• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    Koloběžka velmi negativním způsobem ovlivnila můj život. Pokaždé, když někam musím jít pěšky, připadám si pomalý, neohrabaný a propadám pocitům nudy a depresím.

    pro nejčastěji hledané informace mrkněte na nástěnku!, mapa koloběžkových akcí zde.
    rozbalit záhlaví
    MALKE
    MALKE --- ---
    JABE: Předem říkám, že nejsem žádný odborník, jen prostý občasný uživatel.

    Máme tyhle koloběžky - pro mladší dítě http://www.svetkolobezek.cz/kolobezky-skladaci/micro-mini-kolobezka/ ; pro staršího (5, přesedlal z té Micro Mini) http://www.svetkolobezek.cz/kolobezky-skladaci/micro-light-kolobezka-modra/ .

    Žijeme na kraji Prahy, kde se příliš nenamáhají s odstraňováním nerovností terénu, a jezdíme v Modřanské rokli (kde je sice povrch většinou dobrý, ale zanesený klacíky a podobnými přírodními nástrahami). Obě děti žijou. Mladší se velmi rychle naučil přes nerovnosti koloběžku přenášet, starší se občas vyseká, ale on se... ehm, hodně kochá krajinou. Má ji cca od září (čili čtvrt roku stála) a za posledních pět jízd tuším nespadl ani jednou.

    (Jak už jsem řekla, nejsem odborník - nemám představu, o kolik je 200mm lepších, jenom chci podotknout, že o vraždě dítěte nemůže být řeč.)
    JABE
    JABE --- ---
    Ahoj všem - mohla bych se tu i ptát na pidi koloběžky s gumovými kolečky?
    Jsem neznalec a mám za úkol vybrat něco k narozeninám. Bude to pro 5ti leté dítě a jen do města.

    Mám otázku: zda je nutné kvůli českým chodníkům pořizovat kolečka 200mm nebo je možné úspěšně jezdit i na těch pidi 125mm a nezabít se v první díře?

    Kamarádka mi tvrdí, že je min. 200mm nutnost a přitom ať se kouknu kam se kouknu tak všichni mají ty pidi kolečka a jezdí o 106. Ale vyzkoušet jsem těch 125mm zatím neměla kde, takže mi chybí osobní zkušenost a ráda bych se zeptala vás.....

    Předem obrovské díky!
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    tak odpoved je s prihlasenim a ano odkaz je na nastence................

    Mikrom mysli na vse:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Mam "blbou" otazku
    na FB je debata o kolobezkach...
    je to pristupne i bez prihlaseni?
    muzete pls odkaz....

    jdu juknout na nastenku zda o tam treba nejni:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Btw Mibo maji opravdu prijemny zakaznicky servis - podporu....

    mam naprosto konkretni predstavu idealni "kolobezky vhodne pro revmatiky a do autobusu"
    a zatim firma Mibo je jedina ktera se o to aspon trosku zajima = od minul uterka maji k dispozici muj konstrukcni nakres....
    ..... cekam ze az se ozvou s vyslednym nazorem, tak mi reknou ze to fungovat nebude, asi si vymyslim moc na jednom miste a multifunkcni, ale velmi vstricne to s se mnou debatuji:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Stop defektu aneb jak už nepíchat | SCOTT Veloservis Pardubice, kola SCOTT, oblečení SCOTT, snowcooty Insane Toys, koloběžky Micro
    http://www.scottmtb.cz/stop-defektu/
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    tenhle web je samozrejme "proreklamni" - ale zase na druhou starnu mi jejich informace prijdou celkem poctive sepsana pozorovani pokusu ktere osobne provedli - jak uvadi u clanku....

    i to, ze me zazitky jsou hodne podobne tomu co oni maji v tech clancich napsano, jim u me dava +++ za "poctivost"
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Ta paska je ale nejlevnejsi cesta jak ze starych plastu udelat "marathonum" podobne chranene plaste...
    ta vypodlozna vrstva v plasti ma fungovat skvele!.... = cca 10tis km bez defektu - pozorovani cyklisty
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    *bily
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Slime vyzkouseny nemam - odradilo me horsi hodnoceni nez na zefal + prave ta barva - zelena dokaze zazelenit kde co.....

    zefal - je byly - po uschnuti to neni moc videt.....

    ja si zkusim vybavit kde jsem o tom cetla a poslu sem odkaz.....

    Protidefektova paska se me osobne jevi jako idelani reseni - krom toho ze jako zenska bez zkusenosti se bojim ze nesmontuju spravne.... blah - bezny problem mych tuzeb:-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    GALENIUS: jedna lahvicka vystaci dle vyrobce na 2x 26'kolo = jeden bicykl komplet......
    ja to pouzila do kola 12' uz trikrat - a jeste porad mi cca 1/3 obsahu zbyva

    jedine je ze se to blbe shani = koupila jsem po internetu, tedy priplacela zbytecne na postovnem
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    mám právě v plánu to prostudovat. Petr na kolmo.cz píše buď o nějaký zelený pásce co se dá mezi duši a plášť, nebo o latexu co se nalije do duše. Rubena prodává i duše, kde už je ta sra*ka nalitá :)
    skoro by se mi to líbilo víc, než pumpovat deseticentimetrovou pumpičkou ;)
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    SUZANKA: Na ten Zefal jsem se díval... vypadá zajímavě... Nevíš jestli zvládne nafouknout i 26 kolo? Nebo je jen na menší rozměry? A jak je to velká lahvička?
    Rozhodně to zní zajímavě, než vozit náhradní 26 a 20 duši, vyřešila by to jedna nebo 2 lahvičky...
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    MIKROM: mas opravdu pech - "zefal tekute lepeni"

    na to co pisujes za strapaci si myslim ze by zabralo............

    mela jsem defekt nedavno = a na tomhle mi kolobezka jezdila dalsich 14dni nez sem uz vazne musela vymenit dusi za novou...

    ja ted misto lepeni a hustilky vozim tuhle pikslu latexu = opravim bez montaze za 3 min kdekoliv, a to narocne na prostor a naradi a zaplaty nechavam doma - opravy provadim ted uz, vzdy az doma

    ps a mmmmiluju Miba jsou to nejlepsi kolobezy = prave i na servisovani = jako zene mi vmena duse na mibu trvala 60min = i s primontovanim kola zpet:-)
    u Nemiba - stejna cinnost = 2h prace:-(((((((
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    SUZANKA: mam 20/16 a taky v poho.. ale jak dojde na koreny, nebo velky kameny, tak je to mordor, no :)
    jinak po vice nez roce vcera prvni defekt, juchu! uprostred niceho. lepeni a pumpicka doma, myslel jsem si vzdycky ze se to da dojet na mekkym kole, ale tohle bylo fiiii a behem snad minuty kolo uplne prazdny :/
    reknu vam, ze nest kolobku pres 4km lesem cloveka motivuje k zahrnuti pumpicky a lepeni do povinne vybavy!
    velke diky patri kacerum/cyklistum co jsem potkal 3/4 hodine a meli zaplatu na dusi, a neznamemu cyklistovi, ketereho jsem potkal po dalsi hodine, co mel pumpicku :) (i kdyz s pumpickou co ma zdvih 10cm jsem na parnem slunci s vypjetim vsech sil nafoukal asi 0,5ATM, ale na dojeti k autu asi kilak dobry)
    DIZZYDENT
    DIZZYDENT --- ---
    Zdar, nejen na koloběžku, ale třeba i na inliny můžu doporučit tento víkend vyzkoušenou cyklostezku Varhany na trase Česká Lípa - Kamenický Schönhoff v Lužických horách, která byla vybudována na tělese opuštěné železniční trati. Z KŠ se dá pokračovat libovolně dál, my jsme to jeli ve směru dolů (start od zast. Jedlová), ale vyzkoušeli jsme i směr nahoru a s trochou námahy super .)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SUZANKA: My tu máme i slušné lesní cesty, dost jich je asfaltovaných a nebo alespoň obstojně zpevněných. Ono jde o to, že já jsem se nikdy nenaučila jezdit na kole tak, abych projela nějakým terénem nebo vyšlapala kopec, tak jako tak vždycky půl cesty jdu pěšky a ještě vleču nepohodlné kolo. Tak si představuju, že to s koloběžkou bude prakticky stejné, ale líp se to povleče :D (minimálně odpadne největší "radost" cyklistiky - modřiny od pedálů na lýtkách, od vedení kola do kopce)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    TAPINA: nekdo tu pise velikost kol ktere by doporucoval na lesni cesty...
    souhlasim ze minimalne 26/20 nebo 20/20

    tim by se to mohlo opet zazitkove rovnat prijemnemu vyletu:)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    TAPINA: Dovolim si podotknout ze popsana predstava: "aby se vic ujelo" nez slo pesky, v lese moc nefunguje - jeste tak polnacka - kdyz par dni neprselo

    to co se snazim popsat je kvalita terenu pro kolobezku = s kolobkou jsem v lese byla a jela jsem tim terenem 14km - v zivote si takove sebe tryznitelske odpoledne opakovat nebudu :-)

    na asfaltu je naopak zazitek uplne opacny:-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam