• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    MURHAAYA: Asi bych tam napsal, co je vsechno potreba - ze musis mit ten filtr, kolik to stoji. Ze to musi bejt na stativu a pak mozna ty zajimave triky s prohazovanim RGB kanalu, aby fotka dostala zajimavy nadech - proste tak neco, jak tady obcas pises normalne. :) A hlavne by tam melo bejt dostatek motivacnich fotek.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    pisu do jednoho casopisu kratsi clanek o infracervene fotografii, lehky uvod a navod pro zacatecniky, nejake navrhy co bych mel zminit, kdyz byste vy meli ten clanek cist a diky nemu s tim zacit experimentovat? dik
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    http://varial-artworks.com/fotky/?&dir=/IR%20-%20vyber&img=0 ten den foukal slabsi vetricek a takhle to dopadlo (i kdyz u tyhle fotky to celkem jeste jde). U infra se snazim dosahnout efektu kdyz je vsecko ostry, nerozmazany a jako by zmrazeny
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HUGGI: no 10s je uz silenej cas, v lete se ti rozmazou mraky a i malej vetricek ti to rozhejbe. Uz jsem celkem rozhodnutej, ze si predelam S9600 a casem bud poridim 350ku nebo az povysim na XXD radu tak si predelam 450ku na infra abych mohl fotit z ruky
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MURHAAYA: s IR zkusenosti nemam..ale proc ISO800 a 2s cas? stejne to mas na stativu tak proc ne ISO100 a 10s?..pokud nefouka tak je to sumafuk ne?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA: teda barvu ir blokujiciho filtru na cipu
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ELHO_CID: no uvidim, jak se mi bude fotit s tim zenitarem, mela by tenle tyden prijit redukce a budu si tam muset udelat ten zadni filtr ale, takze to asi vyzkousim nejdriv na nejakym Pentaconu 50/1.8.

    nejaka 17 - 18 s pravouhlou projekci v M42 se svetelnosti 2.8 a lepsi by bodla (a nebo si upravit fotak na infra :))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    http://varial-artworks.com/misc/?dir=/IR%20450D%20test tady jsou jeste nejaky jpg z rawu. Iso 800 - 1600. clovek musi trochu nakotlit iso a pak mu casy pri pocasi jako dneska jdou na 2 sekundy pri clone 3.5. Dost to pak sumi, ale da se to ukocirovat celkem. V lete ty casy asi pujdou dolu trochu, protoze bude vic svetla.

    jinak ty modry fleky bych tipnul na light leak z hledacku. fotil jsem zady ke slunci a to cim to muze byt zpusobeny me napadlo az doma a barva pripomina barvu IR blokujiciho filtru na zrcatku :)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    MURHAAYA: Nevim jestli nejaky flektogon bude takova vyhra, Canon 20/2.8 neni az tak drahy.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tenhle tyden mi prisla 450D, dneska se vyjasnilo, tak sem ji popadl spolecne s R72kou a vyrazil ven.


    fotka sama o sobe nestoji za zlamanou gresli, ale hlavni je, ze je celkem pouzitelna na infra. Clovek musi okotlit iso na 800 aspon a ma expozice kolem 2,5 - 3 sekund. Vyvazeni bily je fajn, jen Camera Raw nema takovy rozsah a je nutno si s rawem pohrat v canonackym editoru (nebo v jinym co to zvladne).

    Nevyhoda je silenej sum pri 100% cropu, ale neat image to dokaze trochu uregulovat. Ono taky az bude leto a bude slunce svitit silneji, tak se casy zkrati.

    a budu si muset udelat zadni infra filtr pro Zenitar nebo sehnat nejakej svetelnej sirokac neco jako 20/2.8 v M42.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ELHO_CID: no to asi jo no :) ale tak treba do leta nejakej sezenes
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    MURHAAYA: Bohužel nemám žádný slušný MF foťák. Strkat to do Lubitěla mi přijde jako plejtvání materiálem.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    neměl by někdo zájem vyzkoušet Kodak EIR Aerochrome (barevný infračervený diapozitivní materiál). Přemýšlím, že ho objednám z Německa (http://www.tarquinius.de/). Poštovné má uvedeno za 4 kusy (a předpokládám, že po menších neposílá). Jeden film vyjde asi na 470,-, Co vy na to?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ELHO_CID: vubec, tak jak sem ji vytahl z krabice. Je takhle citliva uz od vyroby. ale premyslim ze ji bud casem modnu nebo si poridim nejaky 300D telo a to necham modnout
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    MURHAAYA: Ta tvoje fuji 9500 je nejak modla?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ELHO_CID: pokud chces zacit s infra, tak doporucuju sehnat bazarovej kompakt co ma manualni expozici a aspon raw (canon G3 je pomerne oblibenej), tam staci pak i bez modifikaci fotit s infra filtrem a nektery tyhle kompakty se daji modifikovat a diky ostreni pres cip neni treba opravovat ostreni, vidis fotku na LCD a ty megapixly na to staci, abys mel peknou fotku.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    MURHAAYA:
    Tak jsem na to koukal a EOS 30d se pro IR taky musi modifikovat. Mozna na tom neni stejne spatne jako K10d, ale asi myslenky na IR necham jeste spat.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tjn, jenze unmodded ma casy kolem 30 sekund pri stejnych ostatnich hodnotach...

    v tom se mi libi ta sigma SD14.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    HERO: Tak Pentax přestavbu nabízí jako placenou službu, výsledky pěkné:
    http://www.jr-worldwi.de/photo/index.html?pentax_ist_DSIR.html

    Takhle to vypadá, když si to někdo udělá doma:
    http://2k8.ch/xdeltax-alt/tutirmodding/index.html
    HERO
    HERO --- ---
    ja ho dostal k narozeninan od kunety))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam