• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    Drobna informace, treba se nekomu bude hodit: Prepravoval jsem kolobezku vlakem (Pendolinem) z Prahy do Olomouce a zpet. Pres internet jsem koupil listek s rezervaci pro kolo - stoji stejne, jenom dostanete jedno ze tri sedadel ve vagonu 4, ve kterem jsou (tri) drzaky na kola. Drzaky vsak vypadaji tak, ze na stropu je hak a na stene neco, co vypada jako kus vyriznuty z drzaku pro kolo na strechu auta. Cili na kolobezku nejspis nepouzitelne (ja to ani nezkousel). V prvnim pripade jsme kolobezku oprel o stenu a dalsi cestujici to pak zaskladali kufry tak, ze nemohla spadnout. V druhem pripade tam zadne kufry nebyly, takze oprena kolobezka nebyla uplne stabilni. Nakonec nekde kolem Pardubic spadla, coz se ukazalo, ze je asi nejlepsi zpusob, jak ji prepravovat, protoze i polozena se tam vleze, aniz by lezla do ulicky (mam Laser 20, cili 20" predni kolo a jeste tam trocha rezerva na delku byla).
    Za kolo se pak jeste neco doplaci (melo by jit vyridit ve vlaku), ale oba pruvodci usoudili, ze moje kolobezka neni kolo, takze jsem neplatil nic :)
    KLON
    KLON --- ---
    KLON: technika seskoku a výskoku na obrubník se dá použít i na nerovnosti, jako boule od kořenů, ... atd. jen to chce vykoušet v menší rychlosti, přes 20 km/h je to silně o hubu, to je lepší skočit
    KLON
    KLON --- ---
    XSYS: Na obrobníky mám jednoduchý fígl:
    při sjezdu (dolu)
    1. dám odrazovou nohu na úroveň předního kola,
    2. došlápnu na obrubník
    3. nadnesu koloběžku hlavně za řídítka
    4. na úrovni zadního kola zvednu odraznou nohu
    5. došlánu stojnou přes špičku (sníží se tím otřes ze skoku zadního kola), takle se dá seskakovat do 15 km/h

    výšlap je podobný:
    1. dám odrazovou nohu na úroveň předního kola
    2. kousek před obrubníkem došlápnu
    3. zároveň zvedám za řídítka přední kolo
    4. stojnou zapřenou za ochranu paty zvedám zadní kolo
    5. jakmile je zadní na obrubníku zvedám odraznou

    pokud jedu moc pomalu, můžu to rozfázovat na dva kroky, dostanu nahoru předek, přešlápnu odraznou nahoru a dostanu zadek

    oboje vyzkoušeno na K5 a mibo crazy jet při učení přítelkyně, co byla na koloběžce 3-krát v životě
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    Byl jsem ted o prodlouzenym vikendu v Ceskym Krumlove a objevil tohle

    http://www.kolobezky-krumlov.cz/galerie-leto.php

    ... a nadchlo me to velmi. Chapu, ze v tomhle klubu ma asi kazdej svoji kolobezku, tak to berte aspon jako tip na dobrej kopec na sjizdeni - Klet.
    MICHELLLE
    MICHELLLE --- ---
    Ahojky přiznivci :)) 1. července – STROMOVKA- Přijďte povznést tělo i ducha na koloběžkové závody, provázené piknikem a bubeníky. Na své si přijdou i ti, co chodí pěšky. Více informací na www.cocu.cz, či na čísle 731 705 744 – Míša. Těšíme se na Vás a trhněte si nohou :) http://www.cocu.cz/cs/let-s-scoot-prvni-multikulturni-kolobezkovy-zavod_50

    Letacek na kolozavod.pdf (96753 B)
    BIRK
    BIRK --- ---
    a v tvym pripade budou fakt kruty :D
    KYN
    KYN --- ---
    BIRK: krutejch 30 mi stačí zatim :)
    BIRK
    BIRK --- ---
    KYN: ja jednou dal 65km/h a byl to uz hukot... budes rad kdyz das 30 a to uz bude hoooodne kruta jizda na ty co si postoval
    KYN
    KYN --- ---
    W3R: já na tom nechci jet 60 km/h, ale v klidu se dopravit do práce :)

    HASH: jak sem psal, nechci to na dospělácký ježdění a velikost stroje je dost rozhodující...
    HASH
    HASH --- ---
    KYN: poridil bych si byt tebou dospelackou kolobezku
    W3R
    W3R --- ---
    KYN: aspon kolecka to ma trochu vetsi. ale priznavam, neznam jaky natom je jet, tudiz neporadim. presto mam predstavu, ze to bude mit strasne citlivy rizeni, zvlast v rychlosti
    KYN
    KYN --- ---
    W3R: myslim tuhle - http://www.intrea.cz/eShop/k-m-speed-micro-speed/zbozi.aspx

    kopec neni nijak ultra prudkej
    W3R
    W3R --- ---
    KYN: sjizdet kopce na kolobezce neni zas takova prdel, chce to i poradny brzdy
    nevim co konkretne za malou myslis, ale rozhulit to na tech malejch co vidim u deti, s koleckama z inlajnu, dolu z kopce - to je samomord :)
    KYN
    KYN --- ---
    BIRK: hlasuju proto, že jsem chtěl vidět výsledky a "ukazovat kdo jak hlasoval" nefunguje.

    Jinak díky za info, ale pro mě je důležitý, abych to dal do batohu a ten kopec pak zas vyšel.
    BIRK
    BIRK --- ---
    KYN: ty pises ze o kolobezkach nevis nic a hlasoujes ze jsou v poho?

    tak asi takhle ja bych si to fakt nekoupil... za ty penize co tu uvadis muzes mit fajn kolobku...a ne hlinikovou s.... ktera se ti casem zaji...vic se namakas nez zajezdis...kazdou nerovnost opravdu ale opravdu ucitis...navic tyhle pakolobezky maj jednu supr vlastnost, staci fatk malo kamine, skvira, vystoupla kostka a letis...navic vecina lidi ti tady napise ze treba zacinali na kolobce jen aby neco sjeli nekam se dostali a ted to vyuzivaj treba i ve volnym casu ze s edou projet atd...pokud ti jde fakt o skaldaci...coz si mylsim ze neni potreba tak jdi do miba a ten jejich skaldaci model...tusim comfort...ale ber tot ak ze kolobka neni kolo je dost mala a vejde s eti prakticky vsude...pod stul...atd rozhodne prekazet nebude
    HASH
    HASH --- ---

    Hlinikove micro kolobezky...

    18 hlasy od 18 respondentů

      KYN
      KYN --- ---
      Nevím o koloběžkách nic, ale chci si pořídit hliníkovou skládací koloběžku na cesty do práce (z kopce asi 2 km). Máte nějaké tipy, co se nejvíc hodí (cena 2000 až 3500)? Zatím jsem vybral jsem Micro Speed.
      BIRK
      BIRK --- ---
      tak zitra se schyluje k ubehnutym 1000Km :D
      potom budu moci rikat jakty to bylo pred a po :D
      GODEFROI
      GODEFROI --- ---
      Jo srazik bych dal, snad nedopadne jako ten loňskej na Letný.
      BIRK
      BIRK --- ---
      pripis me pls do toho seznamu na sraz
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam