• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    XINDLX: U tohohle píší, že to složený drží dobře, jsem na to zvědavý. Bohužel test musím přesunout na příští týden, kvůli počasí. Určitě dám vědět.
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    XICZEK: vycházíš z mylných dojmů

    1)drtivá většina kickbiků má vzadu patku na dvě polohy, takhle koloběžka neni vyjímkou a na fotce je kolo zasazený do tý nižší patky (stupátko je tedy výš)

    2) touhle koloběžkou jsem si zrovna hrál a oni i ty řidítka jsou sklápěcí, takže když je to složený tak je to zrovna hodně ergonomický.. jak moc je voser to furt někde skládat, to nevim
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SUZANKA: 11cm to snad v životě nikdo nezkoušel používat jinak by to nemohli vyrábět.
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    bohuzel ma od zeme ke stupatku - Světlá výška 11 cm
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Kdyby jste nekdo znal nekoho kdo ma problem najit sikovny servis pro svoje elektro jezditko, veloFiala Mi dnes vyresil presne podle mych planu moznost mit baterii externe.
    Tento pozadavek uz 4 jini odbornici zamitli jako nerealizovatelny.

    TAKZE kvuli tomu jak mi tady obrovsky vysli vstric a poslouchali ma prani a uspesne vyresili kompatibilitu elektroniky + zachovani funkce automatizovaneho osvetleni kterym je moje jezditko vybaveno. Tak predavam dal info.

    Mozna to nekdo vyuzije mozna ne...
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    PREDSEDA: Hele me osobni pozorovani je to ze kupodivu ridice nejvic uspokoji kdyz jezditko ma skladaci riditka
    nedavno jsem tu davala post na moje jezditko[elektro a nejde na nem slozit nic nez prave riditka
    KUPODIVU reakce ridicu autobusu se od te doby v mem pripade znacne zlepsili!

    Mibo master skladaci osobni zkusenost s tim tezim-starim modelem - kde jeste bylo vzadu koloecko 12".

    Presne jak rikali ostatni ma horsi to ze nedrzi ve slozenem stavu.

    Ale jak pisi ostatni i ja souhlasim s nazorem ze ma lepsi jizdni vlastnosti prave diky sve konstrukci.

    Ridici maji "brat v potaz" plnost autobusu a davat prednost invalidum a manikam s kocarkem - dle radu mhd.

    Oficialne dle radu mhd se do autobusu se skladacim kolem / kolobezkou nastupuje se slozenym stevem.

    Takze uz to ze ridici dovoli obcas nastup bez slozenych riditek je ridicova benevolence :-)

    Tvoje stara kolobezka mela svetlou vysku 8cm to znamena prstor od zeme ke spodni hrane stupatka.
    Temto 8 cm by odpovidalo spise Mibo master.Cim niz mas stupatko tim lepe se jede.

    Nejvic se me libi tvuj plan postupne pujcit obe dve a vyzkouset si osobne obe dve!

    Ja osobne bych dokonce si udelala 2 x stejnou trat vyjizdku test cca 3h vyjizdku.
    To by me nejlelepe reklo jak mi ktera vyhovuje. :-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Palecek dostal kazdy kdo upozornuje na delezite a platne info:-)
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    XICZEK: s nesloženou tě z autobusu leckdy vyhoděj...
    XICZEK
    XICZEK --- ---
    PREDSEDA: kickbike vypada strasne neergonomicky - naslap i riditka vysoko. Mam mastra a je super ale v mhd by se mi ho asi skladat nechtelo, uz kvuli tomu ze nedrzi slozenej a vazi 10kg. Neskladam ho ani do auta. Co nejaky kbike k6/k7? I kdyz neni skladaci je to ultraprenosna kolobka.
    CROSS
    CROSS --- ---
    PREDSEDA: Mám Mastr, ale můžu komentovat jen stran jízdních vlastností: to je super. Skládal a rozkládal jsem ji jen do kufru auta, z MHD nemám zkušenost.
    JOHNIEZ
    JOHNIEZ --- ---
    PREDSEDA: Tak složit to jde taky celkem rychle, ono je to jen povolení dvou rychloupínáků a přehnutí. V hodně velkym spěchu šlo i nechat řidítka jen pootočený o 90° (ale úplný vyndání a uložení do tý díry ve stupátku umožní o dost lepší složení). Vyzkoušet si to bude nejlepší.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    JOHNIEZ: To jsem si tak trochu myslel. To oxelo se dá složit a hodit na rameno za tři vteřiny, což samozřejmě chápu u těchhle nejde.

    Našel jsem, že svet-kolobezek je půjčuje obě dvě, tak si asi každou na dva dny půjčím a vyzkouším.
    JOHNIEZ
    JOHNIEZ --- ---
    PREDSEDA: Mám Mibo Mastr. To skládání, když jsem jí bral do autobusu, bylo trochu pruda. Bral jsem si pak popruh se sucháčem, abych to v tom rozloženym stavu zpevnil a aby to drželo trochu po kupě. Je potřeba počítat s tim, že se od toho asi trochu ušpiníš, když to v plnější mhd musíš nějak držet.
    V metru (a těch nízkopodlažních busech, když řidič dovolil) to bylo bez skládání o dost pohodlnější :-)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Čau. Mám už asi pět let skládací koloběžku Oxelo Mid 7 z Decathlonu, jezdím na ní po Praze do práce a mám na ní na chodnících najeto asi 1500 kilometrů. Bohužel za těch pět let se stav chodníků tak strašně zhoršil, že to začíná být docela o život - hlavně příčné i podélné spáry a praskliny v asfaltu plus boule, co se snaží člověka přehodit přes řidítka, nemluvě o dlažebních kostkách. Má dvě zásadní nevýhody - malá plná kolečka, a moc nebrzdí. Takže jsem se rozhodl nahradit malé pětikilové Oxelo něčím středním, ale stále ještě skladným. V úvahu připadají dvě skládačky:

    Kickbike Clix



    a Mibo Mastr



    Na té první se mi líbí menší váha (osm vs devět kilo), ta druhá je zas podstatně kratší po rozložení (110cm vs 150).

    Moje představa je, že na ní budu jezdit kde to půjde a kde ne, vezmu jí do MHD. Má někdo zkušenosti s některou z nich? Cenově jsou +- stejné.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Ahoj, neprodává nekdo k-bike koloběžku než objednám novou?
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    SUZANKA: napsala jsem ti zprávu aby nás neexkomunikovali že melu o jiném, než je téma :-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    ANNONKA: posledni co se kolobezek tyce: celkem noramlne se lidi nauci behem jizdy vymenit nohy [cca behem prvniho tydne jezdeni se to da zvladnout- takze pak taky cvicis rovnormerne cele telo, ale to vubec nema nic znamenat tahle moje poznam - myslim to jen iformacne :-) , Ty potrebujest styl chuze jak pises, moje zkusenosti rikaji ze casto nase telo umi samo poznat co potrebuje. Takze bych se na Tvem miste toho pozadavku na chuzi drzela zuby nechty. Nejlepe sama vis (odhadnes) co ti skutecne pomuze.

    PS: O de me mas asi 150 palecku "up", moc se me libi ze si chces svoji mobilitu cvicenim zachovat co nejdele v nejlepsim stavu. Na me to shaneni lopfitu takhle pusobi. A jelikoz ja osobne vedu boj o mobilitu se svym zdr stavem uz dlouhe roky, tak samozrejme fandim kazdemu "hrdinovi" ktery ma podobne nevzdavajici se pristup.
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    ANNONKA: Ja jsem si to myslela, ten lopfit je skutene unikatni prave tim style pohybu chuze.
    a stejne jako ja se svymi problemi mam vse testovano a na milimetry vyladeno, protoze musim. Tak z toho sameho duvodu jsem si myslela ze mnou uvedene odkazy by nemusely vubec vyhovovat, prtoze prave nesplnuji "zadani": ten styl pochybu chuze.
    Osobne jsem rada ze info muzes "poslat" dal do sveta, tak snad to aspon trosku pomuze nekomu dalsimu.
    PS kdybych pri svem brouzdani po jizdnich novinkach narazila na neco podobneho dam vedet, ale za dobu co sleduju situaci elektro jezditek i invalidnich elektro vozicku Lopfit je jediny ktery umoznuje uzivateli "chodit"
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    Ps v ramci hledani lopfitu predpokladam Ti jako pomoc stacilo naji nazev vyrobku, pokud ne tak pripojuji odkaz na lopfit prodejce
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    SUZANKA: No jo, jenže mě by se líbil ten pohyb co je chůze a NE se odrážet jednou nohou, chůze je souměrná skrz páteř, zdraví v mlhách dávnověku mám taky,.... ano tvoje jsou koloběžky, malé, skladné, přenosné případně převozné v autě nebo MHD.
    Já bych chtěla "dojít" do 6 km vzdáleného městečka více méně po rovince a pak se zase vrátit. Že si "náš kopeček" vytlačím je mi jasné :-) Potřebuji chodit a tohle by bylo zábavné, po svých už těch 6 (12) km nedám :-(
    O ubývání kapacity baterií vím, máme samodomo náhradní zdroj (konec světa, výpadky proudu, oběhové čerpadlo..), dnes bychom jej asi koupili, už to lze, máme za ty roky už druhou sadu baterií....
    ALE DĚKUJI ZA VYČERPÁVAJÍCÍ INFORMACE, vím komu je předám a kdo je ocení :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam