• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    GECKO
    GECKO --- ---
    CUKI: No to s regulaci vlhkosti je IMHO hodne diskutabilni....

    CUKI: Tady te uplne nechapu.... Stramit neni nosny a neni to konstrukcni deska.. je to ciste oplasteni (takze ano, konstrukce msi byt zavetrovana sama o sobe, coz treba muj skelet z masivnich tramu byl). Cena v porovnani s OSB, rostem a SDK je bezproblemu konkurencni, dokonce i na pricky, kde se v SDK musi postavit rost a vyplnit izolaci a pak dve desky je stramitova pricka z dvojity desky cenove konkurencni. neni potreba zadny rost, stavis e to rovnou, ty desky sami sebe bez problemu unesou. Dvojita pricka bude mit mnohem lepsi nepruzvucnost nez SDK pricka. Navic, presne jak pises se na to kamkoliv da cokoliv povesit, proste zasroubujes vrut a on drzi. Omitat se to musi, ale zase o pak vypada jako stena, pekne nastukovany. Pokud SDK jen vytmelis a vymalujes, je to hladky a leskly jak psi kulky. Pokud ma vypadat jak stena, musi se udelat stejna omitka jak na SDK.

    Hmotnost stramitu neni zasadni rpoblem anipri zalozeni drevostavby na patkach (ja mam zlaozeno na patkach), mozna by to chtelo peclivy vypocet v pripad zloazeni na zemni vruty. Ale po stavbe a provozu na patkach bych dnes asi volil stejnou metodu jako JADR: tedy udusany penosklo a armovanou desku. jenz e v dobe, kdy jsem zacinal ja nebylo granulovany penosklo v aktualnich cenach vubec na trhu a v deskach to stalo uplny nesmysl (stejen jako ted). V ty dobe se i obcas delalo zalozeni na XPS a desce, ale to stoji taky nesmysl...


    JADR: Teda, po my skusenosti s tim jak modrin saje (resp nesaje) to muselo byt docela peklo... natirals samostatny palubky nebo az hotovou fasadu? Ja pouzival tenkovrstvou lazuru Bori a natiral jsem samostatny prkna, hrany ve dvou vrstvach a plochy v jedny. Ztmavlo to, ale vypada to super. Ale nemam fasadu z palubek, ale s pamel se sesikmenejma hranama kladenyma s mezerou. Koupil jsem na pile vzduchosuchy modrinovy prkna asi za 2800 za kubik, protahlo se to a ofrezovalo v truhlarne, pka jsem vsehcny ty prkna natiral.. asi 800 kusu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    JADR: Sádroš je zevnitř mnohem lepší, protože mnohem lépe reguluje vlhkost a ve vrstvě, kde se to pozná nejvíc, je to masivní akumulační hmota, navíc je to snadno opravitelné a rychlé na stavbu.
    GECKO
    GECKO --- ---
    JADR: Nevypada to zle... cims natiral ten modrin? Jinak, kdyz mi delali tu moji provetravanou fasadu, tak si tesar daval hodne zalezet na tom, aby rozmyslel a rozmeril, kde budou navazovat prkna tak, aby to bylo pravidelne a nad sebou... sice je asi vetsi prorez ale vypada to o dost lip, nez kdyz se videt, ze se to davalo jak to vyslo....

    Co se masivniho dreva tyce, ono to lepeny drevo od Novatopu je ale dost desna raketa a zase mozna neni az takova vyhra, mit vsude drevo.... ja mam dreveny sloupky a kompletne drevenej strop (priznany tramy, zaklopeny palubkama) a myslim, ze ot je tak akorat, zaplatpanbuh za ty stramitovy steny s normalni omitkou... Ze stejnyho duvodu jsme davali okna, ktery jsou sice dreveny, ale bily (resp slonova kost) a fasada ma casti z cetrisu....
    JADR
    JADR --- ---
    ahoj, taky prihodim.
    tesarska konstrukce sloupkova od fy Kasper, zbytek krome strechy svepomoci.
    zvnejsi
    provetravana fasada modrin
    drevovlaknita deska Pavatex
    sloupkova konstrukce vyplnena knauf min.izolaci
    osb konstrukcni deska
    instalacni zateplena stena fermacellem

    je to zalozene na zelezobetonove desce izolovane odspodu na penovem sklu, pvc hydroizolace a protiradonova izolace fatrafol - spodni stavba kompletne svepomoci

    tedka se nicim na sadrosi a rikam si okolik by mi usnadnilo prace kdybych se tenkrat rozhodl pro masivni konstrukci treba od novatopu a mel zevnitr pohledovy drevo...

    GECKO
    GECKO --- ---
    TABO: Hmmm delala to Firma ROWE z Novyho Boru (stale existuje pokud vim) ale nevim, jestli je tahle odpoved k necemu.

    Stavel jsem ponekud netypicky dum a spousta detailu se v prubehu stavby na zaklade mych navrhu resp studovani menila oproti puvodnimu projektu, ktery pocitak s tehdy klasickou skladbou, zevnitr sadros, paroteska, osb a zvenci osb a obklad. Ale vznikla z toho difusne otevrena konstrukce, zevnitr stramit, konopna izolace, zvenci drevovlaknita deska (a to pak nas architekt zacal pouzivat celkem bezne :)).

    Stavba byla s mensimi dodavateli/svepomoci. Vetsi cast drevokonstrukci delal jeden tesar z okoli s pomoci nekoho z nasi rodiny (samozrejme vcetne me ale hodne s nim delal zeny tata) v pripade potreby se najal nekdo ze vsi. Ale zrovna ten stramit delal p Cerny, fa ROWE, coz byl v te dobe zastupce ekopanelu pro severocesky kraj. Co vim, drevostavby stavi porad....

    Nejaky fotky stramitu tady http://io.pinknet.cz/milire/index.php?blogid=1&archive=2009-11 a dal, jinak na tom webu je kompletni "stavebni dennik" Taky je z toho videt, ze kostra stavby je masivni samonosny skelet a v interieru je velka cast vnitrni konstrukce priznana...

    Konkretne se stramitem se svepooci delat urciete da, ale jak pisu, jednak jsou ty desky dost tezky, takze treba na stropni konstrukce to chce mit k dispozici vic lidi nez dva pripadne nejakuo mechanizaci (nejaky zvedak desek, jako je treba na sadros) a jednak to chce mit poradny vercajk, hlavne pilu, reze se to relativne blbe. No a pak poradnou akuvtracku nebo sroubovat vruty silnejsi vrtackou, doporucuju pouzivat Torx nebo Uniqadrex hlavu, s krizema se pracuje blbe...
    TABO
    TABO --- ---
    GECKO: A která firma prosím? Přímo oni?
    Hrubou stavbu jste dělali sami, nebo taky firma?
    GECKO
    GECKO --- ---
    TABO: nedelal, delala firma. 400 m2 je dost. zvladnout svepomoci to jde, ale
    - ty desky jsou hodne tezky, je to makacka
    - rezani, zvlast po smeru vkaken jde blbe, chce to poradnyho mafla, hobby za 2litry znicis a navic to bude prace nah....
    - chce to aspon trochu vedet co a jak, ale na webu je celkem slusnej montazni navod
    - v beznym obchode sd nedaj srhnat ty siroky pasky na preleoeni rezu
    TABO
    TABO --- ---
    GECKO: A dělal sis ty interiery sám? Jinými slovy, je reálná představa, že to tři šikovní chlapi v pohodě zvládnou?
    CUKI
    CUKI --- ---
    To má být nějaká reklama? Proč míchat livetherm a VPC dohromady? Proč výběr těchto dvou dost drahých materiálů, které se dají zaměnit levnější, lepší variantou?
    CERMI
    CERMI --- ---
    Ahoj, sice to není dřevostavba, ale i tak se zeptám. Nevíte o nějaké spolehlivé stavební firmě, která staví z vápenopískových cihel (KM BETA)? Garáž bude mít obvodové zdivo Livetherm. Prostě má s nimi zkušenosti a několik staveb již za sebou. Dům bude mít provětrávanou fasádu, zvenčí budou svisle latě. LOKACE: Čelákovice. Díky za tipy, budu rád i třeba za reference, vlastní/cizí zkušenosti.

    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    zdravím, neměl by prosím někdo podklady na tohle téma? dík

    kps.fsv.cvut.cz/index.php?lmut=cz&part=vyuka&sub=typ&type=pv&kod=124YDRS
    CUKI
    CUKI --- ---
    SHAMPOO:
    co znamená pidi pozemek a co znamená financ nejsou moc vysoko? Jak by to mělo bejt velký a kde ten pozemek je? Od toho bych se odpíchnul...
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    SHAMPOO:
    Jiná tesařina
    http://www.jinatesarina.cz/
    HOBLINA | Roubenky a sruby
    http://www.roubenkyasruby.cz/
    Roubené chalupy
    http://roubenechalupy.cz/

    taky řešíme co a jak, a rozhodli jsme se pro pohádkovou roubenku bez polystyrenu a dalších moderností

    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    Zdravím
    Konečně nám banka schválila pidi pozemek a domek na něm a mě došlo že v placatém humuso bungolovu žít nechci. Nedal by mi někdo typ na nějakou zajímavou firmu s dřevostavbama. Finance taky nejsou moc vysoko, ale odmítám bydlet v krabičce amerického typu. Za nápady děkuju
    GECKO
    GECKO --- ---
    BANANABOY: ja ekopanely v interieru pouzival. horlavost? zkousels to zapalit? to muzes palit autogenem a nechyti plamenem. zbytky sly v kamnech palit jen narezane na male kousky. impregnace? proti cemu? cena.... to je k diskusi, zase nepotrebuji podpurnou konstrukci.

    z vnejsi strany jsem ale taky daval drevovlaknitou desku.
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    taky osobne si nejsem jisty jejich pouzitim. me osobne vadí hořlavost a cena, pokud se jedná o konstrukční desku.

    btw s chatkou u rodičů se to má nakonec tak, že jsem sehnal pozemek s chatkou z přelomu 80.-90. let kousek od rodičů a budu to řesit asi úplně jinak a pouději podle peněz .) každopádně díky za rady
    JADR
    JADR --- ---
    TABO: ja na ne koukal ale i pres to ze je to cesky vyrobek ze slamy mi tam vadilo par drobnosti - cena, bez impregnace, nema PD. Nakonec jsem sel do drevovlaknite desky. bavim se tedy o vnejsim oplasteni drevostavby
    TABO
    TABO --- ---
    BANANABOY: mrkni na ekopanely. ty moc chceme my. :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    BANANABOY:
    zevnitř OSB, bude mít mimo jiné f-ci zavětrování a parobrzdy a z venku nech klasický palcový prkna. Když to budeš chtít udělat echt dobře, tak je mužeš z vrchní strany opálit, pak budou nesmrtelný. Izolace buď slámu nebo vatu podle toho kolik máš místa
    CUKI
    CUKI --- ---
    BANANABOY:
    vevnitř ni moc, ale z venku nádhera. Ideální spojení dřeva a kamene.
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    asi si na zahradě u rodičů postavim chatku, co bude zaroven plnit funkci domu pro hosty. kvuli pracnosti, detailům atd, to padne asi nad difuzně otevřenou kci.
    tipy na materiály ? at už na izolaci, konstrukční - montážní desky, finální materiály do interiéru / exteriéru...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam