• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    On ten tvrdej vosk by se mi i líbil, ale už mám těch nákladů plný zuby...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    AQUALOCO: Takže přecijen Polyurex?
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    IKSIK: pred lety jsem na prebrouseny parkety koupil podlahovej matnej lak od Balakrylu a drzi dodnes, cca 7 let no problem, ten moc nestoji
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    No ty brďo. To teda není vůbec žádná láce!
    GECKO
    GECKO --- ---
    IKSIK: Tvrdovoskovym olejem na podlahy... budes to moct opravovat v pripade poskozeni. PU lak neopravis.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    A čím byste natřeli palubkovou podlahu? Vyplatí se shánět něco superodolnýho na tělocvičny a nebo to mám přešmrdlat několikrát třeba Polyurexem?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    GECKO: To je fakt. On by se ten lak stejně rozlámal v těch spojích. No nic. Natáhnu tam polyetylen.
    GECKO
    GECKO --- ---
    IKSIK: No mozna povrch plaubky, ale ty palubky budou tak jako tak porad pracovat a jejich spoje rozhodne neprodysny nebudou... Jako parobrzda se pouzivaj OSB desky PD, ale pokud to ma byt skutecne parobrzda, pak se spoje prelepujou butylovou paskou...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    OK.
    ZOM664
    ZOM664 --- ---
    IKSIK: I kdyby na krásně jo o čemž pochybuji tak se nátěrové hmoty zprašují takže po nějaké době by to stejně nefungovalo.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    GECKO: Já myslel, že to ten lak neprodyšně uzavře...
    GECKO
    GECKO --- ---
    IKSIK: Pokud to ma fungovat tak tezko...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Nedá se náhodou parotěsná folie na vnitřní straně palubkové zateplené stěny nahradit polyuretanovým lakem?
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    GECKO: díky.
    GECKO
    GECKO --- ---
    MARTIK: Jo, da se hrube predpokladat, ze stavba bude stat cca 5000 za obestaveny kubik prostoru. To za predpokladu nejakych beznych zakladacich podminek a toho, ze neni treba budovat protazeni siti, prijezdovou cestu a podobne, proste jen barak. Bez pozemku. Takze zvaz, kolik mas cca k dispozici penez a podle toho pak zvazuj, zda stavet nebo ne...
    GECKO
    GECKO --- ---
    MARTIK: Ne neda... a nad roubenkou jakoze opravdovou roubenkou z masivniho dreva IMHO dnes nema smysl premyslet, pokud nejde o rekonstrukci nebo repliku historicke chapuly a jsou k tomu duvody. Je to relativne drahy a nese to sebou spis problemy.

    Jinak, vyslednou cenu stavby ovlivnuje hruba stavba tak ze 30% a tim i materialovy vyber. IMHO se volbou kosntrukcniho systemu neda prilis usetrit ani prodelat, pri podobnym vybaveni bude vysledna cena podobna.

    Jde hodnne o dostupnost materialu a treba to, co jsi schopen a ochoten udelat si sam. Prace je vetsinou drazsi nez zpracovavany material.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    já vím, že je to dotaz, na který nelze jednoduše odpovědět, ale myslíte, že vyjde dřevostavba levněji, než zděný dům?
    protože cena je pro mně nejsilnější kritérium, tak jestli má vůbec cenu nad roubenkamy přemýšlet..
    dá se říct, že je jedno vždy levnější / dražší než to druhé?
    GECKO
    GECKO --- ---
    IKSIK: Neres... nez topripadny brebery sezerou, stejne tam uz budes chtit neco jinyho... JInak na tyhle sajrajty se mi nejlip osvedcilo to strikat zahradnim postrikovacem... je to mnohem rychlejsi nez nater a spotreba je jen o neco vetsi (a to neni kriticky, protoze se to hodne redi..)
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Včera odpoledne jsem natíral dřevo na stavbu zahradní chajdy Lignofixem a dneska mi to na zahradě krásně zmoklo. Myslíte, že se to z toho dřeva nějak nevypláchlo? Zůstane to už odolný proti havěti a houbám nebo to mám natírat znova a modlit se aby už nepršelo?
    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    Jinak slaměné stavby stojí po světe již řadu let i desetiletí. Koneckonců u nás stojí slamák alias dům s deštníkem od pana architekta Suskeho a ten už tu je tuším od roku 2001.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam