• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    MENURAK
    MENURAK --- ---
    ORLIK:
    ORLIK: PĚKNÉ!

    JINAK DOTAZ, SHÁNÍM OVČÍ VLNU NA ZATEPLENÍ STŘECHY, 30metrů čtverečních, pouze Jižní čechy, díky! zatim Hawai!
    ORLIK
    ORLIK --- ---
    Všechny zvu do Úholiček na naši stavbu přírodního domu! Už je skoro hotovo, ale ještě je stále se co učit a s čím pomoci! Nocleh a strava u nás na mlejně zajištěna!

    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Dlouho očekávaný film polské grupy Cohabitat, který vystihuje v podstatě vše okolo přírodních staveb a přístupu k jejich budování.
    COHABITAT, The movie (Final HD) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=KoMcoUQvUl4
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    dovolím si se zkopírovat příspěvek z FB:
    Ne nepracuju tam, protoze me vyhodila pani Margarita Maneva, po od zari lon roku trvajici spolupraci v dobe kdy jsem mela zaplaceou stavebni dilnu a zarizene volno v praci.. co na to rici ... .. nebyla jsem jedina ke komu se takto zachovali.. takze komunita nic.. povoleni zaridil v Sazave Jarda Dusek, dalsi info mam... kdyby nekoho zajimalo vice.. je to klasickej simple survivell http://www.youtube.com/​watch?v=wTqSpx0Vgv4&list=PL​6537FEA959579CBC&index=4&f​eature=plpp_video

    je tam toho víc
    KOCKA_SKLIBA
    KOCKA_SKLIBA --- ---
    YBUKO: Reynolds na Kampě říkal, že v dohledné době bude k dispozici earthship publikace za necelých 10$, kde bych tyhle informace taky očekávala, tak vydrž ;-)
    MATT
    MATT --- ---
    YBUKO: slysel jsem nazor, ze to nema cenu, protoze topit musis i v lete, ale chtelo by to nakou celorocni bilanci.. minimalne termo a hydroizolace te imho neminou..
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Výstava prací Michael Reynoldse v Praze:
    aktuální výstava
    http://www.gjf.cz/aktualni.html
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Michael Reynolds / SAFE : Aliance pro energetickou soběstačnost
    http://www.alies.cz/udalosti/michael-reynolds-safe/
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    k ovčí vlně ....dávali jsme -dva roky zpátky? ovčí vlnu do igelitových pytlů na zateplení podlahy a rok se zdálo být vše ok -žádný výskyt molů(určo by museli ven zkrz podlahu) . Myslím že třeba zrovna v tý podlaze kde je vyšší vlhkost což molům určitě nesvědčí a vlně nevadí je to dobrý řešení , pro jistotu jsme přidávali BORAX ,ale hlavně kvůli tomu že vlna byla delší dobu uskladněná volně a moli do ní mohli nalítnout , máte-li čerstvou ,myslím že ok...kdyby to někoho yoo zajímalo zeptejte se člena drudriger2;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: napada mne Dalmatsky prasek popr. vyvar z Nicotiany, otazka jak dlouho to bude ucinkovat ..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DENDROBATA: možná by se našel přírodní insekticid, ty jim to znechutil natolik, že by do toho nechtěli jít
    IPH
    IPH --- ---
    DENDROBATA: popravde nevim, cim presne to meli kamaradi osetreny, nicmene i pres garanci nenapadnutelnosti se tak stalo...hmm, poptam se, cim to meli osetreny- pro zajimavost..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    IPH: resi se to chemicky pyrethroidem (Molantin SP) a nekdo udava i pelynek brotan a dalsi aromaticke byliny ale to bude spis docasne reseni
    TURF
    TURF --- ---
    KUATO: a vlk to cely sfoukne :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    TURF: priroda vladne - plastovy pytel rozhryzou mysi a vlnu sezerou moli!
    TURF
    TURF --- ---
    IPH: videl jsem pytlovani vlny do igelitovejch tasek, ac primarne z jinyho duvodu - pachu. ale mola by takova zabrana mela odradit tez ;)
    jinak takova zajimavost u ovci vlny - izolacni schopnosti neztraci ani namocena - neboli nevadi ji srazena vlhkost, protoze z prirozene duteho vlakna. priroda vladne :)
    IPH
    IPH --- ---
    kdyz jste tady nacali tema vlny na zatepleni, zajimalo by mne, jak je zajisteno, ze vlnu nenapadnou treba moli?? kamosi si totiz takhle zateplili novou roubenku a po dvou/trech letech to museli vymenit...a to si koupili nejakou vlnu s garanci...byl to celkem mazec to cely vyndavat a vymenovat...diky za odpoved.)
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Vůbec netušim. A ta naše bude asi dost zadělaná, takže to bude třeba minimálně vyprat. Ale to by imho mělo stačit...
    PETAW
    PETAW --- ---
    ALDEMIK: zhanam levnou vlnu na zateplenie domu, co treba s ostrihanou urobit aby bola ready to use?

    Inak ak viete kde zohnat priamo od zdroja, budem vdacna za kazde info
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam