• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  MIGHTKulturologie
  TUVDEN_NIMA
  TUVDEN_NIMA --- ---
  Ahoj, jsem na mateřský a potřebuju zas začít dělat něco do školy, trochu jsem ztratila kontakt. Fungujou ještě nějaký stránky/fórum kulturologů, kam se můžu chodit ptát? Díky.
  YACHTBEAR
  YACHTBEAR --- ---
  FAR_IDA: Myslím si, že je určitě dobré se na ní zapsat. Počítají se Ti studijní roky
  - ne obory - na školné to nemá vliv. Mě kulturologie naprosto vyhovuje a nechává opravdu značný prostor pro seberealizaci. Na škole moc nezáleží, spíš na volných místech, kterých pro studenty humanitních oborů není stejně moc. Myslím, že s kult. může být dobré uplatnění např. v rámci Evropských struktur. Před rokem to jako dvouobor nešlo, nevím jak je to teď. A ta atmosféra je tam opravdu fajn !
  HOEZO
  HOEZO --- ---
  FAR_IDA: To co jsi slysela je pravda. Kulturologie totiz funguje jinak nez jiny obory. Pokud te prijmou uz te nevhodi. Berou te jako kolegu. Davaji ti neuveritelny prostor k vlastnimu sebeprosazeni a podporuji te v nem. Profilace absolventa zalezi jen na jim samem, takze pokud nema o sobe zadnou predstavu, muze ho studium na kulturologii nudit.
  Jinak to co si slysela bylo od lidi, kteri na ni nestuduji, ze jo? ;) Ja mel puvodne dvojobor a nakonec jsem jen na KULT. Byvaly spoluzaci mi zavidi, ze uz jsem v klidu a v pohode si studuju. Na tom druhem te klidne vyhodi i v 4. rocniku (mgr.) a chovaji se k tobe jako stredoskolakovi, ale to je asi taky obor od oboru.

  A pokud byli prijemnejsi tak ver, ze to nebyla vyjimka ale ze takhle to bude po celou dobu studia na kulturologi. Prednasi tam vyrovnani lidi, kteri si na tobe nemusi nic dokazovat ;)
  FAR_IDA
  FAR_IDA --- ---
  no jo, to jsem si taky říkala. ale oboje bych studovat nechtěla (teda ne jako dvě školy zvlášť) a to, co bych pak pustila by se mi počítalo jako neúspěšný studiuma platila bych dřív školný... spíš se chci zkusit zeptat, jestli bych to nemohla mít jako dvouobor. a s tou prací to je složitý, ani jeden z těch oborů mi přijde že nemá moc šikovný užití. nebo jo? v nějaký kulturní instituci nebo na psaní článků bude asi oboje, ale moc jinýho mě nenapadá...
  DALIBOR
  DALIBOR --- ---
  tak se zapiš na oboje a uvidíš ne? Záleží taky co chceš po škole dělat...
  FAR_IDA
  FAR_IDA --- ---
  prosimvás vy, kdo už na kulturologii jste nebo jste byli,jak jste spokojený? dostala jsem se totiž i na estetiku a nevim, co si vybrat. slyším dost rozdílný varianty o tom, jaká kulturologie je. bohužel spíš negativní, jako že to je flákárna, taková humanitní všehochuť, bojuje to často o akreditaci a v rámci fildy nemá moc dobrý jméno(teď se neuražte, jen interpretuju, jak jsem slyšela). na druhou stranu mi přišlo, že na přijímačkách byli příjemnější lidi než na tý estetice a že je to možná míň ujetý, protože to je sice taky hodně teoretický, ale má to širší záběr. jak to tam teda vypadá?
  TADYTOMAS
  TADYTOMAS --- ---
  FAR_IDA: taky tak... tak snad dnes, zítra. už by se mi to docela hodilo vědět.
  FAR_IDA
  FAR_IDA --- ---
  Tyjo, neříkali, že výsledky přijímaček budou známý 12. července a nejrychleji se to dozvíme ze SISu? Už dva dny tam koukám a nic - "výsledky se právě zpracovávají". Je to už někde?
  XUS
  XUS --- ---
  všichnin spolukulturologové pozor

  dnes kolem poledne se uvolni ctyri luxusni mista v hlavnim sale YPSILONKY
  na pateční druhou premieru kontroverzni VANDASKY od Ztracené existence


  staci cekovat online listky: http://www.disdata.cz/akce.aspx?id=nmkEVl6pA5Vee4qoIFiSJw

  recenze prvni premiery: http://tichamysl.tumblr.com/post/721252631/recenze-vandaska

  FAR_IDA
  FAR_IDA --- ---
  tak minimum bodů pro přijetí je 50 a podle toho, co mě dnes říkali, tak ta závěrečná komise, co to rozhodne se sejde 12.července, takže do tý doby asi nic. já mám nakonec 73 bodů celkem, tak uvidíme...
  TADYTOMAS
  TADYTOMAS --- ---
  KALHOTKA: za 14 dnů by to snad už mělo být online, říkali mně.
  KATJA
  KATJA --- ---
  pokud vim, tak to bylo vzdycky 70 bodu minimalne, s tim ze v kazdym kole muzete ziskat max 50 .. takze pod tou hranici se nebralo vubec a nad ni cca tech 30. V roce 2006 bylo max bodu 81, pokud vim... ale treba je to letos jinak, nevim...
  PALIULI
  PALIULI --- ---
  Jak probíha pohovor?
  TADYTOMAS
  TADYTOMAS --- ---
  KALHOTKA: haha, tak to je vtipný. já myslím, že bychom mohli...
  TADYTOMAS
  TADYTOMAS --- ---
  SIIMA: no to rozhodně, docela mě to dneska zlomilo, dostal jsem jen 51 bodů nakonec.
  na kulturologii 68, byl to takovej jednoduchej rozhovor oproti estetice, jen jsem měl mezery v pár věcech, no...
  FAR_IDA
  FAR_IDA --- ---
  Jé a nevíte jaká je bodová hranice pro přijetí? Většina oborů má 50 bodů, ale na nějakým odkazu o počtu přijatých a bodů nutných pro přijetí jsem našla,že kulturologie má 70 bodů. To by byl docela masakr... Za tu ústní část se dá získat maximálně 50?
  SIIMA
  SIIMA --- ---
  TADYTOMAS: dle mých zkušenotí je těžší se dostat na est.
  XUS
  XUS --- ---
  pocet bodu z 1. kola fakt tolik neznamena, kdyz komise nekoho bude chtit dorovna tolik bodu ve druhym, aby to vyslo...
  TADYTOMAS
  TADYTOMAS --- ---
  KALHOTKA: "Zveřejněné pořadí 1. kola má pouze informativní charakter a nemá vliv na konečné pořadí a celkový výsledek přijímacího řízení."
  ale jsem 34. a četby mám jen takovýty úvody do... a asi 2, 3 další, co by se daly brát jako "z oboru". takže tomu moc nevěřím teda.
  FAR_IDA
  FAR_IDA --- ---
  to pořadí je myslim dost natěsno s těma bodama, já mám 29b a jsem až 74. chm, to nejsou moc dobré vyhlídky... kupodivu na estetiku to dopadlo líp, ale tam jsem tolik nechtěla. zákon schválnosti :) a jak se připravujete do druhýho kola? máte načteno?