• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    Fotografování v infračerveném spektru.

    Jak na to, rady, technika, galerie vlastních fotografíí. Analogové i digitální fotky vítány.

    Pokud máte nějaké dobré zdroje, odkazy, návody, datasheety tak to sem házejte a já to dám na nástěnku.

    postupně vybavím nástěnku doprovodnými fotografiemi.

    P.S. Uvítám, když mi někdo napíše něco o fotografování na infra citlivý film.
    rozbalit záhlaví
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    MURHAAYA: no to je mi jasny, ze ne, bez nejakeho selektivniho zasahu v PS:) Ale vadi mi, jak se v krajich ta barva jakoby ztraci, hlavne vpravo dole na te plazi je to videt. Prijde mi to jako nejaka IR vinetace :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GHOSTSTALKER: ty stromy prave zlaty nadech mit nebudou :) meli by ho po prohozeni modryho a cervenyho kanalu
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    HERO: mne se to libi, az na ty stromy vlevo a vpravo... chybi mi na nich ten zlaty "nadech":)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HERO: a jak by se ti to libilo? :)
    HERO
    HERO --- ---


    jedno z polska, v barve se mi to moc nelibi ,spis to teda neumim udelat tak aby se mi to libilo,))
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HERO: tak jeste jedna pochvala, je to fajn, taky premyslim ze bych neco takoveho vyzkousel :-) mozna mi jezisek neco najezi ;-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HERO: to je docela fer
    HERO
    HERO --- ---
    fotim olympusem ep1))

    ty parametry ti presne nereknu,bo je to panorama z fotek na vysku a jsem omylem pomazal zdrojaky , ale vetsinou sem ten den fotil na f5,6 cas podle svetla 2az 5s pri iso 200
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    horizont je OK, řekl bych. Jaké jsou expoziční parametry?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HERO: jeste narovnej horizont (nebo mam voci sejdrem :)) a bude to eno nuno. cim ze to fotis?
    HERO
    HERO --- ---
    dik,)
    konecne sem prisel na to jak udelat pekne cernou vodu))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HERO: tak to uz je hodne slusna pracicka!
    HERO
    HERO --- ---
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    olympus vzdycky padal na hubu v detailech. Vyfotit jehlicnatej les nebo travu bylo na kulku do spanku.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jo C-720 by mel byt proklet, ale na druhou stranu 8080ky jsou jedny z nejpouzivanejsich cvakatek na infra
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    KAPPI: Na hrani proc ne, ale sralo by me, ze to ma kolikrat horsi vysledky nez telefony nokia za soumraku :)
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    FRACTAL: O tom bez pochyb, moje první digi byla C-720 Ultrazoom... :-) Ale na infra hraní by možná byl dobrej ne?
    FRACTAL
    FRACTAL --- ---
    olympus dela nejhorsi fotky, co jsem kdy videl - pokud se bavime o rade Camedia, ta nemela nikdy spatrit svetlo sveta.
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    Nabízí se mi Olympus Camedia c-350 za 250,- tak přemýšlím o konverzi... Co vy na to?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    rawy zkus, i kdyz me se v infra zatim moc neosvedcily, protoze stejne pak vsecky barvy a tohle dohanim v PSku krivkama a channel mixerem, leda pro nejaky stelovani s expozici, ale od toho bracketuju
    HERO
    HERO --- ---
    vpohode nezlobim)),
    o vikendu se zase chystam na nejake infa,ted jsem to cele fotil do jpg -omylem,,tak poresim nejake rawy a nekde je nahraju a muzete kdyz tak vyskouset nejake upravy)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam