• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    JABE
    JABE --- ---
    Ahoj všem - mohla bych se tu i ptát na pidi koloběžky s gumovými kolečky?
    Jsem neznalec a mám za úkol vybrat něco k narozeninám. Bude to pro 5ti leté dítě a jen do města.

    Mám otázku: zda je nutné kvůli českým chodníkům pořizovat kolečka 200mm nebo je možné úspěšně jezdit i na těch pidi 125mm a nezabít se v první díře?

    Kamarádka mi tvrdí, že je min. 200mm nutnost a přitom ať se kouknu kam se kouknu tak všichni mají ty pidi kolečka a jezdí o 106. Ale vyzkoušet jsem těch 125mm zatím neměla kde, takže mi chybí osobní zkušenost a ráda bych se zeptala vás.....

    Předem obrovské díky!
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    tak odpoved je s prihlasenim a ano odkaz je na nastence................

    Mikrom mysli na vse:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Mam "blbou" otazku
    na FB je debata o kolobezkach...
    je to pristupne i bez prihlaseni?
    muzete pls odkaz....

    jdu juknout na nastenku zda o tam treba nejni:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Btw Mibo maji opravdu prijemny zakaznicky servis - podporu....

    mam naprosto konkretni predstavu idealni "kolobezky vhodne pro revmatiky a do autobusu"
    a zatim firma Mibo je jedina ktera se o to aspon trosku zajima = od minul uterka maji k dispozici muj konstrukcni nakres....
    ..... cekam ze az se ozvou s vyslednym nazorem, tak mi reknou ze to fungovat nebude, asi si vymyslim moc na jednom miste a multifunkcni, ale velmi vstricne to s se mnou debatuji:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Stop defektu aneb jak už nepíchat | SCOTT Veloservis Pardubice, kola SCOTT, oblečení SCOTT, snowcooty Insane Toys, koloběžky Micro
    http://www.scottmtb.cz/stop-defektu/
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    tenhle web je samozrejme "proreklamni" - ale zase na druhou starnu mi jejich informace prijdou celkem poctive sepsana pozorovani pokusu ktere osobne provedli - jak uvadi u clanku....

    i to, ze me zazitky jsou hodne podobne tomu co oni maji v tech clancich napsano, jim u me dava +++ za "poctivost"
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Ta paska je ale nejlevnejsi cesta jak ze starych plastu udelat "marathonum" podobne chranene plaste...
    ta vypodlozna vrstva v plasti ma fungovat skvele!.... = cca 10tis km bez defektu - pozorovani cyklisty
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    *bily
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Slime vyzkouseny nemam - odradilo me horsi hodnoceni nez na zefal + prave ta barva - zelena dokaze zazelenit kde co.....

    zefal - je byly - po uschnuti to neni moc videt.....

    ja si zkusim vybavit kde jsem o tom cetla a poslu sem odkaz.....

    Protidefektova paska se me osobne jevi jako idelani reseni - krom toho ze jako zenska bez zkusenosti se bojim ze nesmontuju spravne.... blah - bezny problem mych tuzeb:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    GALENIUS: jedna lahvicka vystaci dle vyrobce na 2x 26'kolo = jeden bicykl komplet......
    ja to pouzila do kola 12' uz trikrat - a jeste porad mi cca 1/3 obsahu zbyva

    jedine je ze se to blbe shani = koupila jsem po internetu, tedy priplacela zbytecne na postovnem
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    mám právě v plánu to prostudovat. Petr na kolmo.cz píše buď o nějaký zelený pásce co se dá mezi duši a plášť, nebo o latexu co se nalije do duše. Rubena prodává i duše, kde už je ta sra*ka nalitá :)
    skoro by se mi to líbilo víc, než pumpovat deseticentimetrovou pumpičkou ;)
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    SUZANKA: Na ten Zefal jsem se díval... vypadá zajímavě... Nevíš jestli zvládne nafouknout i 26 kolo? Nebo je jen na menší rozměry? A jak je to velká lahvička?
    Rozhodně to zní zajímavě, než vozit náhradní 26 a 20 duši, vyřešila by to jedna nebo 2 lahvičky...
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    MIKROM: mas opravdu pech - "zefal tekute lepeni"

    na to co pisujes za strapaci si myslim ze by zabralo............

    mela jsem defekt nedavno = a na tomhle mi kolobezka jezdila dalsich 14dni nez sem uz vazne musela vymenit dusi za novou...

    ja ted misto lepeni a hustilky vozim tuhle pikslu latexu = opravim bez montaze za 3 min kdekoliv, a to narocne na prostor a naradi a zaplaty nechavam doma - opravy provadim ted uz, vzdy az doma

    ps a mmmmiluju Miba jsou to nejlepsi kolobezy = prave i na servisovani = jako zene mi vmena duse na mibu trvala 60min = i s primontovanim kola zpet:-)
    u Nemiba - stejna cinnost = 2h prace:-(((((((
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    SUZANKA: mam 20/16 a taky v poho.. ale jak dojde na koreny, nebo velky kameny, tak je to mordor, no :)
    jinak po vice nez roce vcera prvni defekt, juchu! uprostred niceho. lepeni a pumpicka doma, myslel jsem si vzdycky ze se to da dojet na mekkym kole, ale tohle bylo fiiii a behem snad minuty kolo uplne prazdny :/
    reknu vam, ze nest kolobku pres 4km lesem cloveka motivuje k zahrnuti pumpicky a lepeni do povinne vybavy!
    velke diky patri kacerum/cyklistum co jsem potkal 3/4 hodine a meli zaplatu na dusi, a neznamemu cyklistovi, ketereho jsem potkal po dalsi hodine, co mel pumpicku :) (i kdyz s pumpickou co ma zdvih 10cm jsem na parnem slunci s vypjetim vsech sil nafoukal asi 0,5ATM, ale na dojeti k autu asi kilak dobry)
    DIZZYDENT
    DIZZYDENT --- ---
    Zdar, nejen na koloběžku, ale třeba i na inliny můžu doporučit tento víkend vyzkoušenou cyklostezku Varhany na trase Česká Lípa - Kamenický Schönhoff v Lužických horách, která byla vybudována na tělese opuštěné železniční trati. Z KŠ se dá pokračovat libovolně dál, my jsme to jeli ve směru dolů (start od zast. Jedlová), ale vyzkoušeli jsme i směr nahoru a s trochou námahy super .)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SUZANKA: My tu máme i slušné lesní cesty, dost jich je asfaltovaných a nebo alespoň obstojně zpevněných. Ono jde o to, že já jsem se nikdy nenaučila jezdit na kole tak, abych projela nějakým terénem nebo vyšlapala kopec, tak jako tak vždycky půl cesty jdu pěšky a ještě vleču nepohodlné kolo. Tak si představuju, že to s koloběžkou bude prakticky stejné, ale líp se to povleče :D (minimálně odpadne největší "radost" cyklistiky - modřiny od pedálů na lýtkách, od vedení kola do kopce)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    TAPINA: nekdo tu pise velikost kol ktere by doporucoval na lesni cesty...
    souhlasim ze minimalne 26/20 nebo 20/20

    tim by se to mohlo opet zazitkove rovnat prijemnemu vyletu:)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    TAPINA: Dovolim si podotknout ze popsana predstava: "aby se vic ujelo" nez slo pesky, v lese moc nefunguje - jeste tak polnacka - kdyz par dni neprselo

    to co se snazim popsat je kvalita terenu pro kolobezku = s kolobkou jsem v lese byla a jela jsem tim terenem 14km - v zivote si takove sebe tryznitelske odpoledne opakovat nebudu :-)

    na asfaltu je naopak zazitek uplne opacny:-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam