• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    HERO
    HERO --- ---
    jste nejspis z prahy co?)))
    CODE
    CODE --- ---
    bude mi potesenim
    a dej to klidne i do workshopu k Zabiacce ,-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jasny.

    no jeste pockame kdo se vyvrbi, pac vikend mam volno nejdriv 15,16.8
    CODE
    CODE --- ---
    radeji bych vikend, prosim
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    CODE: a mas cas i nekdy krz tejden nebo jen vikendy?
    CODE
    CODE --- ---
    ja ano a filtr mam
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    hoj, sou tu nejaci zajemci o infra workshop? mam k dispozici R72 v 55mm s redukci na 49 a 58 na pujceni a vyzkouseni. chce to pocasi asi jako je dneska (ostry slunce, ale muzou byt beranky na obloze) a datum musime nejak vymyslet.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    vychází mi to, tak jako jiným na netu že to ma s R72 efektivní iso 1 - 2, i kdyz nektery neco mozna i iso 12. chtelo by to expozimetr na infra :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    mozna by pomohlo sundani toho hot mirroru (za 1200 v awh) zkratily by se podstatne expozice
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MURHAAYA: Noise Ninja ma proti Neat Image v podstate stejnej vysledek pokud mas dobre udelanej profil..tim si mylsim nijak nepomuzes :(
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    JAMV: dik, vyzkousim
    JAMV
    JAMV --- ---
    MURHAAYA: zkus noise ninja - na odšum
    CODE
    CODE --- ---
    mmmKey
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    CODE: to chce pocasi jaky bylo vcera :), ale pristi tyden by asi neco spiskat slo
    CODE
    CODE --- ---
    Hele hele hlasim se o nejaky IR WorkShop.
    Mam konecne filtr, takze bych zasel neco zkusit.
    A rad si u toho necham poradit od zkusenejsich...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    mezitim neco digitalniho, ale radost z toho moc nemam. je to hrozne usmudlany. ten fotak silene sumi a odsumeni v Neat Image taky neni zadnej zazrak. Hotspot je tam videt extremne a na levnym LCD to asi nebude ke koukani, ale budiz

    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Tak prave se mi pere Rollei IR400, infracerveny film. V podstate asi jediny dostupny na nasem trhu, pokud nepocitam Ilford SFX (kterej je tak jako napul). nejaky expozice na nem jsou co jsem se juknu na civku.

    par technickych postrehu, az to budu mit naskenovany a s expozicema co jsem si psal sesumirovany tak napisu vic:

    Pri zandavani do vyvojnice ten film pusobi dost jemne, tohle mi poprve prislo s Adox CHM 400 (bezne jsem fotil na fomy a ilford pan 100 a 400 a ty mi prisly dost "tuhy").

    volal jsem v rodinalu 1+50, 12 min podle Massive Dev Chart, pri vylevani vyvojky je vyvojka silne fialova
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam