• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEPASOHÁDACí HRA – gůgluj, mysli, hádej aneb OTEC FURA vs. COLOMBO
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Budeme hádat historickou postavu...

    1) Jméno má pět písmen.

    2) součet písmen v anglické transkripci tohoto jména , pokud jsou vyjádřena pomocí ascii tabulky je 523

    3) prý se dožil osmdesáti let

    4) v cca 45 letech získal politickou funkci, jejíž název lze najít též jako označení jedné jednotky cizozemské rasy známé realtime strategie

    5) je vyobrazen v Die Schedelsche Weltchronik

    6) byl členem jisté sedmičlenné skupiny
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Taky se pridavam do klubu lady gaga :) Bylo to vic matouci nez aby to pomohlo :o)

    Kdyby ste vedeli co ja z toho vylustil za veci! :) Treba kdyz sem vzal zacatecni slabiky vyslo mi Gamepod, coz je skoro Gamepad :)
    atp :)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    FURRYK: lady gaga - tam stálo za to opravdu na koule.cz dohledat daný článek u kterého byl obrázek - , kde se psalo "Téměř legendární obleček, ve kterém Lady Gaga zpívala na video cenách MTV. I my si myslíme, že oblečení, ve kterém člověk přespříliš "krvácí", by mělo zůstat na dně šatníku."
    FURRYK
    FURRYK --- ---
    ja si ty obrazky vzdycky blbe preberu

    si rikam Lady Gaga, krev me vubec nenapadla, spis extravagance apod.
    pak schinkanzen, TGV, vlak, ale ne zeleznice

    asi jsem marnej :D
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Tak tohle bych nedal ani po litru houbovyho caje :)) jen tak dal :)
    NELDE
    NELDE --- ---
    Hádanka odhalena. Další otázku dá Greatdrake.

    Odpověď je Železo

    Indicie:
    Lady Gaga má na sobě krev - krevní barvivo (hemoglobin) je železitá sloučenina

    padající hvězdy (meteority) byly zdrojem železa před objevem, jak tavit rudu

    železná bitva, protože jsou vojáci zakuti do železa a mají železné meče.

    Karamazovi se odehrávají v ocelárně

    Algebrogram se řeší tak že Y+N+N = Y dává, že N je 0 nebo 5. Ve druhém případě by ale T+E+E +1 = T a to prosím nejde. Tedy N =0. Pak T+E+E = T dává E=5 (nula už je obsazená). R+T+T+1 může začínat být X, 1X nebo 2X. Abych z FO udělal SI, tak mousím přičíst 2, protože 0 už je obsazená. Tedy O=9 a I=1 (a F+1=S). Dále v rovnici R+T+T+1=2X není možný výsledek 20, 21 nebo 25 (obsazené číslice). Není možný ani 22 (R+T+T=21 dává, že R je liché a ty máme už jen 3 a 7, takže máme možnosti 3+9+9 nebo 7+7+7 a ani jedna není možná). Zbývají možnosti 23 a 24, které vyžadují alespoň jednu osmičku, tj. 6+8+8+1 = 23 nebo 7+8+8+1= 24 nebo 8+7+7+1=23.
    Pro F a S zbývá už jen možnost 2,3,4 a tedy vlastně jen 2,3. Tedy F=2 a S=3 (tady je možné skončit 25=FE = značka železa). Nicméně jsme kousek od konce - tedy X =4, R =7, T=8 a pro zbývá 6. Neboli 29786 + 850 + 850 = 31486.

    A na závěr: železnice je odvozena od železa, ze kterého se dělají koleje. Navíc SNCF na fotce je Societe National de Chemin de Fer a Fer je železo.

    Doufám, že se líbilo (-;
    NELDE
    NELDE --- ---
    A ještě hint pro normální:
    NELDE
    NELDE --- ---
    Ještě jeden hint speciálně pro Greatdrake
    Pokud vyřešíte algebrogram FORTY + TEN + TEN = SIXTY, tak vám 25 dá nápovědu
    NELDE
    NELDE --- ---
    GREATDRAKE: Já vím. Už jsem byl v pokušení to programovat, jen mi došlo, že to řešení nemůže mít (-;
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    GREATDRAKE: a ad důkaz - dal jsem si práci aby tam bylo přesně 10 rozdílných písmen :)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    NELDE: to se zobrazuje až u tohoto, u zadání to není vložené přes nyx, ale nalinkované ode mne ze serveru s korektním názvem.
    NELDE
    NELDE --- ---
    GREATDRAKE: Fujtajxl!
    Zejména ten název souboru - mně se zobrazuje 413811_9118f15ae16cf812b8a8.jpg
    Jinak to, že to není algebrogram se dá dokázat (-;
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    rozluštil a zadává NELDE

    Rozřešení:
    Krysa

    Obrázek granátu - podle čínského kalendáře, granát (drahý kámen) je spjat s rokem krysy.
    stejně tak 24.1.2020 z hintu začíná rok krysy. (Ano, z googlu jako první vypadne, že končí rok prasete... což někteří zkoušeli)

    Muzikální hint - Skupina Jen tak tak vydala album Periférie, na něm je jako osmá písnička píseň Periférie a hnedle jako devátá je Krysař

    Hint z Pratchetta na té řádce je jen KVÍK Krysího smrtě

    Znak města je znak města Hameln - legendu o krysaři všichni znáte

    Algebrogram není žádný algebrogram, prostě vezmete slovo hlupák, přeložíte do angličtiny (ano, těch možných překladů je mnoho, ale jeden z nich je prat, odstraníte p, a máte "rat")

    Číslo vpravo dole - po zadání do imdb (ale i google) vypadne film Maurice (tady to bylo zapeklité, směřovalo to pak na knihu Maurice a cvičení hlodavci)

    Ty šipky uprostřed nahoře, chtělo zjistit, že je to psáno jistým specifickým fontem a jsou to čísla konkrétně 85395000059358 - když se toto číslo, které je na první pohled zrcadlové rozdělilo. tak na 0059358 dostáváte odkaz na imdb na film Král Krysa

    Název obrázku 16.11.1945 -- se narodil Jan Bucquoy autor známé novely Le Bal du rat mort

    Hint, že ne vše je vidět: kdo si trochu pohrál s jasem a kontrastem obrázku, zjistil, že uprostřed je jméno George Segal
    což je herec který hrál ve filmu Král krysa hlavní roli.



    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT Ten znak vlevo dole na obrázku je znak města, které se nalézá ve spolkovém státu Dolní Sasko.
    LOBOTECH
    LOBOTECH --- ---
    Ty brdo, ten si nas dava :) To preci neni mozny, ze na to neprijdeme :)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    HINT muzikální hint - Periférie - Periférie+1
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    ja sem prd elitar:D
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    JAZDA: časem přibude jiný pro jinou elitářskou skupinu, tak doufej, že se trefím :)
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    GREATDRAKE: to je tak trochu hint pro vyvolene:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam