• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMATSUPravoslaví, ορθόδοξη Εκκλησία
    Vše o pravoslaví, o schizmatu mezi východní a západní církví - důvody, rozdíly, podobnosti mezi nimi.



    "Existuje jedna věc, která je mnohem důležitější než všechny možné knihy a myšlenky, totiž nalézt pravoslavného starce, před nímž můžete položit všechny své myšlenky, od něhož můžete slyšet ne váš vlastní názor, nýbrž soud svatých Otců."

    Ivan Kirijevský
    rozbalit záhlaví
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    HAROLD: Ale já nepotřebuju poradit co s tím...
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    ADAMIRA: Přestaň šukat jak králík a máš po potratech a ani gumu nebudeš potřebovat.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LEON_KOWALSKI: no díky za přednášku z lásky, ale to přeci nic nemění na tom co jsem napsal...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ADAMIRA: Zit s jednou manzelkou a mit sex jenom s ni neni askeze. Je to normalni chovani. Stridani partneru se rika promiskuita. Proste clovek posloucha jenom pudy. Zadna laska, jenom libido.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    CHOMI: Jak vážně? I jako zastánce práva na potrat jsem používáním kondomu zabránil více potratům než vy všichni dohromady (předpokládám že žijete křestanským asketickým životem a klátíte jenom jednu ženu)...
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    LEON_KOWALSKI: Jo, ta petice je asi dobrá věc, díky za ni.

    ADAMIRA: Hahaha. A teď vážně:o)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ADAMIRA: a odpověď na tvůj předpoklad je ne.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ADAMIRA: Bránit? Tobě? Proč?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LEON_KOWALSKI: No čekal jsem že se budeš bránit...

    Když jinak nedáš..

    ehm ehm

    predpokladam, ze kdyby tam byli pouze zeny pred potratem, tak to za heroickou praci povazujes, že?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ADAMIRA: na nic ses mě neptal, jen jsi oznámil, že předpokládáš co bych já dělal/považoval.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    CHOMI: to co jim může reálně zabránit, například jsme dělali petici, která leží v parlamentu (už skoro deset let) a která upozorňuje na rozpor mezi ústavou ČR - listina základních práv a svobod
    Článek 6
    (1) Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením.

    a současnou zákonou praxí, která potraty umožňuje. Na té petici bylo dost podpisů, petiční výbor se jí zabýval, a výsledek je - potraty jsou pořád.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LEON_KOWALSKI: Neodpovíš, viď? :-)


    CHOMI: Já třeba používám prezervatim, předpokládám že jsem tím udělal proti potratům víc než vy všichni dohromady.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ADAMIRA: předpokládat můžeš co chceš
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Víš o tom prd
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    Tak je otázka, jestli je lepší dělat to, co o. Halík, nebo nedělat nic.
    Mohu se zeptat, co jste třeba vy udělali proti potratům?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LEON_KOWALSKI: predpokladam, ze kdyby tam byli pouze zeny pred potratem, tak to za heroickou praci ppvazujes.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    kdyby jste mel nekdo info, kdy a kde tady magorova zena rodi, dejte vedet, rad bych ji pod okny odcitoval par zalmu v pripade ze bude na oddleni nejaka pani co chce na potrat.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    THE_SON_OF_MAN: já ztratila dvě děti. Chtěné, plánované, milované. Taky jsem "tam" ležela, brečela, krvácela a čekala na zákrok, který zvýší šanci že ještě dítě mít budu (odebrání mrtvého plodu a vůbec toho, co ještě krví neodešlo). Měla jsem potvrzení 4 doktorů, že není co zachraňovat... Tomu, že žena potratí (dítě-plod zemře) a přitom zůstane v ní se říká zamlklý potrat (zamlklé těhotenství) a ať už dojde ke krvácení nebo ne, dělá se vyčištění dělohy (kyretáž). Věřte, že se cítíte hrozně - a celou dobu hledáte naději - a pociťujete strach, aby "nedošlo k omylu" - proto já třeba měla 4 ultrazvukové vyšetření, že má noční můra je skutečně pravdivá....

    Takových jako já jsou tisíce, bez přehánění. Má teta přišla o 6, než sedmé donosila (ležíc "tam" od druhého měsíce hlavou dolů, až do porodu).
    Ani nevíte kolik žen kolem vás má tohle za sebou - o tom se totiž nemluvívá! Statisticky takhle končí 40-65% těhotenství - v prvním trimestru, tudíž si toho na ženě nevšimnete... Statisticky jedna ze tří žen, co "tam" jdou na "potrat" je jedna zoufalá s mrtvým plodem (skutečně mrtvým, ne třeba s indikací postižení!).

    Dobré úmysly bývají cestou do pekla, a cíl neomlouvá prostředky. Třeba v případě člověka, který třeba posune ženu jako já z ataku deprese do chronické deprese svým řvaním!
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    THE_SON_OF_MAN: Ano, tím že řve pod okny porodního sálu, a pod okny kde leží čerstvě narozené děti a jejich maminky po porodu, tak tím dělá vskutku heroickou práci.
    HARALD
    HARALD --- ---
    CHOMI: :-)
    CHOMI
    CHOMI --- ---
    HARALD: Takže šáňo, chlebíčky, rachejtle? Ještě že pak v neděli můžete dlouho spát...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam