• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    Tak je otázka, jestli je lepší dělat to, co o. Halík, nebo nedělat nic.
    Mohu se zeptat, co jste třeba vy udělali proti potratům?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LEON_KOWALSKI: predpokladam, ze kdyby tam byli pouze zeny pred potratem, tak to za heroickou praci ppvazujes.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    kdyby jste mel nekdo info, kdy a kde tady magorova zena rodi, dejte vedet, rad bych ji pod okny odcitoval par zalmu v pripade ze bude na oddleni nejaka pani co chce na potrat.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    THE_SON_OF_MAN: já ztratila dvě děti. Chtěné, plánované, milované. Taky jsem "tam" ležela, brečela, krvácela a čekala na zákrok, který zvýší šanci že ještě dítě mít budu (odebrání mrtvého plodu a vůbec toho, co ještě krví neodešlo). Měla jsem potvrzení 4 doktorů, že není co zachraňovat... Tomu, že žena potratí (dítě-plod zemře) a přitom zůstane v ní se říká zamlklý potrat (zamlklé těhotenství) a ať už dojde ke krvácení nebo ne, dělá se vyčištění dělohy (kyretáž). Věřte, že se cítíte hrozně - a celou dobu hledáte naději - a pociťujete strach, aby "nedošlo k omylu" - proto já třeba měla 4 ultrazvukové vyšetření, že má noční můra je skutečně pravdivá....

    Takových jako já jsou tisíce, bez přehánění. Má teta přišla o 6, než sedmé donosila (ležíc "tam" od druhého měsíce hlavou dolů, až do porodu).
    Ani nevíte kolik žen kolem vás má tohle za sebou - o tom se totiž nemluvívá! Statisticky takhle končí 40-65% těhotenství - v prvním trimestru, tudíž si toho na ženě nevšimnete... Statisticky jedna ze tří žen, co "tam" jdou na "potrat" je jedna zoufalá s mrtvým plodem (skutečně mrtvým, ne třeba s indikací postižení!).

    Dobré úmysly bývají cestou do pekla, a cíl neomlouvá prostředky. Třeba v případě člověka, který třeba posune ženu jako já z ataku deprese do chronické deprese svým řvaním!
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Ano, tím že řve pod okny porodního sálu, a pod okny kde leží čerstvě narozené děti a jejich maminky po porodu, tak tím dělá vskutku heroickou práci.
    HARALD
    HARALD --- ---
    CHOMI: :-)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    HARALD: Takže šáňo, chlebíčky, rachejtle? Ještě že pak v neděli můžete dlouho spát...
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    COCKROACH: 15. listopadu (který v juliánském kalendáři připadá na gregoriánský 28. listopadu) začíná předvánoční půst pro ty, kdo slaví vánoce podle juliánského ("starého") kalendáře. Jen na okraj: pravoslavné jsou jak vánoce podle gregoriánského kalendáře (slaví je ta k Řekové, Rumuni, Bulhaři, cařihradský patriarchát), tak podle juliánského kalendáře (jak je slaví Rusové, Srbové a jiní).
    V tomto půstu se nesmí jíst masoo, mléko a vejce, mohou se ale jíst ryby, samozřejmě kromě střed a pátků (to jsou postní dny celý rok).
    20. prosince (převeď si to případně na starý kalendář:o) začíná předsvátek, kdy už se nesmí jíst ani ryby. Půst končí 25. prosince, v den narození Páně.
    Viděl jsem i mírně odlišná postní pravidla, takže praxe se asi liší podle místních církví..
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    SANTAL: Aha, tak jsem blbec. Půst začíná 15. listopadu. Takže to už nestihneš, ale nevadí, "naskočit" se dá kdykoli:o)
    Jasně vánoce slaví plno lidí podle nového kalendáře, já taky:o)
    HARALD
    HARALD --- ---
    HARALD: Západní křesťané slaví v sobotu liturgického Silvestra.
    HARALD
    HARALD --- ---
    SANTAL: Teď v neděli 1.12.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    CHOMI: Raději se tady ještě jednou blbě zeptám/ujistím:

    Když tedy chci slavit vánoce dle státního kalendáře, tedy 24.12. u nás, v souladu se státním volnem: půst začíná AŽ 15.12.?

    (Rodině jsem již posunula Velkou noc, Vánoce posouvat nebudu...)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LEON_KOWALSKI: u staryho capa?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    COCKROACH: já sice nepiju, ale moje žena tam rodila :o)
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    LEON_KOWALSKI: Ja moc dobre vim kde, chodival jsem chlastat ke starymu Capovi ;)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    COCKROACH: ano, přímo pod okny porodních sálů a tam kde leží maminky s miminy, jak normální, tak po těžkých porodech.
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    Btw, blizi se zacatek (28.11 naseho kalendare) vanocniho pustu. Nemohl jsem dogooglit, jaka jsou jeho pravidla. Co se ji, co se neji. Jen sjem se docetl, ze se pust s blizicimi se Vanocemi zprisnuje, ale podrobnosti jsem nedohledal. Mhl by nekdo poskytnout treba nejaky odkaz (prosim, ne v rustine, kdyz tak krome cestiny v AJ nebo FJ).
    COCKROACH
    COCKROACH --- ---
    Ten knez se jmenuje Halik a demonstrovaval pred porodnici (nikoliv potratovou nemocnici) v Brne na Obilnaku. Je to vysinuty magor. Akorat by me zajimalo, jakym zpusobem je "pod kridlem" vladyky Simeona.
    ICXC
    ICXC --- ---
    THE_SON_OF_MAN: On je nyní velký kamarád vladyky Simeona...
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    ICXC: z Freimanna už se dělá oběť ... viz obvinění Bartáka z plánování vražd ...
    ono se najde (nebo vymyslí) na každého něco, je-li zájem, ale holt někdo se přes ty morální zábrany přenést dokáže (či je vůbec nemá - balast jeden hnusnej zbytečnej) a jinej ne ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam