• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    RESOLUT: Jo. A v roce 2011 totéž bude v ČR.
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Informační server ekologické výchovy Pardubického kraje
    http://www.ekovychova.cz/?s=8&r=37
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    WILLHELM: Děkuji za nabídku, moc jí nepotřebuji. Ale chci vidět odkud jíl pochází a pokud možno vědět, že byl získaný nenásilnou cestou, tedy nejlépe mnou:) Zní to šíleně, ale chtěla bych aby v něm bylo co nejvíce pozitivní energie, takže vezmu prostě krumpáč a lopatu a půjdu kopat :D Každopádně dobré rady, využiji je!
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    KITIARA: Ve městě doporučuji zeptat se stavebních firem, občas ho potkají při výkopu základů. V přírodě ho najdeš pod bujnější vegetací, kde je vlhko, buď je to jíl, nebo nepropustná skála :-) My máme jíl ze staré cihelny, to je taky možnost. Každopádně nejlepší je ptát se ptát se ptát se. A taky názvy vesniček jako Jílová, Hliniště a tak podobně mohou s hledáním napovědět. Koukal jsem namátkou na mapu Třeboně. Jsou tam blízko sebe ulice U Cihelny a Hliník, pokud to ještě není zastavěné, mohlo by se tam něco třeba najít. Kolik bys ho potřebovala? Ještě něco mám.
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    BRANA KRALIK:
    stejny dum to imho urcite neni - to nalevo hodne vypada jako eartship podle reinoldse a ty byvaji v zemi, ne nastrome ;)
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Tušíte kde v čechách (nejlepe okolí prahy nebo Třeboně) by se dal nasbírat poměrně kvalitní jíl? Nepotřebuji ho moc a kupovat ho nechci. Vím že v Borovanech je těžiště jílu, ale raději bych nějaký z přírody.
    BRANA
    BRANA --- ---
    neskodil, dala bych, ale vic k tomu nebylo {KRALIK, moc pekny}
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    BRANA: to je jeden a ten samej dum? zdroj by neskodil
    BRANA
    BRANA --- ---
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    WILLHELM: Vůbec netuším, našel jsem to náhodou, když jsem hledal nějaké info o keramice ;) Ale je to nádhera..
    KOKES
    KOKES --- ---
    MATT: nemusíš se bát, největší potvora široko daleko je člověk...
    MATT
    MATT --- ---
    resil jste nekdo co treba zije v ty slame za potvory? popr. v ty nepaleny hline?
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    RESOLUT: wow, ten se mi líbí! na slámu se taky těším. Kdo to dělal? Nejsou nějaké fotky jak jste řešili průchod komínu střechou?
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    HLINĚNÉ WORKSHOPY - slaměný domek
    http://www.jetohlina.unas.cz/domecek.html
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    panve fandim, uz jenom vydrzet!!! a snad nezacne zima drive nez postavite strechu!
    KOCKA_SKLIBA
    KOCKA_SKLIBA --- ---
    KRALIK: Moc pěknej :-)
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    neco novych fotek domecku z lepenice od Mlade Vozice.

    http://www.kralyk.com/temp/foto/index.php?d=2010-09-03-12_cob_house
    HLOH
    HLOH --- ---
    VSOUKOLOHLOR: No, zatím jen zhruba, nenašel jsem podrobnější informace, vím kdy ho sklízet, jak ho sušit a skladovat ale o samotném pokrývání toho moc nevím.
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    HLOH: A víš, jak ho zpracovat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam