• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    MATHY
    MATHY --- ---
    zkracene mi jde o to, abych nemusel stavet patrovou budovou na 38m, protoze mi to neprijde moc vhodny z estetickyho hlediska a z hlediska charakteru ty zahrady.. proto se to snazim vyresit nejak takhle.. klidne ten pristavek muze byt taky tech 38m
    MATHY
    MATHY --- ---
    GECKO: bude to urceny pro rodinnou rekreaci a pozemek se nachazi v nezastavitelne lokalite rekreacniho charakteru

    ten mobilni "pristavek" nemusi byt nutne 6x8m, muze byt i mensi

    z uzemniho planu:
    zastavitelným územím se rozumí veškerá území zastavěná, popřípadě území nezastavěná, avšak k zastavění převážně určená nebo využitelná. obvykle intravilánová - urbánní. Nezastavitelným územím se rozumí území, která nelze zastavět vůbec nebo která lze zastavět výjimečně a za zvláštních podmínek, stanovených pro takový účel obecně závaznými právními předpisy nebo vyhláškou o územním plánu města. Tato území jsou obvykle extravilánová – přírodně krajinná.

    jinak s tim, ze moje pravni vedomi neni uplne dostatecne zcela souhlasim
    GECKO
    GECKO --- ---
    MATHY: Zakon 183/2006 Sb v aktualnim zneni (Stavebni zakon) par. 2, odst. 3:

    (3) Stavbou se rozumí veškerá stavební díla, která vznikají stavební nebo montážní technologií, bez zřetele na jejich stavebně technické provedení,
    použité stavební výrobky, materiály a konstrukce, na účel využití a dobu trvání. Dočasná stavba je stavba, u které stavební úřad předem omezí dobu jejího trvání. Stavba, která slouží reklamním účelům, je stavba pro reklamu.

    Na tom webu pisou, ze je lze postavit bez povoleni, coz je pravda, postaci ohlaseni... ale uz jsem ti psal, ohlaseni je jen procesne jednodussi a primejsi proces... neni to napriklad rizeni podle spravniho radu. Mobilni DOMEK (je uz z navu) stavba... Stavba je dokonce dreveny zahrani altan z Bauhausu o rozmerech 3x3m na naradi... striktne vzato ja jeho umisteni potrebujes uzmeni souhlas. jasne... malokdo to resi a kde si nikdo nestezuje to nikdo neresi... ale ty kalkulujes s necim mnohem vetsim a navic urcenym pro bydleni.

    Obavam se, ze tve pravni povedomi neni uplne dosattecne a cerpas informace z webu vyrobcu, kter jsou motivovani zejmena snahou prodat... Uzil jsem si se stavebnim uradem (resp spis s zivotnim prostredim) pri ohlasovani svyho domu docela dost, takze jsem prislusny pasaze stavebniho zakona studoval docela peclive.... a to sem aninechtel stavet v nezastavitelnym uzemi jako ty.
    MATHY
    MATHY --- ---
    GECKO: a na to si prisel jak, ze mobilni domek je normalni stavba dle stavebniho zakona?

    Mobilní dřevostavby bez stavebního povolení | bezPovoleni.cz
    http://www.bezpovoleni.cz
    - stavební zákon nedefinuje mobilni drevostavby jako stavby, legislativne jsou mobilní drevostavby tedy definovany jako vyrobky plnici funkci stavby, respektive vyrobky urcene k bydleni
    GECKO
    GECKO --- ---
    uhl... omlouvam se za chyby, jeste k tomu stridave pracuju :)) jinak jsem myslel, ze podminky nejsou SPLNENY (ne ohlaseny).
    GECKO
    GECKO --- ---
    MATHY: Bohuzel placas nesmysly....

    nastuduj si stavebni zakon 183/2006 je bezne dostupny na Internetu.

    Kazdopadne:

    - Ten odkazovany domek je mobilni jen v tom, ze ho vyrobi v hale (asi jako dve pulky, v celku to nikam nedovezou), privezou na podvalu, sestavi jerabem a spoji dokupy a dal uz se to ani nehne... je to normalni stavba dle stavebniho zakona.
    - IMHO si zcela bez sance...
    - stavebni rizeni je v CR dvoustupnovy vpodstate vzdy, u definovanych staveb ale muze byt nektery stupen vypusten. Velmi jednoduche stavby jsou pouze na uzemni souhlas (velmi zjednodusena verze uzemniho rizeni) a stavby urcene par. 104 odst. 2 postacuje ohlasit, v pripade, ze jsou splneny podminky dane par. 104 odst 1 NEMUSI pred ohlasenim probehnout uzemni rizeni.
    - ve tvem pripade ty podminky zcela jiste ohlaseny nejsou (jednou z podminek je, ze stavba se umistuje v zastavenem, nebo zastavitelnem uzemi) a pres uzemni rozhodnuti to neprojde
    - ohlaseni je pouze procesne jednodussi verce stavebniho rizeni. Stavebni rizeni konci stavebnim povolenim, ohlaska konci souhlasem o umistenim ohlasene stavby. Potrebna dokumentace a papiry jsou scela totozne.

    IMHO tohoto legalne nedosahnes... venoval bych energii tomu, co zrealizovat v tom puodnim pudorysu... Proste budes muset jit do podkrovi no.. ale s trochu sikovnym architektem by se tam urco neco smysluplnyho vytvorit dalo.
    MATHY
    MATHY --- ---
    GECKO: tady se na nej muzes podivat http://www.zahradni-drevene-domky.cz/katalog-drevenych-domku/zahradni-domky-a-chaty/5-254-zahradni-domek.htm

    nic se budovat nebude, jenom se to tam umisti, na to nepotrebuju zadny povoleni, je to pouze na ohlaseni..

    po puvodni stavbe zbyly pouze zaklady, planky zatim nemam a ani nevim jestli existujou..
    ma to pudorys cca 4,5x8,5m a chtel bych to udelat prizemni a k tomu tu mobilni drevostavbu.. s tim by snad mohli souhlasit

    no ale nejlepsi to bude asi resit s prislusnym stavebnim uradem
    GECKO
    GECKO --- ---
    MATHY: Ten MOBILNI domek o rozmerech 6*8m bych chtel videt... to je o tretinu vetsi, nez ty stavjici zaklady.

    Zkusenost nemam, ale IMHO bez sance... pokud je uzemi nezastavitelne, tak na nem proste nelze budovat stavby, krome nejakych vyjimek (lesnicka azemedelska cinnost, ochrana prirody, site a stavby ve verejnem zajmu stanovenem zakonem - netvrdim, ze ten vycet je kompletni a presny) Na mobilni d0my a podobne vychytavky se da dle stavebniho zakona pohlizet normalne jako na stavbu... ale neco co je siroky 6m je fakt hodne tezko mobilni....

    IMHO tam chces bydlet a v tom pripade myslim, ze v nejlepsim se pokusi ziskat co nejvic v tom puvodnim pudorysu. Je to cca 6x6m, coz spodkrovim nemusi byt zase takuplne malo... mam tak velkou dvougaraz s podkrovim a je to opmerne obrovsky a dost lidi uz mi reklo, ze by si dovedli predstavit, ze se v tom da bydlet.

    Otazka je, co SU mysli tou obnovou puvodni stavby... jako postavit presnou rekliku? A existuji nejake plany, co tma vlastne presne bylo? BTW, 38 m2 je na zahradkarskou kolonii celkem dost, tam sevetsinou smely stavet stavby do 16 m2.

    Jo jeste.. nenasel sjem, co znamena stabilizacni uzemi, pouze stabilizovane uzemi...
    MATHY
    MATHY --- ---
    Ahoj, chtěl bych se prosím zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s umístěním mobilní dřevostavby v nezastavitelném stabilizačním území.

    Konkrétně se jedná o zahradu v menší zahrádkářské kolonii, která má 38m2 stavební pozemek. Momentálně na zahradě žádná stavba není, zůstaly pouze základy, na kterých je dle SÚ možné obnovit původní stavbu.

    Chtěl bych obnovit původní stavbu a k té přidat mobilní domek cca 6x8m.

    Jedná se o zahradu o rozloze cca 2000 m2. Na okolních pozemcích jsou jak dřevěné, tak i zděné chatky (domky).

    Myslíte, že je možné získat povolení pro umístění mobilní stavby na pozemek, který se nachází v takto označeném území?
    GECKO
    GECKO --- ---
    SWARAJ: Vpodstate souhlasim, kazdopadne je ale dost podstatny, jaka je skladba celyho toho sendvice. pokud je pouzita prirodni izolace, ktera se s vlhkosti dokaze vyporadat a roztahne ji do prostoru (konopi, len, ovci vlna...) a je to dostatecne difusne otevrene, neni IMHO kvalita parobrzdy nijak zvlast limitujici

    Nicmene u dotazu to nevime a navic s ehovorilo o nahrade parozabrany, kde je obvykly difusni odpor radove vyssi a tam nahrada lakem rozhodne mozna neni...
    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    GECKO: Hovořil jsem s jedním člověkem, co dělá doktoranské studium na ČVUT se zaměřením na dřevostavby. Zkoušeli parobrzdu OSB 15mm PD bez přelepení a pak i se záměrně proseknutýma dírama a vycházelo vše v pohodě, neboť veškerá voda se stíhala odpařovat. ten člověk má mimojiné i firmu na výstavbu dřevostaveb a naceňoval projekt, který jsem dělal. některé věci v něm zrevidoval, neboť mu přišly nákladné a efekt příliš nemající.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    On ten tvrdej vosk by se mi i líbil, ale už mám těch nákladů plný zuby...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    AQUALOCO: Takže přecijen Polyurex?
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    IKSIK: pred lety jsem na prebrouseny parkety koupil podlahovej matnej lak od Balakrylu a drzi dodnes, cca 7 let no problem, ten moc nestoji
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    No ty brďo. To teda není vůbec žádná láce!
    GECKO
    GECKO --- ---
    IKSIK: Tvrdovoskovym olejem na podlahy... budes to moct opravovat v pripade poskozeni. PU lak neopravis.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    A čím byste natřeli palubkovou podlahu? Vyplatí se shánět něco superodolnýho na tělocvičny a nebo to mám přešmrdlat několikrát třeba Polyurexem?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    GECKO: To je fakt. On by se ten lak stejně rozlámal v těch spojích. No nic. Natáhnu tam polyetylen.
    GECKO
    GECKO --- ---
    IKSIK: No mozna povrch plaubky, ale ty palubky budou tak jako tak porad pracovat a jejich spoje rozhodne neprodysny nebudou... Jako parobrzda se pouzivaj OSB desky PD, ale pokud to ma byt skutecne parobrzda, pak se spoje prelepujou butylovou paskou...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    OK.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam