• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    KUATO
    KUATO --- ---
    SELECTOR_IX: slamak se nestavi na nejakem (betonovem) zakladu? proste se jen uslape hlina?
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    SELECTOR_IX: tak takovy rozpocet bych skutecne rad videl..
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    Passive Solar Cob House
    http://www.tinyhousetalk.com/2010/10/21/passive-solar-cob-house/

    kombinace cob + slameny baliky, video baracku s vysvetlenim od typka :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    to bych řekl... kor za ty prachy, co za to chtěj... slamák tě vyjde na 30 000
    DAW
    DAW --- ---
    SELECTOR_IX: Já jsem to bral jako dočasnou možnost bydlení na pozemku, dokud právě nepostavíme něco bytelnějšího.. ale zdá se, že už možná bude lepší rovnou postavit nějakýho slamáka :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    mě přijde zvláštní stavět si v čechách jurtu (nebo tee pee), jak bude vypadat za 5 let? nejsou to vyhozený prachy? imho COB nebo slamák vyjde levněji a dá se opravovat z vlastních zdrojů, i bez připojení na net ;)
    DAW
    DAW --- ---
    Tak mám to tady.. na obálce je Leden 2010, ale to mají asi chybu.. podle všeho je to z ledna 2011.

    ..píšou, že tu sedmi metrovou nabízeli za 90.000,- Takže to jsem zase poplet já..

    Zdá se, že teď už maj jenom šesti metrovou a tu nabízeli za 83.000,- Jenže prej měli nějaký finanční trable, nepovedlo se správně dopravit zásilku z Mongolska, takže teď potřebují víc peněz.. cena je smluvní..

    a stránky.. http://jurta.webnode.cz/
    DAW
    DAW --- ---
    Jé hele omlouvám se, teď jsem to zkoušel najít na netu a zjistil jsem, že to je to nejposlednější číslo Koktejlu z Ledna 2011. Nerozumím tomu.. vsadil bych se, že na tom časáku bylo opravdu leden 2010. Každopádně je to ten co vyšel teď, s Vlkem na titulní straně..
    DAW
    DAW --- ---
    AKHIBARA: Odkaz nevím, to se podívám.. Psali, že izolaci to má tradiční z jačí vlny a prej i všechny trámy jsou zdobený.. Podlahu bych tipoval, že to nemá..
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    DAW: hale to je supr cena, maj tam nejakej odkaz na web, nebo tak neco?

    Ale zasadni je jestli ma izolaci na zimu a podlahu, to se pak zas muze vysplhat.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    slušnej zdroj
    alternative building forum
    http://www.permies.com/permaculture-forums/5.0
    DAW
    DAW --- ---
    PATRICIUS: Hele je to Leden 2010..
    DAW
    DAW --- ---
    AKHIBARA: Abysme dokončili ty jurty, tak právě jsem četl v Koktejlu, co mi přinesl kamarád, že nějaký kluci dovážejí sedmi metrovou jurtu z Mongolska, za necelých 75 tisíc.. To je taky docela dobrá varianta..
    KOKES
    KOKES --- ---
    ANE_ARCH: zaházet hlínou má jeden nepříjemný dopad: zatímco volně stojící dům je v čr ochlazován prakticky jednu čtvrtinu roku(zima), u domu v hlíně je to celý rok, což se negativně projeví na nákladech na vytápění:-(
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    DAW: No taky ze schanel co nejlevnejc a jelikoz obcas dela s drevem a ma dilnu, tak si drevo sam opracovava, cimz taky usetri, ale na 30 se fakt nedostal.
    Dvere, okna, kamna v tech 60tis zapocitany nema.

    DAW: Stavet v tomhle smyslu znamena ze postupne sehnal vsechno co potreboval a ma to tedka ve stodole (krome zakladu na podlahu).
    V podstate se tedka sekl na ohybani lati v pare, jelikoz nema vytapenou dilnu, tak by mu to prej za mrazu mohlo pri ohybani popraskat.

    No sam uvidis az s tim zacnes.
    ANE_ARCH
    ANE_ARCH --- ---
    YBUKO: Někde jsem viděl architektonické studio, které se stará o fasády a obložení, případně o střešní nástavby, a ve výsledku je to nerozeznatelné od moderních domů...

    Čeho se ale bojím, je plastový materiál a jeho dopad na zdraví při trvalém bydlení. Kdo ví, co se z toho uvolňuje... Jeden zlý jazyk se také hrozil nad železnou konstrukcí, která prý může také negativně působit na organismus (tomu ale tolik nevěřím...). Nezbývá než doufat, že to nebude tak zlé...

    Jinak jako osobní řešení bych to zaházel hlínou - takový "průmysl-earth-ship-mutant" a zakolíkoval kozla na střeše...
    KUATO
    KUATO --- ---
    SELECTOR_IX: vodovodni trubky jsou plastove, ale nektere trubky od topeni mame zelezne (a vetsinu v medi).
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    KUATO: tak to mě nenapadlo, že dneska ještě někdo používá jiný než plastový trubky... pokud takhle uvažuješ, souhlasím s tím, že pro tebe bude lepší, když to svěříš někomu, kdo tomu rozumí...
    KOKES
    KOKES --- ---
    LURA: my jsme pravidelně měsíc dva před malováním nechávali děti "vymalovat" samy, a jak byly šťastné:-) dodnes si domalovávají stěny i když jim už je přes dvacet..
    ANE_ARCH
    ANE_ARCH --- ---
    Zdravím,

    nepřemýšlel někdo o celkem dostupné a nepracné variantě systému zednických unimobuněk? Sice to není tak romantické jako hliněná chýše nebo jurta ze stažených ovcí, ale na druhou stranu jsou to bytelné zdi, které vydrží nějaký ten nájezd nenechavců...

    Celkem vážně o tom přemýšlím, výhodou je možnost postupného přidávání dokoupených krabic.

    Co vy na to? Nějaké špatné zkušenosti nebo nedoporučení?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam