• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIOJANDREVOSTAVBY
    CUKI
    CUKI --- ---
    SMYSLOV: chápu že si investici můžeš dovolit, jen jsem chtěl nastínit co ti přinese..
    Proč přetechnizovat něco co funguje dobře? Za podlahovku ano, za TČ je pro mě nesmysl z výše uvedeného. A tu podlahovku bych dal elektrickou, která je provozně i jednodušší i životností je někde jinde...

    Solár se moc nevyplatí právě z důvodu složitosti systému, nahradil bych ho sekundárním předehřevem bojleru pomocí FVE
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    CUKI: tvoje odpověď mi evokuje rozhovor s 60-ti letym topenářem kterej neni ohotnej pobrat 21.století a víc se v tom radši nebudu šťourat.

    SMYSLOV: jenda vec ktery nerozumim, vy stavite nejakyma subdodavkama ? ze zminujes nejaky firmy, ale projekt k tomu domu neni ?
    pokud to mam byt mensi smart-house, TČ je určitě výborná cesta. U všech projektu a realizaci kam jsme je pouzili si to uzivatele pochvaluji. Vse v kombinaci s podlahovkou.
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    SMYSLOV: Podlahovka je super (hlavně v přechodnym období), podlahu máme na terénem, takže to bylo jasný. TČ bych vynechal. S elektrokotlem protopíme za sezónu 7 tisíc. Porovnával jsem mnohokrát s obdobnýma domkama, který TČ maj a účty za elektriku jsou stejný.
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    CUKI: jasný... za mě nemáme problém investice...
    za druhé návratnost nám je díky investici taky jedno... (do domku se stěhujeme dokonce života)
    a jak jsme psal vsechny tri oslovené firmy tam to topeni dali..
    uz kvuli uspore mista nejde o velky dum naopak jde o maly chytry domek...
    vsichni to povazuji za standart...
    pardon jsme poprve v zivote a naposledy v situaci staveni domecku...
    a cena oproti radiatorum a kotly nevychází nikterak astonomickým rozdílem...

    mě by zajímalo zda tu někdo s topením bydlí... teorie si jde užít všude hodně...

    v teorii a číslech vychází dobře solár na střeše na ohřev vody v realitě je to trošku na prd věc .)
    CUKI
    CUKI --- ---
    SMYSLOV: prvně musíš znát tepelné ztráty. Za druhé TČ není úplně vhodné pro nízké zeploty jaké se používají v podlahovce. Použít jde, ale moc výhod to nepřinese. V novostavbě je TČ samo o sobě nesmysl, pokud tedy nestavíš hrad... Novostavba by na topení měla spotřebovat do cca 20kWh/m2/a U větších by to mělo být podstatně méně, ale uvažujme při 100m2 vytápěné plochy dáš za topení něco přes 5k Kč za rok při použití otopné soustavy do které vrazíš 2000Kč!!

    Za jak dlouho se ti vrátí podlahovka s TČ do které vrazíš třeba 100k Kč?? Protopíš stejnou částku za 20 let, kdybys ušetřil polovinu což se ti nepovede, tak by se ti to vrátilo za 40 let (a to nepočítám že ty peníze se dají investovat jinde) Tolik to čerpadlo zdaleka nevydrží a to nemluvim o údržbě...
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    SMYSLOV: jo takhle uplne obecne a ze siroka :) . No to je spis o tom si nad to sednout a projit si pro a proti vice elementu a podle toho se rozhodnout.
    Pokud chcete podlahovy palubky na rostu, tak podlahovka odpada = lehka skladba podlahy. Pak se musi zvolit bud vysokoteplotni spad = tzn kotel + radiatory. Nebo TČ vzduch/vzduch a teplovzdusny rozvod po dome nebo reseni vytapeni pomoc VZT /vzduchotehniky/. Případně krbová vložka atd atd
    Podlahovka se da ale pouzit i do lehke skladby podlahy, jen je to lehce proti principu tohohle systemu. ale ta moznost je. Jen je to drazsi a klesa ucinost. Co se tyce finalniho povrchu je stale moznost mit hezkou dřevěnou podlahu, ale je potreba pouzit podlahove lamely ktere jsou urceny pro podlahove vytapeni.
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    BANANABOY: já v podstatě nevim :) jedný věci se ale bojím a to je následná oprava a nalezení závady (rozmlácení celé podlahy) a další problém je že se nám nechce mít v domě tvrdou podlahu na chození a nevím jak to je když jsem si všude přečetl, že nejlíp litá betonová podlaha a my by jsme rádi klasickou podlahu dřevěnou prkenou na roštu...
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    SMYSLOV: a co se je za "problem" ? TČ je dneska poměrně běžné, technologie dost postoupila, jsou spolehlivé, investice se vrací už rychleji, v kombinaci TČ vzduch/voda a podlahovka je to idealni kominace...
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    prosba někdo zkušenost podlahové topení spojené s tepelným čerpadlem...
    řešíme do domečku (dřevostavba) a všechny oslovené stavební firmy nám ho tam dali...
    ...
    google používám takže jsem si přečetl spousta diskuzí ale z toho moudrej nejsem...
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    TOLI: sketchup
    XSTANG
    XSTANG --- ---
    NILOR: Neměl bys detailnější foto těch spojů?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    STEMBUS: viz NYKRUK, klidně tam dej třeba českej modřín, ten je na venkovní věci fajn. To šednutí je působení uv záření, tzn. čím víc na slunku to je, tím rychleji to přijde. Nejlepší to je na horách, kde je toho uv přece jen víc.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    STEMBUS: použij místí materiály, zešedne každý dřevo a stejně tak nakonec shnije.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    STEMBUS: foto zde: odkaz nefungoval

    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Ahoj, hledám radu....

    chtěl bych jako výplň vjezdových vrat dřevěné "plotovky" - ideálně z něčeho severského, viditelně stárnoucího (šednoucího) dřeva....

    jako příklad něco jako toto:
    Microsoft OneDrive - Access files anywhere. Create docs with free Office Online.
    https://onedrive.live.com/...E510C94DA450A81B!161889&authkey=!ALgP9THO1mFKz5k&v=3&ithint=photo%2cjpg

    poradíte někdo prosím co to je asi tak za dřevo zrovna tohle a případně nějaký typ na koupi podobného dřeva?

    Díky
    NILOR
    NILOR --- ---
    CUKI: foliák ...spoje jsou na pokos- všecho do sebe zapadne
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    CUKI: Hmm, rozhodně to má v tomhle ohledu svý limity, v tom domě byly projektovány rozvody dost úsporně co do rozsahu a šly většinou v podlaze, ev. v SDK předstěně v koupelnách - při větších vzdálenostech by mohl nastat problém s křížením např. s podlahovkou.. Jak se tak říkávalo - "na chalupu dobrý" možná :) Ve vlastním domě jsem to řešil tím, že jsem všechno OSB zevnitř kontaktně dozabalil 4cm dřevovláknitejch desek a cca 3cm hliněný omítky - do toho už se vejdou i odpady od dřezu apod.
    ELVE4791
    ELVE4791 --- ---
    PEPO: Každý systém má svoje pro a proti..CLT panely jsou poměrně drahá záležitost, ale pokud je necháš pohledový, tak podstatně ušetříš za interiér (ne každýmu se to líbí), konstrukce CLT panelů je většinou do detailu naplánovaná (vychytaný detaily, schody atd.) a na stavbě je to rychlovka (jedno jestli šroubovaný CLTéčka nebo lepený). Dále (už to někdo psal) je problém s dodatečným přesunem zásuvek a nečekaných detailů....(nejradši je vrtají přímo ve výrobě, na stavbě opět problém). Tudíž CLTéčko je pro lidi co fakt vědí jak to chcou a jak to bude :)

    Nebál bych se ani 2by4 z výroby, protože ve výrobě pod střechou se ohlídají líp detaily, kompletace je taky razdva (RD Rýmařov jedou jak Hondy). Bohužel jsem už víc limitovanej typizovanými projekty a každá úprava něco stojí.

    Klasika je klasika, je však zapotřebí mít na stavbě furt nějakýho drába, který dohlídne na to, že máš prolepený spáry, že máš prolepený prostupy nebo ti nenapršelo do izolace a to je občas problém. Finančně ti to možná vyjde nejlevněji.

    Co se týče izolačních vlastností je to prašť jak uhoď....CLTéčko má ve stropních nosnících vatu, takže kročejovka OK, stejně tak mají i v systému akustický příčky.

    Když se koukneš na web, je na tohle téma spracováno více BP a DP..
    CUKI
    CUKI --- ---
    AQUALOCO: Já to bohužel při realizaci neviděl, ale měl jsem něco podobného možnost vyzkoušet na vlastní kůži. Byl jsem v tom na pár noci Německu na závodech. Hodně podobnej systém. Stavba stará necelej rok. Byl to celej obrovskej komplex, co postavili jako provizorní bydlení pro lidi co je vyplavila voda, ale i po tom roce to nevypadalo pěkně. Pohledový stěny na mě moc dojem neudělali a ty rohy byly takový divoký. Natahovat kabely se daly podle slov místních asi jen z jedné strany na druhou, takže když kabel chtěli vytáhnout a dát tam jinej tak se jim to někde seklo a už tam zůstal. V každém panelu je toiž kousek husího krku co se strčí do protikusu, ale nebylo to asi moc domyšlený. každejch cca 5m byla dilatační spára, která pracovala stejně tak jako rohy. Jak byla tažená voda přes ty rohy netušim na to jsem nepřišel, ale příčky asi 8cm široký nemohli zdaleka splňovat žádnej standard. Mezi bytama byly příčky z obou stan stejně předělány a přidána z každé strany fermacellka. Ale měli pěkně vyřešeny stropy. na to jak subtilní ta konstrukce byla, tak to mělo solidní rozpony (5m?).

    V každém případě ta firma co to dělala byla konkurenceschopná podle mě jen díky naléhavosti situace a hlavně hromadné výstavbě. Ta mechanizace byla po celou dobu vytěžována. To neni jako u RD kdy se stěhuje spousty tun sem a tam aby tam něco dopoledně "tvořili"
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    PEPO: jednu takovou stavbu jsem loni dozoroval. Firma to s tim uměla a šlo to opravdu rychle. Líbí se mi i ten finální dřevěnej povrch a jakási pevná pohledová stěna (ne všelijaký předstěny bez akumulace) - elektriky když se tam natahá radši víc, tím určitě líp pro případný budoucí změny v interiéru. Jediný, k čemu jsem se nedostal je nějaký finanční porovnání, bohužel.. Poznámky Cukiho dávaj taky smysl.
    PEPO
    PEPO --- ---
    CUKI: beru... díky za feedback
    VINC
    VINC --- ---
    Invisible Studio's New Studio / Invisible Studio | ArchDaily
    http://www.archdaily.com/519705/invisible-studio-s-new-studio-invisible-studio
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam