• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    MATHY
    MATHY --- ---
    GECKO: je zatizen ochrannymi pasmy.. ale vyjimky se tady v okoli udelujou, takze pokud by mi prosla ta drevostavba, tak bych za ten pozemek byl ochoten dat petstet tisic

    prijezdovy cesty tam jsou dve.. jedna lesem a druha polni cestou, ale ta vede pres 2 pozemky

    legalne tam jde postavit +- to co tam stalo na tech 38m2
    GECKO
    GECKO --- ---
    MATHY: Nojo, jenze tohle neni stavebni pozemek a cert vi, jestli nekdy bude... jako tvuj boj, ale pozemek bez energii, nenamo s jakym pristupem, legalne na nem nejde skoro nic postavit (a navic ses zatim nevyjadril, jestli neni zatizen temi ochrannymi pasmy jak jsme psal) kdovijakou cenu nema... a jako invstice je nejisty
    MATHY
    MATHY --- ---
    GECKO: jj kupovat to chci :) za 100k jo? jakoze za 50 Kc metr.. hm to by bylo fajne.. jako jsou s tim problemy, ale to mi nevadi.. pokud se daji nejak vyresit.. o par set metru dal stoji metr stavebniho pozemku 2000 Kc
    GECKO
    GECKO --- ---
    T_MAX: Uz jsem psal... tohle z pohledu legislativy NENI reseni... i s timhle ti muze SU delat potize, protoze na to podle stavebniho zakona LZE pohlizet jako na stavbu. netvrdim, ze SU bude delat ty problem vzdycky, ale muze...


    GECKO: Hele.. ty to chces kupovat jo? Hmm.. no jestli to je za pusu, tak OK, ale za danych okolnosti bych do tohjo vic jak 100k asi nevrazel
    MATHY
    MATHY --- ---
    T_MAX: ja bych si to prave chtel udelat sam.. jenom bych si nechal na tu drevostavbu udelat projekt.. na SU by mi ho schvalili a pak bych si to svepomoci postavil.. takhle nak bych si to predstavoval :)

    ta drevostavba by nebyla spojena se zemi zaklady ale byla by na nejakych zemnich vrutech
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    MATHY: No, kamarád v tomhle bydlí a má to poladěný tak, že bys nepoznal, co je to vlastně zač .. parádní koupelna, obývák s krbem ,.... :)
    MATHY
    MATHY --- ---
    GECKO: pocitam, ze mi reknou tak dvestetisic.. pak bude muset majitelka neco slevit
    T_MAX: tohohle bydleni bych se chtel vyvarovat.. to uz bych si radsi koupil nakladak a predelal ho na obytnej :)
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    MATHY: tak to vyřeš takhel a máš po problémech: http://www.mobilnidomypro.cz/nabidka-mobilnich-domu-exclusive
    GECKO
    GECKO --- ---
    MATHY: Elektrika 200m daleko... ajajajaj... to bude drahy... do 50m to resi CEZ, jinak to budou chtit zaplatit od tebe... spatny.... mooooc spatny///
    MATHY
    MATHY --- ---
    Legislativa VS mobilní domy dle ministerstva pro místní rozvoj | Mobilák.cz
    http://www.mobilak.cz/clanky-a-navody.php?detail=27
    MATHY
    MATHY --- ---
    GECKO: tak to jsem nevedel, ze je tam mozny si prihlasit trvaly pobyt.. dyt to ani nema adresu.. s odpadem pocitam, to me ze zacatku napadlo jako jedna z nevyhod

    voda tam je ve studni, ktera je docela dost hluboka.. vic nevim

    elektriku tedka zjistuju u cezu a cekam na vyjadreni.. majitelce pry rekli pred osmi lety, ze privedeni by stalo pres pul milionu, ale to mi prijde naky prestreleny.. mozna, ze tenkrat byla nekde dal.. ted vim, ze je 200m od pozemku

    mobilheim bych nechtel, akorat me zajimalo jak to s nim je.. ted jsem o tom neco cet a pokud by byl natolik mobilni (pojizdny ci tazeny), ze by byl premistovan po pozemnich komunikacich mel by charakter vozidla nebo privesu, a tudiž by nebyl v rezimu stavebního zakona. Z hlediska působnosti stavebních úřadů by bylo zkoumáno pouze jeho odstavování, resp. umísťování na pozemcích.
    Jestliže by zmíněný dům nebyl takto mobilní, zásadním východiskem by byla skutečnost, že jde o výrobek, který má plnit funkci stavby (např. pro bydlení či rekreaci). Ze stejných hledisek jako stavba by proto bylo komplexně zkoumáno a posuzováno především jeho umístění na pozemku. V úhlu pozornosti by bylo zejména zohlednění a ochrana veřejných zájmů v místě (např. životního prostředí, zvláště přírody a krajiny, památková ochrana, požární bezpečnost, ochrana podzemních vod, existující ochranná pásma, napojení na sítě technického vybavení a na pozemní komunikaci, parkování vozidel uživatelů ) a dále ochrana práv a právem chráněných zájmů vlastníků sousedních pozemků a staveb na nich. Pokud jde o vlastní provedení, resp. montáž a osazení mobilního domu, a o podmiňující stavby přípojek, nový stavební zákon při splnění stanovených podmínek vyžaduje u výrobku, který plní funkci stavby, jeho ohlášení stavebnímu úřadu. K ohlášení musí být připojen doklad prokazující shodu vlastností takového výrobku s požadavky na stavby. Pokud nelze takový doklad získat, připojí se k ohlášení technická dokumentace výrobce nebo dovozce, popř. další doklad, z něhož je možné ověřit dodržení požadavků na stavby


    stavebni urad je primo v obci, zkusim tam jit s navrhem a uvidime

    architekta bych urcite vyuzil.. az bych vedel co si tam muzu dovolit :)

    oddeleny prostor bude asi nutnosti
    GECKO
    GECKO --- ---
    GECKO: Neco by se dalo nenapadne ziskat tim, ze by se to udelalo trochu vetsi (neoficialne), s pasmem to pri kolaudaci nikdo premerovat nebude... takze treba udelat paty a na nich tu podlahu trochu presadit ven, ze by pudorys byl treba 5.2*9.5m to uz je 50 m2... s sikovnym vyuzitim prostoru pod sedlovou strechou uz se da dostat na podlahovou plochu celkem luxusniho 3+1 vicemene bez potizi... zakladem ale asi bude otevreny velky spojeny prostor bez chodeb a podobnych zbytecnosti, jen mala koupelna a spani pod strechou, bud jen na vyvysenicy "patrech" nebo nejaky prostory pristupny jakoby z galerie... porad mi to odkazuje zpatky na koncepci toho domu pro baletku... oni maj nejaky boxiky s pruslusenostvim a najejich "styrese" je spani, jinak je to vpodstate jeden velky otevreny prostor... Samozrejme pokud tam hodlas zakladat rodinu, uz aspon trochu oddeleny prostor budes potrebvoat...
    GECKO
    GECKO --- ---
    MATHY: Mno... a sme konecne u toho...

    Do stavby pro rekreaci je mozny si prihlasit trvaly pobyt... nikdo ti nezxakaze tam bydlet.. ale bude asi trochu potiz treba s vyvazenimodpadu, nebude ti tam nidko v zime odhrnovat snih atd...

    Ted k problemu. Ono dost zalezi, jak k tomu pristoupi stavebni urad. Oni si stavebni zakon vykladaji relativne ruzne podle toho, jak si kterej urednik chce nebo nechce delat potize a podobne. Zaroven to je obvykle takove, ze pokud nekdo nepoda podnet, tak sami od sebe nic neresi (pokud teda neprovedes nejakou fakt zrudnost... )

    Co voda a elektrika?

    Jinak, mobihleim je IMHO pitomost... na stal bydleni to moc neni, maly, isolace nanic, bude v tom zima atd.. Krom toho mobilheimje z pohledustavebniho zakona stejna stavba jako ten mobilni domek, jen je mensi... To ze ma kola neznamena, ze je to vozidlo... ten podvozek je nouzovej, pro minimalni manipulaci, neni tourceno pro prevazeni po silnici po vlastni ose..

    Stavbni urad je primo ve vsi, nebo nekde jinde? Zkusil bych se poinformovat na radnici, jak to vidi... Mozna by nad tim mobilnim domkem primhourili oko a tvarili se, ze o nem nevi, ale jestli te nekdo naprasi, tak s tim neco udelat musi... IMHO nejsnazsi legalni csta je, vyuzit ty zbyly zaklady, treba to mirne zvetsit a zustat v tomhle pudorysu... prizemni to ale bude maly (spis nouzovka, takova garsonka... ) takze nezbyva, nez jit do podkrovi... nemusis hned delat plny patro, ale pojmout interier treba nejak takhle http://www.mjolk.cz/Projekty-detail/id:18815/Dum_pro_baletku (to ma teda zastavenou asi 65m2...) pripadne ziskat nejaky prostor alespon castecnym podsklepenim...

    Spoluprace architekta s otevrenou mysli by byla zadouci...
    MATHY
    MATHY --- ---
    GECKO: bydlet bych tam chtel.. neoficialne.. oficialne to nejde, to je mi jasny

    patrovy by to asi slo udelat, vedle soused ma patrovou chatku.. je takovej slum

    no a co treba mobilheim? ten myslis, ze by mi tam taky nepovolili jo?
    GECKO
    GECKO --- ---
    MATHY: Prelozeno do cestiny: aktualne legalne nepostavis ani boudu pro psa, nekdy v budoucnu mozna neco jo, kdyz zastupitelstvo v nejake dalsi veri uzemniho planu zmeni vyuziti teto plochy na zastavitelnou... do ty doby nic sance do budoucna VELMI nejista...

    Jinak je jeste zajimave to o tranzitnim plynovodu a nadzemnim vedeni VVN. To oboje ma ochranna pasma a v uvedenych pripadech budoui pomerne velky (az mozna desitky metru od osy vedeni...)... takze bych taky zjistil, kde jsou ty ochranny pasma, v nich nic nepostavis uz vubec a ani kdyby se vyuziti uzemi nakrasne zmenilo na zazztavitelna pro neco...

    stavebni pozemeknerozsiris... vznikl proste tak, ze tam byla postavena stavba, zapsana do katastru a ten odmeril plochu stavby, vyclenil ji jako samostatny pozemek a priradil kulturu "zastavena plocha a nadvori"

    Muzes samozrejme zkusit podat zadost o zmenu uzemniho planu, ale individualnenjspis nebude vyhoveno (navic by v pripade jedne individualni zmeny pozadovali uhradu nakladu) a pri dalsi planovane uprave to sice projednaji, ale jaka je sance ze vyhovi cert vi... kazdopadne to bude nadlouho... Oc ti teda jde... jestli to ma byt rekreacni bouda, taksiholt budes muset vystacit s tema 38 m2, jestli tamchces bydlet, budes muset do patra (pokud to pujde)...
    MATHY
    MATHY --- ---
    GECKO: v uzemnim planu je to oznaceny jako nezastavitelna lokalita rekreacniho charakteru s prevazujici funkci produkcni

    jeste je k te oblasti tohle info:
    Potenciální rozvojová plocha pro zástavbu, která je v současné době zatížena
    trasami tranzitního plynovodu a nadzemním vedením VVN.
    V současné době vhodná k rozvoji zahradnictví, případně zalesnění a
    rozšíření stávajícího lesa.

    jeste me napadlo jestli by ten stavebni pozemek nesel rozsirit.. proste, ze bych to nechtel hnat do vejsky ale udelat to prizemni... ta zahrada ma 2000m2
    GECKO
    GECKO --- ---
    MATHY: No... a ja se ti snazim vysvetlit, ze pokud je ta zahrada skutecne v uzmenim planu oznacena jako nezastavitelna (predtim jsi psal stabilizacni, ne rekreacni) tak to legalne neobejdes necim, co se jmenuje "mobilni... cosi".. ten domek je mobilni skoro stejne jako zdena chalupa... cihly a vapno taky privezl nakladak a zednici to smontovali a asi tak stejne se to da rozebrat a jinde z toho zase slozit dum... jasne, trochu prehanim, ale kdyby ses ptal, ejstli tam muzes postavit karavan (co ma nebo nekdy mel technicak) tak ten asi jo a SU by s tim tezko neco nadelal.. ale ten domek proste stavba je...

    Obecne je ale spis obvykly, ze se v zahradkarskejch koloniich pravidla spis uvolnujou, vnikaji z nuch rozvojovy uzemi a pravidla pro mozny stavby se taky uvolnujou.... ale jestli to je tady jinak...
    MATHY
    MATHY --- ---
    zkracene mi jde o to, abych nemusel stavet patrovou budovou na 38m, protoze mi to neprijde moc vhodny z estetickyho hlediska a z hlediska charakteru ty zahrady.. proto se to snazim vyresit nejak takhle.. klidne ten pristavek muze byt taky tech 38m
    MATHY
    MATHY --- ---
    GECKO: bude to urceny pro rodinnou rekreaci a pozemek se nachazi v nezastavitelne lokalite rekreacniho charakteru

    ten mobilni "pristavek" nemusi byt nutne 6x8m, muze byt i mensi

    z uzemniho planu:
    zastavitelným územím se rozumí veškerá území zastavěná, popřípadě území nezastavěná, avšak k zastavění převážně určená nebo využitelná. obvykle intravilánová - urbánní. Nezastavitelným územím se rozumí území, která nelze zastavět vůbec nebo která lze zastavět výjimečně a za zvláštních podmínek, stanovených pro takový účel obecně závaznými právními předpisy nebo vyhláškou o územním plánu města. Tato území jsou obvykle extravilánová – přírodně krajinná.

    jinak s tim, ze moje pravni vedomi neni uplne dostatecne zcela souhlasim
    GECKO
    GECKO --- ---
    MATHY: Zakon 183/2006 Sb v aktualnim zneni (Stavebni zakon) par. 2, odst. 3:

    (3) Stavbou se rozumí veškerá stavební díla, která vznikají stavební nebo montážní technologií, bez zřetele na jejich stavebně technické provedení,
    použité stavební výrobky, materiály a konstrukce, na účel využití a dobu trvání. Dočasná stavba je stavba, u které stavební úřad předem omezí dobu jejího trvání. Stavba, která slouží reklamním účelům, je stavba pro reklamu.

    Na tom webu pisou, ze je lze postavit bez povoleni, coz je pravda, postaci ohlaseni... ale uz jsem ti psal, ohlaseni je jen procesne jednodussi a primejsi proces... neni to napriklad rizeni podle spravniho radu. Mobilni DOMEK (je uz z navu) stavba... Stavba je dokonce dreveny zahrani altan z Bauhausu o rozmerech 3x3m na naradi... striktne vzato ja jeho umisteni potrebujes uzmeni souhlas. jasne... malokdo to resi a kde si nikdo nestezuje to nikdo neresi... ale ty kalkulujes s necim mnohem vetsim a navic urcenym pro bydleni.

    Obavam se, ze tve pravni povedomi neni uplne dosattecne a cerpas informace z webu vyrobcu, kter jsou motivovani zejmena snahou prodat... Uzil jsem si se stavebnim uradem (resp spis s zivotnim prostredim) pri ohlasovani svyho domu docela dost, takze jsem prislusny pasaze stavebniho zakona studoval docela peclive.... a to sem aninechtel stavet v nezastavitelnym uzemi jako ty.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam