• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _KROKOUSH_BLG_První pohled, davate na prvni pohled? kuk a di nekam nebo kuk a jeste nechod pod si pokecat ?nase zla ja
    GAF
    GAF --- ---
    Mně připadne, že první pohled je naopak dost důležitej - respektive člověk vnímá nejenom očima a myšlenkama, ale i instinktem. A je dobrý se už při něm koukat do hloubky / vnitřním zrakem.

    Že je třeba si dávat pozor, aby jim jeden nebyl strhnutej a protěžoval jedině to, co uvidí v prvních pár vteřinách kontaktu - to pochopí každej po pár pokusech. Ale jinak.. za mě první pohled prostě jo, důležitá věc.
    UNGOLIANTHE
    UNGOLIANTHE --- ---
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    aha .. tak tímpádem onboje :-))
    NIRA
    NIRA --- ---
    klišé jsou ustálené společenské představy ve formě předsudků
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    prostě představy o sobě a o povaze světa (anebo) skutečnosti

    zronva jsem vlez na fb a byl tam zenový příběh o rozdílu mezi krysou a člověkem, o tom jak člověk stále chodí pro sýr do čtvrté chodby v levo, protože má radši svojí pravdu, svojí víru, než sýr (pravdu, skutečnost, živoucí svět) nehledě na to, že ta jeho pravda, víra v posledku působí proti sýru (pravdě, lásce, životu)

    ale trošku odbočujeme od prvního pohledu ke smyslu života :-)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    stereotypy především , ale myslim je to širší kategorie, vejdou se tam i jiný (většinou nějak přebujelí) osobnostní mody, směrování, rysy. většinou se vyznačujou tím, že v důsledku fungujou samoúčelně, případně proti životu vůbec

    .. vlastně nevim, co je klišé ( :-) )
    NIRA
    NIRA --- ---
    NIKOPOL: domněle funkční představy, to myslíš stereotypy anebo klišé?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    :-)) já původně psal přínosná, že něco se sebou přináší

    přirozená je ale pro každého, kdo se jen trošku kvalifikuje na to býti člověkem (takže pro 100% lidí :-)) .. i když většina se hned lekne a rychle se vrátí k původnímu přejímání a rehabilitaci cizích zato však doměle funkčních představ
    NIRA
    NIRA --- ---
    NIKOPOL: přirozená polemika? To jsi vyjádřil dobře, jen mi není jasné, pro jaké procento lidí je to přirozenost :)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    CLARINULA: chi :-) .. a co znamená, když jsou bosi ?


    NIRA: no ono se ptát kam to ten homosapiens spěje (a nebo spíš odkud) je vlastně docela přínosná polemika, ať už nás k ní přivedlo cokoliv :-) když se kací les ... však to znáte :-)
    NIRA
    NIRA --- ---
    NIKOPOL: zaujal mě termín: "metafyzická vražda", já si taky myslím, že není správné nedat těm lidem šanci na rozvoj, změnu, transformaci ega nebo podobně, odsoudit hned a zde na místě jen protože nemám náladu anebo jsem se špatně vyspal, at už si kdo natáhne jakou chce masku, v tu dobu ho prostě vnímám tak, jak se převlékl samozřejmě svým subjektivním způspbem a nechám ho žít, protože sama vím, jak nesnáším, když mě chce někdo napravovat, usměrnovat, mentorovat mi nebo kázat, v horším případě mě ponižovat...k čemu potom takové "homo sapiens" spěje? jen k tomu, že se vzájemně metafyzicky vraždí mezi sebou, serou si jeden druhému na hlavu a nechápou se....bože!
    NIRA
    NIRA --- ---
    první pohled je rozhodující, ale až na druhý pohled je jasné, zda to má vubec budoucnost :-)))
    EVILBOY
    EVILBOY --- ---
    DOMIK_: Tak za to asi nestal a nepatříte k sobě,nemysli na to domiku,život jde dál ;-)
    CLARINULA
    CLARINULA --- ---
    ja jsem si uvedomila, ze hrozne koukam klukum na boty a podle toho se rozhoduju :D
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    imho ... to jsem teda někde četl .. že člověk působí přítomností ... ty masky - jasně někomu se nějaký formy převleků líběj, třeba drzí holky nebo puťky - ale pro mě jsou to většinou právě ty masky, který jsou odpudivý
    někdy se tou hrou nechám tak znechutit, že jěště ani nemrknu po tom, co jsem zaměřil nebo změnil směr pohlědu nebo i třeba poslechu .. a už mi hlavou letí "no to je ale debil", "no abyses neposral" .. a podobně
    ale víceméně to chápu jakože si moje ego všimlo něčeho, co na sobě nemá z nějkýho důvodu rádo na někom druhym a teď se chce pobavit ...
    a nebo se chce prostě pobavit tím, pocitem, jak do někoho vidím .. jak ubohý povrchní, hloupý, prchlivý, malicherní, marnotratní, líní, histerický, patetický, slepý TI LIDÉ JSOU, a "já to vidím" nebo "já to" (dokonce) "nenávidím" ...

    někdy si prostě nevšimnu nebo nechci všimnout, zapomenu ... že tam vevnitř jsou vlastně překrásný bytosti ... odepřu jim právo na chyby, odepřu jim možnosti vývoje a postupu, jakobych snad vládl "objektivnímu času" ... jakobych měl rád, když mi někdo vnucuje jeho doměnky za moje myšlenky, postoje a podobně. jakobych zapoměl, že to je vlastně metafyzická vražda ... někdy jakobych nikdy neslyšel, že všechno na světě má smysl, cenu, význam a že i tato zkušenost je potřebná, tak nebo onak, že zrovna probíhá "učení", že všichni máme svoje překážky k překonání .. že lidé mají svoje úrovně a mezníky a že je nepřekonávají stejně rychle a už vůbec né předtím než k tomu sami dojdou ... a tak

    většinou když takle potkám ošklivý, divný, hloupý a je jich víc a nebo jich přibývá musím se ptát, co pak se mi to přihodilo, co je se mnou divně, anebo rovnou, že dneska musím být náramě ošklivý člověk, když vidím a setkávám tak neuspokojivý svět

    je krásné vědět kdo jsem ... nekráčet s davem, nestěžovat si, jestli tak ostatní činí
    je super, když se potkají alespoň dva, kdo o tom mají tušení

    .. jak to tu píšu, dochází mi, že vlastně v mim životě se opakuje, že mnohem trýznivější a bolestivější bývá překonání těch pozitivních očekávání nebo předsudků vůči někomu, než dovolit, aby někdo nesympatiký byl jaký je (a vymezovat se vůči čemukoliv až v případě potřeby)

    a ano většinou jsou lidé přesně takový, jak je na první našlápnutí cítím, resp jsou patetický a lpí na svém obrazu sebe sama natolik, že ještě velmi dlouho budou opakovat gesta a struktury, kterým se oddávali v tom prvním okamžiku našeho setkání. ze zkušenosti také plyne, že lidé takové otypování spíš zoufale potvrzují než by mě překvapili a můj cit by z toho pak vyšel jako předpojatý atakpodobně
    KAPITAN_KOCOUR
    KAPITAN_KOCOUR --- ---
    asi už na první pohled se dá leccos poznat, ale jak bylo řečeno, lidi se přetváří, různě oblíkaj, ten den se holka jinak namaluje.. třeba jen chtějí někam patřit
    WENOR
    WENOR --- ---
    EQUALIZER: to neni smutny - kdybychom se nepretvarovali, asi bychom tu spolu nevydrzeli .o)))
    EQUALIZER
    EQUALIZER --- ---
    akorat se lidi přetvařujou a to je smutný :-(((
    UFOUN
    UFOUN --- ---
    Kouknu, vidim, kouknu do hlavy, hned je všechno jinak...
    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    pokud do 8 vteřin povyhrne sukni... :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam