• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DOTCOM: no, jeste pred tim ale adapter na filtry :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    VODOMERKA: no imho staci na nej nacpat IR filtr a vyzkouset, ne?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DOTCOM: ja mam prave starickej DSC-V1, kterej byl ve svy dobe mezi kompaktama temer dokonalej. a vzhledem ke skvelymu objektivu v nem, ho nechci jeste uplne odepsat :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    VODOMERKA: zrovna jsem koukal ze f717 je na ebay uz vazne za levne, ze by to stalo za naky experimenty.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DOTCOM: coz mi tak pripomina... zkouseli jste nekdo fotit se Sony fotakama s timhle IR rezimem? da se to nejak alternativne pouzit i na toto?
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    vida vida
    ThinkGeek :: Midnight Shot NV-1 Night Vision Camera
    http://www.thinkgeek.com/electronics/cameras-photography/e5b5/
    LKS
    LKS --- ---
    HUGGI: no to bych musel poradne zaclonit aby se mi stihly mraky takhle hnout.. nebo poradnej vitr.. nevim :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    no neni bw, to je gw :))
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Ja myslim, ze klidne zadny ND..dyt je to normalni fotka v protisvetle prevedena do spatny BW :D s nejakym hustym efektem :D
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    LKS: jak tak koukám spíš podřadný ND
    LKS
    LKS --- ---
    neni, stacilo by poradny ND.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LKS: hm..na to neni mylsim potreba IR ne?:)
    LKS
    LKS --- ---
    jedna matlanice, jen abych celej vikend netahal filtr v baglu uplne zbytecne :)

    DSC_1796
    25s, f/8, iso 100
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MURHAAYA: hm..zvlastni..duchove od filtru nebo skla nebo jak?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jedna z okna na 5D II. iso 1600, f/2.2, 1sec R72 (klik na fotku pro jpg z SRawu s infem, povimnete si duchovani na krajich domu vlevo a v pravo)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Sem ve stredu poridil knihu Fotografujeme infracervenymi paprsky a taky sem u pazdery zaskoroval temne rubinovej filtr. Pri expozici krz nej na normalni panchromaticky material (Ilford HP5+) dojde k takrka nezretelnemu zcernani v nejvetsich svetlech. Ale skrz ten filtr je porad velmi dobre videt. Daleko lip nez treba pres hoyu R72. Az bude lepsi pocasi tak asi zainvestuju do Ilford SFX a Rollei IR a vyzkousim to spolecne s tim HIE skrz tenhle filtr. To by mohlo byt docela fajn pro foceni zrcadlovkou.
    KARLOS
    KARLOS --- ---
    MURHAAYA: Mam to stesti rict, ze jsem tam chodival do prace. ;)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ono to bude trvat jeste nejakou dobu nez se pocasi umoudri, ale planuju fotit na infra vic zase. minulej rok jsem to zanedbaval :(

    ale i digitalni techniku jsem povisil, ktera by mi mohla umoznit lip fotit infra, tak uvidime. jeste ten cas najit.
    LKS
    LKS --- ---
    MURHAAYA: narez, odedneska to tu bedlive sleduju :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jak to tady vidim, tak se musim pochlubit ze jsem ziskal Kodak HIE a Kodak EIR :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam