• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    SWARAJ
    SWARAJ --- ---
    BABETKA: je to na jílu, takže hloubka, výztuž, atd. navíc velikost vč. stání je daleko větší než u ba¨ěžnejch domů, ač to z obrázků tak moc nevypadá..
    BABETKA
    BABETKA --- ---
    FILOMENA: jo to je jasny, jen me to trochu prekvapilo, vy to mate podsklepeny?...nam vypocitali na drevostavbu asi 270 tisíc (asi 160m2)...ale nakonec si ji budeme delat sami..
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    BABETKA: stejne si ale myslim, ze nemas dostatek informaci pro to, abys to mohla nejak posoudit..
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    BABETKA
    BABETKA --- ---
    FILOMENA: vas stala zakladova deska pul mega?
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    FILOMENA: bez zakladu 560tis.
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    TOLI: s praci a DPH, zaklady + HS...milion sto
    TOLI
    TOLI --- ---
    FILOMENA: A cena HS?
    ZOM664
    ZOM664 --- ---
    SALAMIN: Mrkni sem mají tam celkem zajímavé povídání. Zachránit to podle mě jde jen nevím jestli za to nedáš víc jak za výměnu.

    Cultural-Service - Likvidace dřevokazného hmyzu
    http://cultural-service.cz/likvidace-hmyzu
    GECKO
    GECKO --- ---
    SALAMIN: Chalupa se jisrte zachranit da, ale tenhle tram (nosny tram podstavky?) bezpochyby nikoliv... ten lze pouze vymenit a asi nebude sam...
    SALAMIN
    SALAMIN --- ---
    Zdravím, chtěl bych se s vámi podělit o drobný problém. Byl jsem nedávno na chalupě mé přítelkyně. Chalupa je 200 let stará roubenka, která je poslední 4 roky neudržovaná. Když jsem viděl prožrané nosné sloupy od tesaříků s velkými trhlinami, dost mě jímala hrůza. Myslíte, že se to dá ještě nějak zachránit? Opálit to, nebo to pořádně napustit nějakým Bochemitem nebo tak? Díky moc za jakýkoli názor


    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    FURRYK: Je to rize přírodní, a podle mne tam nikdy nebude přesušenej vzduch jako v bytovce, udržuje se tam stále příjemné mikroklima díky tomu že omítka bere a dává vlhkost. Prostě pecka dávám palec nahoru!
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    FILOMENA: si počkej na ten váš! ;)
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    AQUALOCO: a vo ten mrďas, jak pises, mi prave slo :)
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    AQUALOCO: To dává smysl, díky!
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    T_MAX: vono záleží jak tlustou omítku člověk dělá, při větších vrstvách (řek bych 4 a víc centimetrů) bude potřeba proarmovat i tu svrchnější vrstvu. Jinak dáváme kolem 2 centimetrů, podle toho, jak se zvlnil rákos ;) funkci perlinky tudíž u nás plní právě ten rákos..
    FILOMENA: jo, ze začátku se člověk nestačí divit, ale postupně si zvykne
    FURRYK: už jsem to nakous níž, mě se hlavně líbí, že ten materiál naesmrdí, ani když je tam vlhko, vysychající místnosti jsou fajn. Na netu toho najdeš hafo, stejně jde jen o to čemu člověk věří, o zkušenostech při bydlení se rád podělim později.

    po 1-2 dnech (jak kde) dnes bylo možné hladit jádrovou omítku, zaoblovat špalety apod. a Uganda to jako je, mrďas solidní, ale řek bych, že hlavně kvůli ne zcela vhodný mašině, jak sem psal včera..

    FURRYK
    FURRYK --- ---
    AQUALOCO: v čem je výhoda hliněných omítek? Nemám s nimi žádnou zkušenost, tak se ptám.
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    AQUALOCO: Co jsem byl přítomen různejm stavbám a právě hliněnejm omítkám, tak tam všichni dávali jutovou perlinku, proto se ptám ..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam