• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    MURHAAYA: ono to není právě ani tak růžový, jako sytě červený. on ten filtr na můj vkus je dost světlý, vidím skrz něj v hledáčku i pomocí life view.ne mnoho, ale vidím, i automatický zaostřování funguje. zkoušel jsem nastavit vyvážení bílý na zeleň s nasazeným filtrem, to foťák nějak nechtěl pobírat. zkoušel jsem tedy ručně nastavit na teplotu 2500-2800K.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WIL_M: jj, hod, ale nemusi to mit rozmer rawu. idealne s vyvazenoi bilou na zelen, z ruzovy fotky se toho moc nepozna :)
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    nebo spíše takhle, můžu sem hodit nějaký raw aby byl vidět výstup a ukázalo se, jestli to mám číňákovi rovnou hodit na hlavu, prosím? :)
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    zdravím, není tady někdo z prahy s hoya r72 filtrem na 77mm a ochotný na chvilku strávenou abych si ho mohl ozkoušet a porovnat s číňákem, co jsem si pořídil? díky :)
    FOTOGRAF_BRNO
    FOTOGRAF_BRNO --- ---
    Super, děkuji za info, taky jsem testoval IR fotku http://www.lubu.cz/ir-fotografie-prvni-kroky/
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Na fotaku je nastaveny iso 400, na objektivu je Hoya R72 nebo Silnej rubinovej filtr (zkousel jsem oba, ale uz nevim, ktery je ktery) a expozici merim skrz filtr a lehce preexponovavam a pak volam dle massive devchart. Jako prepaly mi to neprijde, je to kontrastnejsi, asi lehce preexponovany, ale ty mista ve svetlech nejsou vypaleny a je tam aspon nejaky naznak kresby.
    ZURICI_BYK
    ZURICI_BYK --- ---
    MURHAAYA: ok. Tu prostredni bych pak teda prosil ve vetsim rozliseni :) Je fatk skvela (dobre neco bych udelal jinak, ale ta nalada parada...)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ZURICI_BYK: nestoji za moc, proto je sazim sem do tehle diskuze a nikam jinam. Teziste meho foceni je nekde jinde, ale mam v lednici par Kodaku HIE, tak to nevyhodim :)
    ZURICI_BYK
    ZURICI_BYK --- ---
    MURHAAYA: ta prostredni, jako hodne. Zbytek je uprimne takove divne toto no :) Keep going :)
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    aby rec nestala tak jeste par ze stejneho dne




    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    no jo, infra sezona je tu. ja sem vcera docvakal jeden kodak HIE, tak uvidime, jak to dopadne :)
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    premyslim, ze bych letos zas pofotil neco vic na infra a trochu na vyssim levelu na velkoformat

    http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p3000103-cz-efke-ir820-4x525
    ZURICI_BYK
    ZURICI_BYK --- ---
    Starsi

    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    tak jsem to zas prubnul a uz si tolik nestezuju - vsiml jsem si ze to dela pekne nebe, hnede opadane listnace a bile jehlicnany, a stiny na snehu jsou nejak vyraznejsi :) asi se mi to zacne libit

    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    nu vsak, prohodis kanaly a pak ze jeste dela nekolik uprav na odstraneni modryho nadechu ze stromu na neutralni az teplou bilou. krivky, vsechno mozny...
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    VERLIBA: aha, auto white balance trochu pomohl
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    MURHAAYA:
    a s prohozenymi kanaly

    Tak nevim, ta prohozena je desne modra, mozna zkusim pak jeste upravovat teplotu
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VERLIBA: a a ted tu samou fotku skrz R72
    DANIEL
    DANIEL --- ---
    VERLIBA: Tohle bohužel nemá s IR nic společného. Je to klasický snímek ve viditelném spektru.
    Ona i seschlá zeleň odráží IR záření a tedy i v tomto období lze pořídit zajímavé IR snímky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam