• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    AZAZEL1MZ: Pobavil mě ten komentář k EF-S 17-85 :-)
    Pod to se můžu podepsat, ten objektiv je vážně hroznej. Škoda, že ve výčtu chybí EF-S 17-55 a mají tam jen jeden objektiv od Pentaxe.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    sem to hodil na nastenku
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    tak jsem se mozna dovedel jak to dopadne s tim canon 10-22 kdyz se pouzije na IR viz tabulka nize
    http://www.jim-kramer.com/IR-Lenses.htm
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    MURHAAYA: dik tak me nenapadlo se kouknout, uz jsem zase chytrejsi, uvidim vyzkousim (snad) zajimalo by me jak by to fachalo s tim 10-22 ;)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AZAZEL1MZ: viz nastenka
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    MURHAAYA: vim ze se zeptam jak uplny ptak ale co to je hotspot ;-)
    dik za trpelivost
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AZAZEL1MZ: filtr R72 hoya 55mm a objektiv jsem fotil bud setakem 18-55/3.5-5.6 IS (ma hotspot) nebo zkousel nejaky manualni skla na OM system pres redukci
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    MURHAAYA: a co mas za objektiv popr za filtr?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AZAZEL1MZ: 450D mam taky a jde to s nim fotit infra, jen to ostreni je trochu orisek
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HERO: no ja mam 450D canona a k tomu nejaky ten objektiv ;-), na IR bych mohl asi vyuzit jen Canon 18-55 (klasika) nebo canon 10-22
    HERO
    HERO --- ---
    ty posledni vsechny,))

    no jde prave o to ze ten cokin je udelany v takovem krouzku z plastu ktery nasadis do toho cokin drzaku na filtry a ten vyrabi nejspis nejaky cinan za 30dol na mes. takze tam mas mista kteryma muze prosvitnout slunce skrz filtr,a znehodnotit fotku,ale tohle uplne jednoduse odstranis tim ze ten drzak olepis cernou paskou,vypadas s tim sice jak nejvetsi punker ,ale nejde o techniku spis o fotky,

    jinak si myslim ze rozdil mezi hoya r72 a cokin 007 je minimalni,mel jsem oba dva soucasne a nechal jsem si ten cokin-hoya je strasne draha zvlast ty velke prumery jako dat 10 za kus skla to at se dou vycpat)),

    MURHAAYA ma 450d to je podobne ,takze te zasveti spis on))

    obecne se na infra spis pouzivaji nikony D70,d50
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    HERO: To mne zajima. Takze vsechny tyhle fotky jsou z toho Olympusu?

    Premyslel jsem onehda taky o koupi IR filtru, ale hoya na 72mm je dost draha. A o Cokinu se zase rika, ze je prave nevhodnej kvuli bocnimu svetlu. Mam 400D .. takze to asi nejni moc dobra volba koupit si ten Cokin..... co myslis?
    HERO
    HERO --- ---
    AZAZEL1MZ: tak si kup cokin 007 ir filtr,stoji do litru , pouzival jsem ho i na sigme 10-20 ta ma myslim zavit 77mm,pohoda je ze to muzes pouzivat i pro jine objektivy,jen je potreba trochu ten drzak na filtry obalit nejakou izolackou aby tam neprosvitalo bocni svetlo,vetsina fotek co sem sem hazel je z toho cokinu,,je sice narozdil od hoya r72 plastovy ,ale kdyz si na nej davas pozor tak je to vpoho,

    nemuzu sehnat prumer ir filtru 40,5mm tak jsem ten cokin ubrousil rozbrusovackou na pozadovany rozmer a kdyz du fotit tak ho sproste prilepim izolackou na objektiv-fotim stejne pres displej tak mam v p...)))

    mnohem dulezitejsi nez samotny filtr je jakym fotakem chces irko fotit,skousel jsem canonem 40d a vychazely mi brutal casy i 30s,,s olympus pen jde fotit irko i bez slunka))))
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    zdravim, chodi nekdo z brna fotit infra fotky? rad bych se neco priucil a treba i vyzkousel, nejak mi ze stipka nevyzbylo na filt :-) kdyz jsem videl filtr na 77 zavit za 10tis tak jsem malem spadl ze zidle
    HERO
    HERO --- ---
    MURHAAYA: fotil jsem to v trinci,tady je pocasi podle toho jak zacoudi trinecke zelezarny)))


    GHOSTSTALKER: jsou to takove pracovni verze))az bude pres zimu pokoj od roboty,tak to skusim udelat poradne,hlavne se do te doby ,pokusim aspon trochu ovladnout photoshop))
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    HERO: tady mi prijde, ze je nejak pokrivena perspektiva... u toho "domu" nalevo, co ma zdi dokonale rovnobezne s okrajem fotky.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jinak se zacinam bat velmi silne konkurence :D je to fajne a zvlast panorama, hodne cisty ostry a neusmudlany
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    trosku mi nekde vadi ten zelenkavy nadech, ale prosimte kde to fotis? v praze sice dneska bylo hezky, ale rozhodne ne na infra a takhle najak to bylo tipuju po cely cr :D
    HERO
    HERO --- ---
    HERO
    HERO --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam