• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    MATT
    MATT --- ---
    A rock fills based solar thermal energy storage system for housing
    Decho Phueakphum, Kittitep Fuenkajor

    ABSTRACT: The efficiency of a solar thermal energy storage system using basaltic rock fills has been assessed using a
    scaled-down model. The proposed system is designed to operate without external electricity in cold areas. Solar energy
    is collected and stored in basalt ballasts filled in a shallow pit excavated above the groundwater table. The surrounding
    soil and an acrylic sheet cover serve as insulator. The stored thermal energy is released through a system of tubes to warm
    up housing at night. The thermal properties of ten rock types that occur widely in the north and northeast of Thailand
    were determined in the laboratory. A scaled-down model, simulating the storage system and housing, was constructed to
    monitor the temperature changes of the various system components and the results were compared with the predictions
    of mathematical models. Buriram basalt was selected for testing as it has the highest thermal conductivity and specific
    heat. The results indicate that throughout the night the system can increase the housing temperature to 4–6 °C more than
    the surroundings, depending on the packing density, tube size, and surrounding temperature. The efficiency of this storage
    system is about 35%. The gained heat energy in the housing is equivalent to the electrical energy of 203 kJ. The mathematical
    models developed here agree well with the measured results

    http://dreduza.ic.cz/tmp/A-rock-fills-based-solar-thermal-energy-storage-system-for-housing_2010_ScienceAsia.pdf
    MENURAK
    MENURAK --- ---
    KULHY: lodě země :))))) aha, sem vtipnej :)))
    mno jak je tam vidět, ohledně stability, je to zčásti zakopané, a země je dosti jílovitá, taxnad to bude v poho.

    jinak je ještě v plánu do budoucna, postavit z lahví z hospody, (1l RUM a 0,7l Jagermaister a vlastně všeho skla + náký to okno a balkonový dveře, zimní zahradu. a na druhej konec chaty přilepit jurtu, jak má postavenou Jarda Dušek.
    KULHY
    KULHY --- ---
    MENURAK: no odpověděl jsi, solar, filtrace dešťovky .. zkrátka technologie a konstrukce využívaná při stavbě Earthships :)
    MENURAK
    MENURAK --- ---
    KULHY: co myslíš tím: zeměloďský vychytávky??
    MENURAK
    MENURAK --- ---
    KULHY: no ustálo to několik večírků a pár mejdanů, bytelný to docela je, samosebou, že když to budeš chtít rozbourat, tak to zboříš, jsou v plánu tam ještě natlouct roksory, ta stěna z pneu je samonosná, ponese jen sebe, střechu ponese konstrukce uvnitř, již započato. V pneu je jen hlína, .
    Podlaha. . . na ty tři fošny jak jsou dole, přijde ještě rošt z trámů bo fošen na vejšku, nějaká ta folie, a nakonec pohledový prkna.
    vychytávky, nevim, spíš věci nutný pro život ;-)) neni tam voda, tkz filtrace dešťovky atd
    v plánu je solar, páč já to mám: fakof eon!!!
    a eště plán je takový, že střecha bude porostlá trávou, a průčelí stavby bude z bakonovajch dveří co se vyhazovalo při rekostrukcích tady u nás na sídlištích.
    KUATO
    KUATO --- ---
    VSOUKOLOHLOR: ja tak nejak furt mam strach, ze se do toho nastehuji mysi nebo nejaci brouci, vlhkost, nebo neco, co to znehodnoti. ale jinak jim drzim palce, at se jim v tom dobre bydli.
    KULHY
    KULHY --- ---
    MENURAK: Náhodou work in progress, pokus-omyl. Zatím to není výstavní, ale co není může být a mě se to líbí už jen pro tu práci :). Držím palce v pokračování!

    pár otázek:
    Testovali jste jak je to bytelný?
    Co je všechno v pneumatikách krom hlíny?
    Jakej je plán s podlahou?
    Nějaký další zeměloďský vychytávky budou?
    MENURAK
    MENURAK --- ---
    u mě na profilu je více fotek, snad dostačující, kvalita je shit, uvidíme co s tim udělá paní Zima, není to hotové, je to experiment, na jaře se koukne, kde co ajak a snad příští zimu by se v tom dalo bydlet.
    BRETA
    BRETA --- ---
    MENURAK: docela rád bych viděl finálovou podobu tý přístavby, takhle to vypadá dost strašidelně.
    MENURAK
    MENURAK --- ---

    v galerce mám víc fotek, taxe mrkněte, esli chcete, Hawai!
    LURA
    LURA --- ---
    BRETA: Bezva, díky :-)
    BRETA
    BRETA --- ---
    narazil jsem na zajímavou stavební příručku:
    http://permalot.org/files/u2/files/my_ze_slamenych_baliku.pdf
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    DENDROBATA: Ja nekde cetla, ze delal sam konstrukci strechy, ale samotny rakos a upevnovani a tyhle veci mu delal nekdo na zakazku. Tedy ze delal vse svepomoci prave krome te rakosove strechy...
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    DENDROBATA: Ta střecha je dost náročná, a jen tak laik by to asi nedokázal. Jak je to v tom filmíku popsaný to zase až taková sranda není podlemne. A střecha je dost důležitá, tak nějaká ta záruka kvality je tam potřebná
    BRETA
    BRETA --- ---
    SVETLUSKA222: to bude asi toto:
    Chalupa je hra: 19. 1. 2010 — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122071611-chalupa-je-hra/410236100111003/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LURA: To jsme pochopili stejne, jen ze 2 mil v materialu plus prace pro 4 - 8 lidi za rok :) no neni nad to mit dobre kamarady .. ty mne, ja tobe .. proc nalevat do systemu, ktery stejne nefunguje, ze ?)
    LURA
    LURA --- ---
    DENDROBATA: Já to pochopila tak, že on je právě truhlář, takže dřevo si dělali sami (svojí firmou?)...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ten dum vypada moc krasne ... ale ta cena !! kdyz tvrdi ze si to delali svepomoci a pak tam na fotce clovek vidi partu chlapu, kteri delaji tu strechu, a pak cejeni zase vsechno drevo, slamu a omitku .. jarku to bude celkem za takovejch 4-5 mil. Ale ten dum je nadherny, fakt :)
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    BRETA: Před pár měsíci jsme koukala v archivu-nevím jestli čt ale byl tam komplet přehled jak se dělá z rákosu, jak ze dřeva. Možná to bylo chalupa je hra. Byly tam moc pěkné rekonstrukce starších stavení a dřevěných roubenek. Určitě stojí za shlédnutí
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    BRETA: No... ano, proto jsem odkazoval na sebe. ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam