• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKROMKolobezky, odstrkovadla a jina priblizovadla nejen na mushing
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    MIKROM: Pěkný, i když cena už je 17 bez doplňků.
    Mně by vyhovovala asi tak Sixteen Fold.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    PREDSEDA: tak twenty fold. Na tu koukám já 😉
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    MIKROM: To nechci z estetických důvodů, větši přední kolo prostě naráží na mé cítění :)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    PREDSEDA: a třeba Rebela od kostky, ne?
    Jinak taky přemýšlím nad skládačkou, ale pořád jsem nic nevybral a Hillka jezdí pořád parádně.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    XINDLX: Tak to určitě není myšlený tak, že to budeš přemontovávat často. Ta světlost nad silnicí je důležitá u delšího rozvoru. Drhnu teď docela dost často na každý blbý bouli, nebo zlomu chodníku. Světlost mám 40mm a rozvor jen 67cm. Ten Clix má rozvor 110cm, s nízkou světlostí by uvíznul na každém kanálu.
    XICZEK
    XICZEK --- ---
    Jen pro srovnani - ted jsem meril toho mastra a svetlost to ma 37mm (nezatizeny). Sila jeklu je 20 takze vyska naslapu 57mm.
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    KAERO: Jednou jsem někde blbnul na těch silničních kickbike kde ta světlost je počítám ještě níž (ale ty hodnoty přesně neznám) a občas jsem se zasek o nějakej hrbol, takže asi dost záleží kde s tim člověk jezdí, tj. že to nemusí bejt pokaždý výhra, jel jsem s tím kolem hostivařský přehrady kde je asfalt, a kde bych to nečekal. Každopádně mi přijde super že jsou ty možnosti dvou patek, co je ale totálně retardovaný je, že po posunutí kola na jinou polohu musíš poladit i brzdy, popřípadě i blatník. Holt to asi neni myšlený tak že si to přehodíš kdy tě napadne.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Dle stranek kickbike je u te Clix naslap 7,5/10 cm vysoko (svetlost 4,5/7,0 cm). Ja mam napriklad Yedoo Friday a tam je 6,7/8,7 cm vysoko (svetlost 4,0/6,0). A porad mam pocit ze by naslap mohl byt jeste o kapanek niz :)
    Zajimave ze yedoo se povedlo udelat ze pri snizeni svetlosti o 0,5 cm snizili naslap o 0,8 cm. Coz mi behem me jedne typicke jizdy usetri 4 kJ :)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    XINDLX: U tohohle píší, že to složený drží dobře, jsem na to zvědavý. Bohužel test musím přesunout na příští týden, kvůli počasí. Určitě dám vědět.
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    XICZEK: vycházíš z mylných dojmů

    1)drtivá většina kickbiků má vzadu patku na dvě polohy, takhle koloběžka neni vyjímkou a na fotce je kolo zasazený do tý nižší patky (stupátko je tedy výš)

    2) touhle koloběžkou jsem si zrovna hrál a oni i ty řidítka jsou sklápěcí, takže když je to složený tak je to zrovna hodně ergonomický.. jak moc je voser to furt někde skládat, to nevim
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SUZANKA: 11cm to snad v životě nikdo nezkoušel používat jinak by to nemohli vyrábět.
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    bohuzel ma od zeme ke stupatku - Světlá výška 11 cm
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Kdyby jste nekdo znal nekoho kdo ma problem najit sikovny servis pro svoje elektro jezditko, veloFiala Mi dnes vyresil presne podle mych planu moznost mit baterii externe.
    Tento pozadavek uz 4 jini odbornici zamitli jako nerealizovatelny.

    TAKZE kvuli tomu jak mi tady obrovsky vysli vstric a poslouchali ma prani a uspesne vyresili kompatibilitu elektroniky + zachovani funkce automatizovaneho osvetleni kterym je moje jezditko vybaveno. Tak predavam dal info.

    Mozna to nekdo vyuzije mozna ne...
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    PREDSEDA: Hele me osobni pozorovani je to ze kupodivu ridice nejvic uspokoji kdyz jezditko ma skladaci riditka
    nedavno jsem tu davala post na moje jezditko[elektro a nejde na nem slozit nic nez prave riditka
    KUPODIVU reakce ridicu autobusu se od te doby v mem pripade znacne zlepsili!

    Mibo master skladaci osobni zkusenost s tim tezim-starim modelem - kde jeste bylo vzadu koloecko 12".

    Presne jak rikali ostatni ma horsi to ze nedrzi ve slozenem stavu.

    Ale jak pisi ostatni i ja souhlasim s nazorem ze ma lepsi jizdni vlastnosti prave diky sve konstrukci.

    Ridici maji "brat v potaz" plnost autobusu a davat prednost invalidum a manikam s kocarkem - dle radu mhd.

    Oficialne dle radu mhd se do autobusu se skladacim kolem / kolobezkou nastupuje se slozenym stevem.

    Takze uz to ze ridici dovoli obcas nastup bez slozenych riditek je ridicova benevolence :-)

    Tvoje stara kolobezka mela svetlou vysku 8cm to znamena prstor od zeme ke spodni hrane stupatka.
    Temto 8 cm by odpovidalo spise Mibo master.Cim niz mas stupatko tim lepe se jede.

    Nejvic se me libi tvuj plan postupne pujcit obe dve a vyzkouset si osobne obe dve!

    Ja osobne bych dokonce si udelala 2 x stejnou trat vyjizdku test cca 3h vyjizdku.
    To by me nejlelepe reklo jak mi ktera vyhovuje. :-)
    SUZANKA
    SUZANKA --- ---
    Palecek dostal kazdy kdo upozornuje na delezite a platne info:-)
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    XICZEK: s nesloženou tě z autobusu leckdy vyhoděj...
    XICZEK
    XICZEK --- ---
    PREDSEDA: kickbike vypada strasne neergonomicky - naslap i riditka vysoko. Mam mastra a je super ale v mhd by se mi ho asi skladat nechtelo, uz kvuli tomu ze nedrzi slozenej a vazi 10kg. Neskladam ho ani do auta. Co nejaky kbike k6/k7? I kdyz neni skladaci je to ultraprenosna kolobka.
    CROSS
    CROSS --- ---
    PREDSEDA: Mám Mastr, ale můžu komentovat jen stran jízdních vlastností: to je super. Skládal a rozkládal jsem ji jen do kufru auta, z MHD nemám zkušenost.
    JOHNIEZ
    JOHNIEZ --- ---
    PREDSEDA: Tak složit to jde taky celkem rychle, ono je to jen povolení dvou rychloupínáků a přehnutí. V hodně velkym spěchu šlo i nechat řidítka jen pootočený o 90° (ale úplný vyndání a uložení do tý díry ve stupátku umožní o dost lepší složení). Vyzkoušet si to bude nejlepší.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam