• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    MENURAK
    MENURAK --- ---
    ORLIK:
    ORLIK: PĚKNÉ!

    JINAK DOTAZ, SHÁNÍM OVČÍ VLNU NA ZATEPLENÍ STŘECHY, 30metrů čtverečních, pouze Jižní čechy, díky! zatim Hawai!
    MATT
    MATT --- ---

    This solar chimney draws air through a geothermal heat exchange to provide passive home cooling
    Solar chimney - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Solar_chimney
    MATT
    MATT --- ---
    LINKOS: je to z asfaltu, puvod tech vlaken jsem nezjistil..
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    Max Vitrup Jensen. většího nerváka abys pohledal. potvrdí ti to každej kdo s ním měl tu čest. permalot.org

    Můžu pro změnu doporučit Vlada Blaščáka, ale ten myslím semináře nepořádá...

    (navíc znám pár lidí, co by ti zase Vlada nedoporučili, Max je jeden z nich ;)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    já ti jen můžu poradit kam nejezdit :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Ještě bych vás chtěl požádat zdali nevíte o nějakém semináři přírodního stavitelství. Mám teď čas a jel bych se někam podívat, pomoc a něco se přiučit
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TURF: myslím, že to není ot, když v nadpisu je ekologicky harmonické stavby a na to sem se ptal :)
    TURF
    TURF --- ---
    LINKOS: je to levny a ma to nizkou zivotnost

    ale hlavne je to uplne ot ;) aneb zkusme se v diskuzich drzet vymezenych temat. [ Stavba a rekonstrukce - homemade home ]
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    tak na stodole se má předělávat střecha a chtějí tam chce dát toto:
    Onduline | ONDULINE - střešní krytiny, střešní okna a hydroizolace
    http://www.onduline.com/cz/krytina-onduline
    tak by mě zajímalo jestli vy o tom něco víte, pro mě to je novinka.
    MYKO
    MYKO --- ---
    neni to dum, nybrz pec na pizzu, nicmene je kompletne z recyklovanych materialu a hliny z pozemku:

    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.287894817975939.59556.100002662682408&type=1

    (nebo http://yezus.rajce.idnes.cz/Diy_Pizza_Pec )

    Pouzili jsme mix od oka, s jasnou prevahou jilu, necekali a rovnou vysusili ohnem, diky tomu ze hlina nebyla nosna stacilo prubezne zamazavat praskliny. Pizzu pece dobre, jak to bude s chlebem se jeste uvidi.
    KUATO
    KUATO --- ---
    GEN_IO: no tak ja se s tim moc nemazlil. tri vrstvy (plus lokalni opravy) mi stacily i na zakryti fialove barvy v obyvaku. prvni trochu ridci, ale urcite ne jenom mleko, druha treti hustsi. musi se akorat udrzovat nater sten svisle shora dolu, a strop taky jen na jednu stranu, protoze to jinak jde poznat a vypada to divne. jo, akorat kdyz je pod tim par vrstev hlinky nebo neceho takoveho, tak se muze snadno stat, ze to cele spadne :o), tak pak to stoji za to oskrabat.
    GEN_IO
    GEN_IO --- ---
    DENDROBATA: Malovat vápnem, obecně, chce velkou dávku trpělivosti. Pro mě je to osobně karmická zkouška protože malování dělám úplně nejvíc nerad :) ..a malování vápnem chce ještě extracitlivý přístup narozdíl od hlinkových přípravků typu primalex. Je potřeba malovat ´plně řiďounkým mlíčkem aby to nedělalo právě ty vrstvy. U hliněných omítek, které jsou hnědé, si to vezme klidně pak 6 vrstev a ani nešpítneš.. no a to je něco na mně. U hašeného vápna je dobré si pohrát i s přípravou před malováním a pozakrývat místa, která nechci zašplíchat. Hašené vápno je velmi agresivní a umývá se teda dost špatně a na dřevěných plochách můžou zůstat nevratné fleky.. ;)
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    Presne jak pise GEN_IO. Vapenný hydrat je vapno uz hasene, a to za kontrolovanych podminek v autoklavech nekde ve vapence. Vysledkem je hasene vapno podradne kvality, ktere se pouziva prevazne jako plastifikator do betonovych malt a smesi. Takze tohle urcite nebrat. Ja budu hasit asi letos na podzim...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Musim napsat ze koupelnu mam vylicenou vapenym hydratem kupovanym ve stavebninach, a to sem si rozmichal asi fakt primo ten den .. rekl bych ze to neni uplne snehobila ale nic zvlastniho krome odlupovani diky tomu ze sem odflakl pripravu podkladu se nedeje .. uz je to par let
    KUATO
    KUATO --- ---
    LURA: kurnik, zed ve stodole a nove omitky v loznici jsem delal z vapna stareho par dni a ok. i po letech zadny problem. na bileni si zena vylozene prala mit vapno cerstve, ze je to i dezinfekcni (meli jsme doma plisne - stary barak, vlhko, postupne jak se topi, tak uz je to dobre), proste zadne srani s mladou pani :o).
    LURA
    LURA --- ---
    A jinak když se používá ten vápenný hydrát, tak pokud je na něco jiného, než k posypání zahrádky, má se taky namočit aspoň na pár dní do vody.
    LURA
    LURA --- ---
    KUATO: Dva měsíce je minimum. Lepší je nechat to aspoň přes zimu, jinak platí, že čím je starší, tím je kvalitnější. Existuje nějaká lidová moudrost, která říká něco ve smyslu, že když se ti narodí dcera, máš dát vyhasit vápno, abys jí ke svatbě mohl postavit barák.
    GEN_IO
    GEN_IO --- ---
    DAW: ale dyť už jsme skončili ;)
    DAW
    DAW --- ---
    teda.. ještě nám tu začněte gadať po polsku a budem tu jak v českym filmu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam