• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SMAGUEpoweryoga
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    FITH: Děkuju, to vypadá dobře, kousek od práce i od nádraží...jen by se mi ještě hodil nějaký "odpolednější" kurz. Určitě vyzkouším
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    Nemate někdo nějaký tip na cviceni py v centru Prahy nebo poblíž?
    _MAKI_
    _MAKI_ --- ---
    byla jsem jednou na workshopu "dance yogy" ...nebylo to špatné, ale podle mého gusta to nebylo ...ale za vyzkouseni clovek nic neda
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Já jsem to jednou zkusila a teda přijde mi, že je to dost proti logice jógy jako takové, ale zábavné zpestření to asi bylo
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    Chodím v Liberci k jedné skvělé mladé slečně : )
    SMAGUE
    SMAGUE --- ---
    OSPALA_WEWERKA: kam planujes chodit?
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    Já chodím půl rokua díky ní jsem zhubla a hlavně mě to baví, od úterka budu asi chodit na dance yogu.. jsem na to zvědavá, máte zkušenosti s dance yogou?
    SHI
    SHI --- ---
    Já jsem zkoušela asi půl roku cvičit podle dvd + tu a tam hodina, a teď už bych doma vůbec necvičila - i když chodím 3-4x týdně přes půl roku, pořád dělám spoustu věcí špatně, sám se člověk neopraví...
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    :) Díky za poměrně zajímavou diskuzi, nechtěla jsem vůbec říci, že bych jako začátečník cvičila raději sama, určitě budu nadále chodit na lekce a moc ráda..jen jsem chtěla znát názor na to, zda je samotné svičení doma spíše vítané či naopak...
    SMAGUE
    SMAGUE --- ---
    ARGANNAH: tak jsem to krasne vysvetlila sama sobe...;)
    SMAGUE
    SMAGUE --- ---
    SMAGUE: a to vis, ze mi taky nekdy neco ujede, ale behem ty pozice to srovnam pomoci vnitrniho pocitu, nebo si na urcity mista proste sahnu...kdyz jsou zrcadla, je to dobry pro kontrolu z vnejsku, kdyz nejsou, tak se clovek vic soustredi na vnitrek...uplne v pohode
    SMAGUE
    SMAGUE --- ---
    ARGANNAH: urcite s tebou souhlasim, ze instruktor (ucitel) je (mel by) byt lepsi, ale je treba hledat v sobe i vnitrniho ucitele, ktery te vede dal...ja jsem treba samouk, ktery si svoje vnitrni podnety doladuje prostrednictvim vlivu vnejsich
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    SMAGUE: Chápu, tak to možná děláš ale dlouho, já třeba cvičím py půl roku a i když už ty pozice znám, občas mi prostě někde něco uletí. Navíc člověk s cvičitelem má šanci pořád precizovat a vylepšovat úplně jinak, než když si improvizuje doma sám
    SMAGUE
    SMAGUE --- ---
    ARGANNAH: no ja si kontroluju vsecko postupne, vychazim z postaveni stredu, tedy predevsim panve....dobry jsou zrcadla, aspon obcas...vedle toho, kdyz se clovek dostane do spravne provedeny pozice, je to jako kdyz zapadne dilek do mozaiky...je to citit...nejsem zadnej panbuh, ale svoji energii proste vnimam
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    SMAGUE: Fakt, jo? Tobě se nikdy nestalo, že ti při rotacích například v bojovníkovi I přijde cvičitelka posunout kyčle na střed, protože se soustředíš na správnou rotaci a tenhle detail ti uletí, protože tělo si automaticky začne ulevovat?

    (Asi nestalo, jinak bys mi tohle nepsal. ;))
    SMAGUE
    SMAGUE --- ---
    ARGANNAH: souhlasim s dvd, nesouhlasim s prvni casti prispevku, normalni clovek primerene inteligentni s primerenym vnimanim sama sebe by mel bejt normalne schopnej ohlidat svou posturalni situaci bez problemu
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    SMAGUE: Kravina. Když je někdo nezkušený, ani si neuvědomí, že třeba při rotacích vytočí kyčel nebo předsouvá jednu nohu nebo si zapomněl nohu ve výponu, když má být celou plochou na zemi. Na to je potřeba cvičitel, aby špatnou pozici opravil, a když není k dispozici, buď je ta ásána nanic, nebo si můžeš dokonce ublížit.

    SPUNT: Jestli už chceš mermomocí cvičit doma, což imho není u začátečníka úplně dobrý nápad, kup si aspoň DVDčko s hodinou py, ať to necvičíš jen tak úplně z hlavy.
    SMAGUE
    SMAGUE --- ---
    SPUNT: zkus to a uvidis...zalezi na tom, jak jsi schopna vnimat svoje telo...a to se naucis jen, kdyz budes cvicit sama
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    Ahoj, mam dotaz na zkušenější cvicence:) Začala jsem s py teprve nedávno, ale jsem z vesnice, kde se cvičí jen jednou týdně...což mi přijde málo, hrozně moc mě to baví. Našla jsem na netu nějaká videa kompletních hodin a zkoušela jsem cvicit podle toho. Mě to přišlo super, ale samozřejmě chápu, že bez kontroly nějaké asany nemusely být úplně dobře.
    Takže ten dotaz: je lepší cvicit něco i když ne na 100% nebo si tím spíš uskodim???
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam