• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    simondale hodne ferovy.
    KONNY
    KONNY --- ---
    KOKES: pání, to je nádhera, vypadá to jako obrovskej pavouk
    DAW
    DAW --- ---
    SELECTOR_IX: Aha.. good.. thx ;-)
    DAW
    DAW --- ---
    KDE je ZAHLAVI??? :-)))
    Hele ale neco tady nech ne..
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    tak. hned je to tu přehlednější :) napadlo mě udělat klikací miniatury těch obrázků co tu byly - tak aby zabraly min místa... ale teď jsem zavalenej prací...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    dej mi je, udělám aspoň to záhlaví...
    DAW
    DAW --- ---
    Jo jo :-)) Cely to tu predelam, ale jeste vydrzte, pac muzu ted na internet jenom na stary kraksne s 98ickama :-)

    Taky by bylo dobry hodit na nastenku ten nakres zakladu a slameny a dreveny domecky a dalsi veci.. ja to budu moct udelat az pristi tejden, ale jestli nekdo chcete prava tak klido..
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    DAW: mohl bys prosím ty obrázky naházet na nástěnku? nebaví mě rolovat pokaždý dvě obrazovky abych si přečetl jeden nocej příspěvek...
    KOKES
    KOKES --- ---
    že je to nádhera? koukal jsem, že tam maj přivedenej i plyn.. akorát asi nemaj sprchu:-)
    no určitě hřebíkama, je to vidět na spoustě detailů, prkýnko shora přitlučený k větvi, jinak by bylo vidět provázek..
    http://www.simondale.net/house/archive/fire+%20platform.jpg
    HLOH
    HLOH --- ---
    KOKES: Tak to je paráda, jestli si budu někdy stavět něco k bydlení tak o tomhle budu hodně přemýšlet, ale to použití stromů v "nálezovým" stavu je hodně zajímavé(Čím to vlastně spojoval? Hřebíky?)
    KOKES
    KOKES --- ---
    HLOH: neco podobneho bylo pouzito v simondale, do ktereho jsem se zamiloval ja:P

    webik s fotkama: http://www.simondale.net/house/index.htm
    planek: http://www.simondale.net/house/plans.htm na tom planku je videt to podlozi..
    fotky postupu stavby: http://www.simondale.net/house/build.htm
    (je tam i daresar s hi-res fotkama)

    neni to sice uplne ES, ale dobry ne?
    repast z "fotky bytecku.." by ZATAMOKO.
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    DAW
    DAW --- ---
    HLOH: Diky :-)
    HLOH
    HLOH --- ---
    Tak jsem to zkusil nakreslit, snad to bude srozumitelné, většinou plánky nekreslím aby to někdo po mě četl ale abych se nad kreslenou věcí zamyslel....
    Fotku jsem nechal v původní velikosti(malé to ztrácelo i ty zbytky čitelnosti) tady:
    http://img374.imageshack.us/my.php?image=zakladsc1.jpg
    Jde o to do vykopané díry na základ nasypat štěrk na nej vyskládat placáky šikmo po směru svahu(musí být volně bez betonu, hlíny nebo jiného bordelu mezi, hodně naštosované aby se to pak nehnulo) na ty se dá další vrstva štěrku a můžou být i větší kameny na to pak přijde klasický beton a základ je hotov.
    Funguje to na tom že voda mezi kameny proteče-proto taky ten sklon kamenů, klasický betonový základ vodu zčásti zadrží tímpádem je s ní déle v kontaktu a víc jí natáhne do sebe...
    Zatím jsem to vyděl jen na domcích ve svahu tak nevím jestli by to šlo i v rovině a dolíku.
    KONNY
    KONNY --- ---
    HLOH: hezká kovárna, perfektní komín
    LALINA
    LALINA --- ---
    HLOH: tyjova :-) fakt dobrý !!!
    DAW
    DAW --- ---
    HLOH: Priiima :-). Vsechno me to moc zajima. Jak udelat spravne zaklad.. a tak podobne.. Budu moc rad, kdyz to vyfotis a napises nam jak na to :-)))
    HLOH
    HLOH --- ---
    DAW: Povolení jsem řešil tak že jsem na bílý papír nakreslil kovárnu
    (jen takovou představu- nakonec vypadá úplně jinak) a k tomu napsal že půjde o kůlnu na nářadí s grilem ne větší než 16 metrů čtverečních.
    Pak jsem na louce za domem vykolíkoval 4x4m čtverec a začal stavět.
    Základy to samozřejmě má- dostal jsem dokonce parádní radu jak udělat základ tak aby se do zdí netáhla vlhkost (bez použítí ipy igelitů a podobného- jen kamení a cement) Až budu stavět chlívek tak to nafotím.
    Plány jsme neměl,i stavěli jsme tak jak nás napadlo (ale samozřejmě jsem prolejzal starý domy abych vyděl jak třeba na krov a tak podobně)
    DAW
    DAW --- ---
    HLOH: JO! Ty ses borec :-)))) Hele a jak jsi to resil s nejakyma tema stavebnima povolenima a temahle vecma?

    ...dum za 10 000... skoro kompletne zrecyklovanej... :-)))

    Hele a ma to nejaky zaklady? Delals to podle nejakych planu/nakresu?
    HLOH
    HLOH --- ---
    Já (asi tak dva roky zpátky to už bude) postavil recyklovanou kovárnu.
    Celkové náklady nebyly víc než cca 10 000,-
    Kamení z bouraček, cihly a šamotky ze staré vápenky(taky za odvoz)
    dřevo ze staré střechy, dlažební kostky kdoví odkud.
    Investovat jsem musel do vápna, cimentu, písku, térpapíru zasklení oken a hřebíků.
    Jediná škoda je že je to na pozemku tchýně, sice mám volnou působnost ale nejsem úplně ve svým.
    Letos mám v plánu kozí chlív...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam