• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    KRYGLIK: presn etak..na IR jsou vhodnejsi starsi tela (d70, d80 apod) kde s eani nemusis bat odstranit filtr na cipu a podstatne si tim zlepsit fotky..
    KRYGLIK
    KRYGLIK --- ---
    ZURICI_BYK: nevhodny na IR je proto, ze toho IR svetla zachyti malo (tudiz budes mit dlouhe expozice)... Nicmene IR s tim udelas.
    ZURICI_BYK
    ZURICI_BYK --- ---
    Zdravim, nefotite tu nekdo s D300? Na webu jsem nasel, ze je absolutne nevhodny na IR foto, ale pokud udelam test na dalkovem ovladaci tak IR zachyti. A jeste jedna malickost, netusite jak se zbavit pripadne minimalizovat ten silenej hotsport? Bohuzel vsechna skla co vlastnim jsou na black listu...diky za rady
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    konecne tu je nejaka poradna tvorba!!! :) ja doufam ze v lete konecne budu mit prachy na mod fujiny.
    KNX
    KNX --- ---
    KNX
    KNX --- ---
    infra na prave Egyptske poludnie. Teplota vzduchu 42'C. Ako stativ posluzil odpadkovy kos ;] Vsetky infra som fotil s C 30D+Flektogon 20/2.8+Ir Hoya 67mm.
    f8-11, casy okolo 30s...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    KNX: HEZKYYYYYYYY
    KNX
    KNX --- ---
    CLASSIC7:toto je fotene s C 30D do RAW ako moje uplne prve medzipokusy. Surovy Vystup raw poskytnem. pri digi je to vsetko o post processe.. nevzdavaj to a zagoogli si semtam. C 30D + flektogon 20/2.8 (m42) + ir HOYA 67mmProkopske Údolí / Prague
    CLASSIC7
    CLASSIC7 --- ---
    zistil som ze tato technyka je moc narocna nieje to pre mna chcel by som predat filtet ktory som si kupil 67mm IR670 cenu nabydnete najlepsie osobne predanie v prahe
    CODE
    CODE --- ---
    ?nejaky workshop ... MURHAAYA bude velet?
    INITI
    INITI --- ---
    ahoj, prosim, nevali se nekomu doma osviceny vyvolany svitkovej film? potrebuju to pouzit jako filtr infracervenyho svetla a zda se, ze v minilabech uz je to nedostatkovy zbozi. predem dix
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    ELHO_CID: njn bohzel ja vice nemuzu slouzit, ja mam k tomuto ucelu canon 10-22 ale zase nemam filtr na 77 zavit ani sklicko do cokinu (vse ostatni mam protoze do cokinu si davam prechodaky) takze zatim foceni infra u me zustava vzdalenou budoucnosti, treba se to jednou promeni v realitu, tad bych pri svych toulkach fotografii okusil i tuhle eventualitu :)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    AZAZEL1MZ: Pobavil mě ten komentář k EF-S 17-85 :-)
    Pod to se můžu podepsat, ten objektiv je vážně hroznej. Škoda, že ve výčtu chybí EF-S 17-55 a mají tam jen jeden objektiv od Pentaxe.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    sem to hodil na nastenku
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    tak jsem se mozna dovedel jak to dopadne s tim canon 10-22 kdyz se pouzije na IR viz tabulka nize
    http://www.jim-kramer.com/IR-Lenses.htm
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    MURHAAYA: dik tak me nenapadlo se kouknout, uz jsem zase chytrejsi, uvidim vyzkousim (snad) zajimalo by me jak by to fachalo s tim 10-22 ;)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AZAZEL1MZ: viz nastenka
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    MURHAAYA: vim ze se zeptam jak uplny ptak ale co to je hotspot ;-)
    dik za trpelivost
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AZAZEL1MZ: filtr R72 hoya 55mm a objektiv jsem fotil bud setakem 18-55/3.5-5.6 IS (ma hotspot) nebo zkousel nejaky manualni skla na OM system pres redukci
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    MURHAAYA: a co mas za objektiv popr za filtr?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam