• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    DENDROBATA: no prave nijak, v tom je ten hacek. co se tyce toho osetreni pred aplikaci, tak to se casem meni. kdyz se budem avit o mineralni vlne, tak je to furt jen sutr, kterej nekdo roztavil a nadelal z nej chlupy, ale porad je to sutr. snad tsem te dobre pochopil..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    AQUALOCO: To obohacování vlny po 3 letech v izolaci baracku vypada v praxi jak? Resp. když ji dám do strechy, jaky je tam rozdil oproti rekneme slamenym balikum? predpokladam ze vlna (v rohozi) bude osetrena prot molum boritanovou soli, ci co tam davaji
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    COLOMAN: v budoucnu budu řešit podobnou věc. Imho, na plechu se ti nebude srážet vlhkost pokud to bude dobře zaděláno. Mě by spíše vadila ta schopnost vlny tahat do sebe vlhkost, než že bych toho chtěl nějak využít, protože mít na plechu vlhkou vlnu mi nepřijde zrovna dobré, ale na druhou stranu stejně snadno jako vlna vlhkost přijme ji předá do prostoru.
    Len odolává plýsním a mám pocit, že i konopí je v tomto ohledu na tom dobře.
    Osobně zas až takový zastánce vlny nejsem, je potřeba jí ošetřit proti škůdcům, pokud není v rohožích tak má tendenci si slehávat, atd. Naprostá většina mích známých mají zateplené dodávky polystyrenem, už jen pokud se vezme v potaz teplota karosérie v létě, tak se to musí docela slušně rozkládat. Známí rozdělával maringotku a polystyren na jižní stranu tam jaksi chyběl.
    Pak je taky otázka čím to zaklopit, nějaká formaldehydová deska taky nebude úplně fajn.
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    COLOMAN: je to tim, ze dokud je vlna na ovci, je stale obohacovana lanolinem a prirozene se tak udrzuje v kondici. Pri pouziti vlny jako stavebni izolace je potreba ji osetrit proti skudcum apod. nebo ji kazde 2-3 roky obohacovat o jinak prirozene doplnovane latky, coz je pomerne znacna nevyhoda pri stavebnim pouziti.
    nejsem odbornik na toto tema, ale vyslechl jsem toto opakovane na prednaskach ci se to docetl v knihach..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    COLOMAN: Bohuzel pokud pocitas s tim ze to bude vlhke tak bych se prirodnim materialum asi vyhnul
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    takže teda aj ked ovcia vlna má vlastnost hriatia i za mokra, tak po možnej následnej nevysušení ma tendenciu plesnievt? ale zrejme pliesen chytá i lnené i konopné, v prípade dokladného nedosušenia... tak mi ostava asi dajaká minerálna vlna...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    COLOMAN: Rozumim, tam bude ale spis problem vzniku plisne na vlhké vlně a tudiz nezdraveho klimatu, popř promyslet jak vysrazenou vlhkost odvetrat .. Ale uznavam ze toto je trosku orisek .. Cim se to liší třeba od maringotky? že to má zvenku plech a ne dřevo?
    Myslim ze OT tu nejses pokud neizolujes polystyrenem ..)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    DENDROBATA: na, ja by asi chcel vlnou zateplit obytnu dodafku, a tam je fucktor zrazenej pary, čo je vlastne vlhkost... zatial som našiel nato celkom vhodné toto: http://www.prirodnistavba.cz/izolace-z-ovci-vlny-role-50x1000x10000-mm-2921.html jedna sa mi cca 20m3 plochy, ale zas neviem ci je teto vlna ošetrena proti moliam (oktaboritanon alebo cím)...
    ale nechcem byt OT, tak to tu nebudem rozoberat...
    tak iba či teda naozaj ovčia vlna hreje aj ked je navlhlá? ja počul, že ano, ale uplne potvrdene to nemam... tak či nahodou Vy či nahodou otom čosi viete??? diky
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    COLOMAN: Kde chces prosimte pouzivat navlhlou vlnu? Jinak planuji ji dat do stropu na baraku pac na jare delame strechu a balíky budu mít az po žních. A tam bude v suchu :)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    simVás, máte nahodou volaku spolehlivy web-informacný zdoj, kde je potvrdené, ze ovčí vlna ma výborné izolacné vlastnosti aj ked je navlhnutá? (pokial je to teda tak). ja otom viem iba z JPP a z webstránok, kde sa ta vlna predava... diky
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    tuto je dajaky prej super vylepsovák na hajzel, kde mozes splachovat vodou, nasledne "produkty" zeru dešťofky... takový aktivný piliňák... máte skusenosti stým?
    Solviva - Sustainable Solar-Dynamic Bio-Benign Design: Offering Better Ways to Live, at Less Cost Today and Tomorrow, Anywhere on Earth
    Solviva - Sustainable Solar-Dynamic Bio-Benign Design: Offering Better Ways to Live, at Less Cost Today and Tomorrow, Anywhere on Earth
    http://www.solviva.com/wastewater_management.htm
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    navsteva holzerovy farmy, pokud by vas nekoho zajimalo: [ Krameterhof 2014 / ostatniother / 15.6.2014 / Evropa - Ramingstein, Rakousko ]
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MAHUTA: Vitez souteze o nejlepsi anglickou kulnu - nutno uznat, ze hezci, nez vetsina tradicnich ceskych drevniku a budniku v zahradkarskych koloniich, to je. Akorat v nasich podminkach bych mel trochu problem nechavat tam naradi (moc oken)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Strawbale House / Slamený dom (Sekier, Zaježka ecovillage, Slovakia)
    https://www.youtube.com/watch?v=jGXI151uqfU
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MAHUTA: neni to nekde na novym zelandu? kazdopadne tezkej minimalizmus
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Taky názor, jen jsem repastoval akci, kterou pořádá kamarád .. o Skořepovi fakt nic nevím, ale koukám že reklamu má slušnou, tak třeba někdo poreferuje jaký to bylo .. :) Třeba Jindra Sláma je super chlapík, pracovitý a příjemný, výsledky má i když ty lepené profily vozí odněkud z německa (což mi moc neštimuje) ale dokáže tím dělat velký nepodepřený prostory, který staticky normálním rostlým trámem neuděláš. Tak to má něco do sebe ty jeho stavby. A co Kuba Wihan ? Na toho mám jenom dobré reference
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DENDROBATA: lže jak když tiskne, k spoustě lidem se chová hrozně, neplatí dohodnuté peníze a často si protimluví, dlouho sem nepracoval s takovým člověkem.
    Hlavně mě zascinuje, že má přednášku o soběstačnosti, když není schopen vypěstovat ani mrkev, o celou zahradu se mu staral kamarád a když na dva tři týdny odjel půlka toho poschla. Nebo ostrovní systém, co on o tom může vidět?
    Nebo komunita? Jeho večerní procházky se stali takřka legendární. Nejdříve obejít po celém dnu všechny pracující, vynadat jim, že to udělali tak jak po nich chtěl, i třeba přes to že předchozí den říkal jak se mu to líbí, jak to je geniální atd. Pak se hlavně pořádně zhulit aby byla večer pořádná sranda... A to ani nemluvím o tom, že chtěl mladý pár co se k němu stěhoval s děckem vyměnit za dva týpky protože "měli to nejsuprovější hulení a furt to bylili". Nikdo u něj nevydrží dlouho, nedá se s ním vyjít. I když, zaslech sem už, že se poslední dobou změnil, že už se chová trochu líp.
    Takže proč by mi měl takový člověk říkat něco o tom jak založit komunitu, nebo jak být soběstačný, nebo jak udělat ostrovní systém?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    DENDROBATA: ještě by bylo dobré přidat, aby to nikdo nehledal zbytečně:
    Vstupné
    Celá konference Pá – Ne 900 Kč/osoba
    Sleva pro páry a skupiny 800 Kč/osoba
    Jednotlivé dny
    Pátek 200 Kč/osoba
    Sobota 600 Kč/osoba
    Neděle 300 Kč/osoba
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Jo dík, přeposlal jsem autorům... Skořepa je takovej jo? o tom nic nevim, setkal jsem se sním pouze jednou :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam