozjel systém, který mohl fungovat jen za cenu ohromné energie ze strany dospělých. A to natolik, že to nemohlo fungovat dlouho. Škoda.
    LE_JOUEUR
    LE_JOUEUR --- ---
    jsem si tu dala vyfiltrovat "budanka" ..
    UNDERWORLD: jestli te jeste neco zajima, tak napis
    ZOFI: houska je zakladatel budanky, nejakou dobu byl reditelem.. pak zel odesel a ted by ho to tam potrebovalo (uz par let) jako sul
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    ZOFI
    1. spoluúčast studenta
    2. financování podle toho, zda škola je "výborná" nebo "průměrná"
    3. jiné výborné špeky.
    (máš v tom článku odkaz na text Bílé knihy na webu MŠMT.)
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    http://www.novinky.cz/clanek/139198-ministerstvo-skolstvi-predlozilo-verejnosti-bilou-knihu.htm

    Ví někdo o jaké změny v té Bílé knize - v českém vysokém školství, vlastně jde?
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    http://www.rodina.cz/clanek6292.htm

    opět jeden zajímavej článek...o problémech dětí rozených císařským řezem - s dýcháním a plícemi celkově - asi myslí častá onemocnění ,
    největší problémy prý mají děti narozené ve 37 týdnu a mladší...atd...

    Mohu říci , z vlastní zkušenosti - můj syn se narodil mezi 37 a 38 týdnem a opravdu měl velké problémy -
    - do 9 let neustálé opakující se záněty průdušek, dokonce zápal plic...také slabší astma...až poslední 2 roky je to lepší...
    FIFI
    FIFI --- ---
    Jinak za vysvědčení dostával od babičky a i od tchána, teď už jen tchána. Jo a dcera taky za výzo dostává, jinak tedy kapesný nemá, ale něco v peněžence má vždycky, aby si ve škole mohla koupit pití, když by jí nevystačilo to z domova.
    FIFI
    FIFI --- ---
    Já Vám nevím, ale ty peníze za jedničky či jiný známky nepraktikuju.

    Syn má kapesný na týden dvacet korun a často mu řeknu, že jako smol pachol, že neudělal to a to, nebo že rozbil to a to a ještě mu to třeba na měsíc seberu. Když ovšem jede na nějaký výlet či akci se školou, tak mu třeba 200, 300 dám. Většinou dost přiveze zpátky. Taky někdy (tak cca 2x, 3x za rok) choděj se školou - třeba když jedou z muzea do Mekáče a věděj to od paní učitelky předem. To mu dám gastroturku a on přiveze ještě ségře třeba hranolky :-) - a nikdo mu neříká předem, aby jí něco přivezl, prostě na ni myslí.

    ZOFI: Samozřejmě gratulace za Klokana!
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MARK no... přijde doba, kdy dítě po nějakém kapesném zatouží.
    a aby se to podobalo mzdě za práci, ne jen tak mírnyxtýrnyx zisku bez zásluhy, myslím, že kapesné za výborné známky je dobrá volba.

    ZOFI ano, v manželství jsme si spolu pořídili byt. byt zůstal manželovi (budeš se ptát proč a já ti řeknu, že proto, než se nechat zase zmlátit, tak jsem mu ho nechala - případné dotazy do pošty).
    hypotéku jak píšeš bych asi dostala, ale nezvládla splácet. zkoušela jsem všecky možné formy... nejde to.
    střechu nad hlavou máme, a dá-li Bůh, snad ještě mít budeme. Stále více uvažuju (už i za účasti syna), že bychom se od jeho páté třídy (až půjde na gympl) přestěhovali do Prahy.

    VŠEM:
    dámy a pánové, penízky do této diskuse moc nepatří, pokopírujte si a já to smáznu.
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    YENNEFER: však s brigádou už ted počítá...a to nemá 11, a od 18 že mi bude pomáhat s hypotékou...strašně chce svůj pokoj, šel by do práce snad už ted...
    Chudoba nikoho nezkazí, ale člověk si užije pěkně nepříjmné pocity...při pohledu na jiné - spolužáky, kteří si mohou dovolit cokoliv...
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    ZOFI: to neres, chudoba jeste nikdy nikoho nezkazila a hlad mit nemusi, dostane namazanej krajic :-))) a kdyz mu to bude vadit, tak od 16 muze vzit nejakou brigadku, aby mel na nadstandart... me naopak prijde dost hrozny, kdyz posloucham kamarady, ktere vydrzuji rodice na studiich a oni jeste remcaji, ze dostavaji male kapesne... to je fakt napresdrzku...
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    MARKOVKA: "kapesné" 20 - 40 kč je tak na kolu, případně hranolky, na které bych mu stejně, když někam se školou jde - dala.
    Takhle si to koupí ze "svých" zasloužených... myslím si, že 2 kč za 1 ho nemůže nějak zkazít...
    ale na 2. stupni, či na střední už mají děcka u seba vždy nějakou tu stovku, bojím se, aby si nepřipadal méněceně, že on nemá nic - má hlad a má sotva na kolu...aby se mu nesmáli...když poslouchám kamarádky, co mají starší děti, jak to dnes mezi mládeží chodí ... už to, že je jinej (nadanej) ho od vrstevníků odlišuje...být ještě chudej...
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    CHIMERA: no, myslela jsem si, že ti byt zůstal z manželství..., pořizovali jste si ho přeci spolu, ne?
    Já se bohužel nastěhovala do jeho domku, takže...ted bydlíme v tržním....1 pokojovým...
    Hypotéku dnes můžeš mít i bez udání příjmů (jde to asi 2 roky) - taky nedosahujeme s příjmy na tu obvyklou...sice platíš vyšší % úroků, ale jsi ve svým...a lze si to natáhnout na 30 let...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    ZOFI a na ten nápad, že mám byt, přišlas kde? :-o
    bydlím v nájmu a platím tržní nájem (polovina mého platu).
    já jsem nerezignovala na všechno, jen na sebe.
    hypotéku nedostanu, to už jsem zkoušela (resp. dostanu, ale ne na tolik peněz, abych za to mohla koupit byt).
    prostě nějak musíme vydržet.
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    CHIMERA: mám to stejné, snad s tím rozdílem že začnu za rok splácet ještě hypotéku (nemáme kde bydlet, kluk už pořebuje vlastní pokoj, ne s mámou spát na rozkládacím gauči), takže než bude plnoletej a bude mi pomáhat, si pěkně máknu...aspon 2 práce, hlídání dětí po víkendech...ty máš chim už aspon ten byt...

    Ale rezignovat , to nesmíš...nemáme prachy, ale zato máme vyjímečné děti :))
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    já za sebe můžu říct, že jsem žádné peníze neměla, ani když jsem byla s manželem.
    pokaždné mi hrozně vyčítal, když jsem malému něco koupila (jaxi si neuvědomoval, že dítě roste a stále něco potřebuje) - nadával, že vyhazuju peníze ze nepotřebné věci, a to jsem vždycky kupovala jen v bazárku...
    teď mám aspoň klid - koupím malému, co potřebuje, a že se na mě nedostává, to mi ani nepřijde. jsem na to zvyklá. já si pro sebe nic neukupuju, ale do roka mám jednou svátek, jednou narozeniny a jednou vánoce, takže to mi mamka a sestra něco koupí (papuče, svetr, kalhoty...). takže přežiju.
    na svůj život už jsem rezignovala. chci jen, aby se měl dobře syn.
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    YENNEFER:
    FIFI:

    já netvrdím, že dítě si člověk pořizuje, aby na něm vydělal, dnes je to spíš naopak, dítě si hodně lidí nepořizuje, protože na ně prostě nemá...
    ale jak píše ta máma, člověk si ani neuvědomí, co ho potomek stojí, protože to prostě nepočítá... ale když vám pak soud dá kolem 2 000 alimenty na školáka, rázem si to pořádně uvědomíte... (vid, chiméro)

    Jen jsem si myslela, že si ten článek třeba rádi přečtete...

    a s tím kapesným - Ron až ted, ve 4. třídě dostává měsíčně 2 kč za 1, za 2 nic... vyjde mu to tak na 30-40 kč měsíčně...ale jak dlouho mu to ještě bude stačit?
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    druhý odkaz - po rozkliknutí se článek neobjeví, takže ho sem dávám znovu, pokud tam zas nebude, najdete ho (rozklikněte) u prvního článku u druhého obrázku věta - Kolik stojí dítě...


    http://fincentrum.idnes.cz/kolik-stoji-dite-od-narozeni-az-do-dospelosti-fa3-/viteze.asp?c=A080414_120608_viteze_hla
    FIFI
    FIFI --- ---
    ZOFI: já tedy prvňákovi kapesný nedávám..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam