• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    87HIGHFLYERMariáš
    Zjistil jsem, že na nyxu scházel klub věnující se takový klasice jako je mariáš. Průběžně, dle časových možností, sem budu cpát různý materiály, návody a zajímavosti-samozřejmě fantazii se meze nekladou a pokud by někdo měl zájem, ať přispěje čímkoliv co se mariáše týká
    Český svaz mariáše
    Hraní mariáše on-line
    Karel Poláček, Hráči
    Mariáš na počítač, různé hry
    Mariáš ke stažení
    Komunikace v obraně
    rozbalit záhlaví
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    NE7RA: nápodobně:) takže potřebujeme ještě někoho, kdo to naprosto ovládá...ty we, ale deseťáky už nejsou a korunovej bude asi masakr, takovejch 2*7+100 v cervenejch.... fíha:) ale nejvíc mě bavil volenej ve 4:)
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    COCOBRYCE: jsem ho driv mastil na kompu - tam jsem nejak pochytil zaklady (licitak) - ale je to asi 15 let :)) a ted konecne nekdo napsal tuhle appku tak hraju a oprasuju hlasky :)
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    NE7RA: ten právě hraju
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    NE7RA: říkám v hospodě u piva, prostě "živej"?:) a ty ho jako hraješ?
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    87HIGHFLYER: no tak kdysi jsem začínal s tátou s lízanym, pak volenej a licitovanej jsem se teď začal učit přes ňákou app, v tom mám ještě mezery, jako nehrál jsem snad 15 let, takže mezery jsou ve všech, ale rád se dostanu do jakéhokoliv:)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    COCOBRYCE: a jakej?:)
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    s chutí bych si zahrál, pěkně v hospodě u piva, ale není s kým:(
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    87HIGHFLYER:ne, nikdy jsem tam nebyl
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    chodíte někdo na talon.cz?
    ANTHRAX
    ANTHRAX --- ---
    AFRAM: taky jsem to tak udělal

    87HIGHFLYER: mě taky přijde nejsložitější na správnou hru. a když nic, musíš se naučit ještě kopaný sedmy k ostatním hrám:)
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    87HIGHFLYER: nekteri pravoverni mariasnici ti budou prisahat, ze ctyrka je tak hra pro ukraceni cesty vlakem, dokonce jsem tento nazor nasel i v literature o mariasi...osobne ho nesdilim, ctyrku povazuji za skvelou hru a hraju ji rad...ja osobne nemam sveho favorita mezi zadnym mariasem (odmitam jen paskvily jako lizany - nebo nevoleny, vzdy s cervenymi).
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    já se naučil první (teda samozřejmě po úvodu do klasiky) liciťák a ten jsem znal dlouho...čtyřku hraju asi dva roky a proto mi příjde složitější - u liciťáku když udělám botu tak je mi to nejpozdějc po posledním štychu všechno jasný, u čtyřky jsou sitauace kdy prostě nevim jak zahrát (u licitovanýho to vim vždycky - že je to občas blbost je věc druhá)...ale oboje má něco do sebe
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    87HIGHFLYER: to je otazka:-)))a asi by to bylo na diskusi - kdy ano, kdy ne... asi obecne nejslozitejsi je, a to objektivne, pokud se ma hrat dobre, aniz by kdokoli z hracu urazil kartoboha tim, ze zahraje neco jineho, nez by hrat mel a mohl...samozrejme, pokud se to hraje tak ze licitace je jen jakasi "predehra k betlu", tak je to naopak trivialita proti vsemu ostatnimu...
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    liciťák vám příjde nejsložitější?
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    ANTHRAX: asi bych hlasoval u nejslozitejsiho, tedy licitaku, a do obou mest:-)
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    ANTHRAX: aha, nedomyslel jsem to az tak, ale...tohle bude ne moc casty pripad.-)
    ANTHRAX
    ANTHRAX --- ---
    AFRAM: mě se zdá těch hlasů málo, hraju všechny druhy střídavě v Praze a Trutnově
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    [SERVER ERROR]
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Brno někdo na liciťák?
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    Ahoj, hlásím se tu jako více-méně pravidelný mariášník z hospůdky u Velasů na Zlíchově v Praze:-)) takže když by někdo byl ze Smíchova, Zlíchova, Žvahova či Barrandova, můžete se občas přidat - hráváme zpravidla pátek a neděle večer:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam