• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    TABO
    TABO --- ---
    GECKO: A která firma prosím? Přímo oni?
    Hrubou stavbu jste dělali sami, nebo taky firma?
    GECKO
    GECKO --- ---
    TABO: nedelal, delala firma. 400 m2 je dost. zvladnout svepomoci to jde, ale
    - ty desky jsou hodne tezky, je to makacka
    - rezani, zvlast po smeru vkaken jde blbe, chce to poradnyho mafla, hobby za 2litry znicis a navic to bude prace nah....
    - chce to aspon trochu vedet co a jak, ale na webu je celkem slusnej montazni navod
    - v beznym obchode sd nedaj srhnat ty siroky pasky na preleoeni rezu
    TABO
    TABO --- ---
    GECKO: A dělal sis ty interiery sám? Jinými slovy, je reálná představa, že to tři šikovní chlapi v pohodě zvládnou?
    CUKI
    CUKI --- ---
    To má být nějaká reklama? Proč míchat livetherm a VPC dohromady? Proč výběr těchto dvou dost drahých materiálů, které se dají zaměnit levnější, lepší variantou?
    CERMI
    CERMI --- ---
    Ahoj, sice to není dřevostavba, ale i tak se zeptám. Nevíte o nějaké spolehlivé stavební firmě, která staví z vápenopískových cihel (KM BETA)? Garáž bude mít obvodové zdivo Livetherm. Prostě má s nimi zkušenosti a několik staveb již za sebou. Dům bude mít provětrávanou fasádu, zvenčí budou svisle latě. LOKACE: Čelákovice. Díky za tipy, budu rád i třeba za reference, vlastní/cizí zkušenosti.

    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    zdravím, neměl by prosím někdo podklady na tohle téma? dík

    kps.fsv.cvut.cz/index.php?lmut=cz&part=vyuka&sub=typ&type=pv&kod=124YDRS
    CUKI
    CUKI --- ---
    SHAMPOO:
    co znamená pidi pozemek a co znamená financ nejsou moc vysoko? Jak by to mělo bejt velký a kde ten pozemek je? Od toho bych se odpíchnul...
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    SHAMPOO:
    Jiná tesařina
    http://www.jinatesarina.cz/
    HOBLINA | Roubenky a sruby
    http://www.roubenkyasruby.cz/
    Roubené chalupy
    http://roubenechalupy.cz/

    taky řešíme co a jak, a rozhodli jsme se pro pohádkovou roubenku bez polystyrenu a dalších moderností

    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    Zdravím
    Konečně nám banka schválila pidi pozemek a domek na něm a mě došlo že v placatém humuso bungolovu žít nechci. Nedal by mi někdo typ na nějakou zajímavou firmu s dřevostavbama. Finance taky nejsou moc vysoko, ale odmítám bydlet v krabičce amerického typu. Za nápady děkuju
    GECKO
    GECKO --- ---
    BANANABOY: ja ekopanely v interieru pouzival. horlavost? zkousels to zapalit? to muzes palit autogenem a nechyti plamenem. zbytky sly v kamnech palit jen narezane na male kousky. impregnace? proti cemu? cena.... to je k diskusi, zase nepotrebuji podpurnou konstrukci.

    z vnejsi strany jsem ale taky daval drevovlaknitou desku.
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    taky osobne si nejsem jisty jejich pouzitim. me osobne vadí hořlavost a cena, pokud se jedná o konstrukční desku.

    btw s chatkou u rodičů se to má nakonec tak, že jsem sehnal pozemek s chatkou z přelomu 80.-90. let kousek od rodičů a budu to řesit asi úplně jinak a pouději podle peněz .) každopádně díky za rady
    JADR
    JADR --- ---
    TABO: ja na ne koukal ale i pres to ze je to cesky vyrobek ze slamy mi tam vadilo par drobnosti - cena, bez impregnace, nema PD. Nakonec jsem sel do drevovlaknite desky. bavim se tedy o vnejsim oplasteni drevostavby
    TABO
    TABO --- ---
    BANANABOY: mrkni na ekopanely. ty moc chceme my. :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    BANANABOY:
    zevnitř OSB, bude mít mimo jiné f-ci zavětrování a parobrzdy a z venku nech klasický palcový prkna. Když to budeš chtít udělat echt dobře, tak je mužeš z vrchní strany opálit, pak budou nesmrtelný. Izolace buď slámu nebo vatu podle toho kolik máš místa
    CUKI
    CUKI --- ---
    BANANABOY:
    vevnitř ni moc, ale z venku nádhera. Ideální spojení dřeva a kamene.
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    asi si na zahradě u rodičů postavim chatku, co bude zaroven plnit funkci domu pro hosty. kvuli pracnosti, detailům atd, to padne asi nad difuzně otevřenou kci.
    tipy na materiály ? at už na izolaci, konstrukční - montážní desky, finální materiály do interiéru / exteriéru...
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    TSOH: jsem si nemoch vzpomenout, kde jsem koukal na takovy letní bydlení. pro inspiraci...
    maj tam i další hezky dřevostavby, včetně jedný, kde je fotka s excentrickým uložením na patku :)

    Dům v zahradě_Matrelík — Projekty — Labor 13 - architektura / projektování staveb
    http://www.labor13.cz/projekty/560-dum-v-zahrade-matrelik/

    TSOH
    TSOH --- ---
    GECKO: něco takového mám v maringotce v kokořínsku... chtěl jsem si trochu polepšit, ale asi to nemá smysl... :)
    všem moc dik za rady...
    GECKO
    GECKO --- ---
    TSOH: Da.. udelej rost na roztec desek EPS a nabouochej tam polys. a srat na to...
    TSOH
    TSOH --- ---
    GECKO: dik.. no je fakt, že na ten záměr je to asi až moc složitý...
    hlavní problém je ten, že chci aby z venku a zevnitř byla obyčejná prkna což už je tl. 5 cm a mezi to nacpat izolaci... (tl stěny celkem 10 cm tzn pro izolaci 5 cm ) s tim se moc vlastně nedá dělat jak to tak sleduju ... :)
    BANANABOY: dik...
    ---

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam