• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERONIKEFretka
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    jinak musím se pochlubit.. včera jak sme byli v lese, tak tam asi hodinu lítal za psama a pak mi sám od sebe vylezl za krk, půlku těla si schoval do mikiny a půlku do kapuci a usnul! poprvý v životě na mě usnul:D
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    ANCKSUNAMUN: no, tak já si to myslím, aspon mám dobrej pocit.. samozřejmě, že on si to nemyslí.. nebo takhle, on to ví, ale dělá, že to neví.. maximálně to projeví, když jdeme na veterinu, tak to se lísá..
    ANCKSUNAMUN
    ANCKSUNAMUN --- ---
    VERCA_ZABA - jsi si jistá, že jsi panička? Já měla za to, že MY jsme jejich zvířátka. Vlastně oni jsou páníčci... my jsme jen baviči, donášeči jídla, měniči podestýlek a oběti šikany :-D

    VLADUSKA - nejlépe alespoň 2 dny. Pořád za prckem chodit, ukazovat mu záchůdek atd.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    určitě si dovču vem.. ono hlavně jak si ji přitáhneš domů, tak je to pro ni šok, najednou je bez mámy, bez sourozenců.. mně třeba Ignor dva dny plakal.. a to jakože fakt plakal, všechno trhal.. pak byl dva dny neuvěřitelně zlej, to se třeba do mě zakousl a snažil se mi to maso vyrvat.. ale pak pochopil, že asi když sem s ním pořád, že už to tak bude a pak už mě bral jako svoji hračku.. a po dvou tejdnech i jako svoji paničku..
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    ANCKSUNAMUN: Teeeda, to je věcí, co jsem ještě nevěděla!! Říkala jsem si, že kdybych si ji pořizovala, asi bych si měla vzít dovču pár dní, abych jí pomohla se seznámit s prostředím, ne? Četla jsem, ře první dny, který vložim do péče fretky, jsou rozhodující.
    ANCKSUNAMUN
    ANCKSUNAMUN --- ---
    VLADUSKA - moje zkušenost se smrádkem:
    samečci smrdinkají o něco víc, samičky míň. Ale hodně je to o tom, jak moc dodržuješ "hygienu".
    Koupání - s tím bych to nepřeháněla - freťulkám to moc dobře nedělá, ale...
    Fretky smrdinkají minimálně když:
    denně (min. 2x - ráno a večer) jim vyčistíš záchůdek
    jednou týdně vyčistíš klec a vypereš věci co tam mají (my pereme všechny hamaky a pelíšky a občas i plyšáky).

    K Tvému příspěvku: VLADUSKA --- --- 14:16:39 9.11.2008No, to je ten problém... Naši by asi nebyli nadšený. :o) Ale zas je fakt, že bych to vyřešila třeba tak, že dám klíče od bytu kámošce, aby ho občas vypustila.
    Třeba by ses divila - naši se taky ofrňovali, že si budeme pořizovat fretky, ale přece jen už u nich dost let nebydlím. Zvykala jsem je na holky odmalička a zamilovali si je tak, že pak už není problém jim je strčit, kdybych jela na dovču (jenže já jsem workoholik a mimo do budoucna plánované svatební cestě o žádném delším výletu bez fretek neuvažujeme)

    Náročnost - rozhodně (až na venčení) mi přijdou trochu náročnější jak pes nebo kočka. Není to zvíře kterému by se člověk mohl nevěnovat. Když si fretku pořizuješ, chce to zabezpečit celý byt. I tak je potřeba je raději hlídat - nikdy nevíš co vyvede. Fretky jsou děsní lupmpíci a hlavně neskuteční zloději :-D Každá díra co je větší jak 3 cm musí být zacpána a zajištěna. Náročná je i výchova fretky pokud ji chceš mazlivou. To popíšu níž.

    Procházky - není problém venčit, jen fretky nejsou psi a nepůjdou za Tebou. Ono to naučit jde, ale chce to časté procházky a hodně trpělivosti - to ostatně chce s fretkou ve všem. Trpělivost je asi to hlavní pro majitele těchto bestijek. Když ale jdeš, tak správnej postrojek a neustále pod dohledem a na vodítku (bez něj NIKDY i kdyby se Ti freťule zdála sebeposlušnější a sebevychovanější). V obdobích klíšťat pořídit na procházky protiklíštěcí preparát (Stronghold).

    Mazlivost - fretky jsou a nejsou mazlivé. Hlavně je to o výchově a povaze každé fretky. Přítelova fretka (máme je tak pěkně "rozdělené") se pomazlit nechá max. když je k smrti unavená, ale jinak ani náhodou. Moje freťule je můj milovaný mazlíček a nechá si líbit úplně všechno. Na druhou stranu ale k přítelovi se chová jako k cizímu :-D On něj se nechá chytit, pohladit, pak ho hryzne a odejde :-)))

    Jména - naše fretky se jmenují Kamiko (to je ta šampaňka) a Bishou Itachi (moje tchořinka - v překladu z japonštiny by se to dalo volně přeložit jako usměvavý tchoř)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: heh, neboj, na něco přijdeš... stačí nějakej tvůj oblíbenej seriál nebo film a je to.. no, jedeme do lesa se psem, tak ho vemu taky, aspon pozná les:)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: heh, neboj, na něco přijdeš... stačí nějakej tvůj oblíbenej seriál nebo film a je to.. no, jedeme do lesa se psem, tak ho vemu taky, aspon pozná les:)
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    :D Samý cool jména, kámoška má Kelišovou, známej Zmetka... :o) Hernajz, co vymyslim já? :D
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: Ignor:)
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    VERCA_ZABA: Jaxe jmenuje ten tvůj mrňous?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: jj, já ho chci nejdřív nechat si vrznout a pak vykastrovat.. ale tak každý zvířátko je na ňuchání.. jen fretkám to trvá trochu dýl, než pochopí, že se jim to vlastně líbí:D
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    Po roce se kastrujou viď? Já bych právě ráda nějak zviřátko na pomazlení, poňuchání a tak...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: no, ten můj se teda se mnou moc nemazlí.. on spíš někde něco prozkoumává, demoluje, krade a tak.. ale co znám ostatní fretky, tak ty jsou mazlivý.. já doufám, že až ho nechám vykastrovat, že se uklidní
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    VERCA_ZABA: dneska je parádně, to je fakt. Hele, a jsou mazlivky fretky?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VLADUSKA: jj, když bylo léto a nebyly úplně pařáky tak byl venku každej den.. docela uvažuju, že ho vemu i dneska.. sluníčko svítí a dyžtak se schová do mikiny..
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    VERCA_ZABA: A občas ji bereš na prochajdu?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    pro mě ani moc ne.. sice pes je třeba poslušnější a chápavější, ale zase s fretkou nemusíš denně lítat pět hodin po louce..
    VLADUSKA
    VLADUSKA --- ---
    A takhle celkově když se to vezme, je fretka náročný zviřátko?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    heh, zapamatuj:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam