• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MANICCAKuba - perla Karibiku...rum, doutniky, revoluce
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---


    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    jako dlouhý cesty jsou trochu peklo, třeba z Vinales do Cienfuegos... ale dá se a je to mnohem lepší zážitek, než drandit si sám nebo v něčem klasickém :-)
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    MATHEZ: njn, kabria drahý na stanovištích, my většinou tága stopovali páč sme tam byli v podstatě s místňákama a stopnout si kabrio na ulici je o náhodě, my preferovali cestu z bodu a do bodu bé :)
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    PERPLEX: stará amerika fajn, ale tak na popojíždění po městě; jakýkoliv delší cestování nene. všechny se kterejma sme jezdili byly vevnitř plný výfukovejch plynů protože díry v plechu a nedostupný dobrý těsnění
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    oki, slysel jsem podobne zvesti a ze pry nakonec brat auto i s ridicem (coby dalkove taxi) vyjde pro trose sikovnosti levneji a obcas se clovek sveze prima starou amerikou nebo echt zigulikem... no uvidime na miste, letime dnes v noci a prvni 3 dny mame v havane domluvene bydleni u nejake pani pres airbnb, tak si nechame poradit na miste a podelime se pak o zkusenosti.. tim, jak jedem bez prcka a bez kocarku tentokrat, tak vlastni auto na stalo mozna ozelime:)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ad auto, potkaly jsme na Kubě pár z čech, který takhle prodělal asi 10k, protože si pronajali auto, to nebylo a teď to nějak řeší.

    Navíc když jsem viděla cesty a značení, tak bych si auto nepůjčila a už čistě jenom proto, že bych měla strach, že na těch cestách mu třeba něco urazí vanu... takřka jsem neviděla moc značení a na mapy bych asi nespoléhala. Mě se hodně vyplatilo jezdit taxi colectivo. Ale je to trochu méně svobodný no... auta prý jsou obecně nedostatková a to jsme tam byly v říjnu...
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    PETAN: info ze dneska ...kamarad tam byl loni a pry shanekl auto az tam.. pry v nejakem hotelu (Savoy?) .. a napozitri bylo k mani za 35USD/den.. snad mi jeste upresni, kde to bylo, Savoy jsem (pres net) zadnej nenasel)..
    PETAN
    PETAN --- ---
    PERPLEX:
    Nase zkusenost 2 roky zpatky. Auto jsme meli rezervovane dopredu z CR ale kdyz jsme prisli do pujcovny zadne tam nebylo. Pote jsme hledali cely den s pomoci domaciho auto po cele Havane a nakonec jsme byli uspesni az na xy pokus. Auto nas stalo 55 USD/den (levnejsi asi nesezenes) Pujcuji se tam v podstate pouze dva druhy aut takze vsichni poznaji ze jsi turista a nemas na vyber. Po ceste jsme potkali nejaky kanadsky par, ktery na Kubu jezdi pravidelne. Rikali, ze si vzdy auto bookuji a plati dopredu a ze auto na ne na letisti vzdy cekalo.
    Za posledni dva roky tam uricte pribylo mnoho turistu takze auto bude vetsi problem a urcite doporucuji si ho bookovat a platit dopredu. Informace co pisu jsou dva roky stare takze mozna nekdo, kdo ma cerstvejsi zkusenost, bude vic vedet o soucasne situaci.
    Stastnou cestu, jel bych zase :))
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    jeste dotaz k elektrice... chapu, ze se hodi redukce na ty dva placaty koliky, tu nekde mam.. ale jak je to s voltazi.. kdyz dsi vezmu notebook svuj a k tomu redukci, nebude tech 110V na nabijeni malo? To same nabijecka baterie na fotak.. nasel jsem tu v historii klubu, ze ma byt clovek bez obav, ale redeji se ptam, jake mate zkusenosti, abych ten notas netahl zbytecne.. dik
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    neporadite nam nekdo ohledne pujceni auta? znamy mi poradil vse zaridit a zaplatit predem, pouzil tusim www.wowcuba.com, .. vychazi to tam na nejakych 65USD/den za obyc economy, coz mi prijde docela dost..
    letime v patek do Havany a za 2 tydny zpet, vse mezi tim mame otevrene, auto jsme chteli pujcit aspon na 10 dni a udelat nejaky okruh po Kube.. jde si najit rozumnou pujcovnu az na miste, nevyplatoi se napr. dojet bucem ci vlakem mimo Havanu a pujcit jinde? .. mozna uz se to tu resilo x-krat a jen jsem to nedohledal, ... diky
    a predpokladam, ze ty stare kary nepujcuji a nani neni radno je chtit, bo lepsi neco normal spolehliveho.. byla by to ale romantika jezdit nejakym tim barevnym korabem z 50,. let...:)
    JARMILNASVETR
    JARMILNASVETR --- ---
    JARMILNASVETR: Ahoj, tak jen takovy postreh. Spat na Kube pod sirakem urcite v pohode jde. Rozhodne nejsou vsude za prdeli policajti :) Jen je to asi zbytecnej punk pac v casach se da vyjednat fajn cena a jsou vsude.. Peace
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    MEX: btw co udelame s tema cucsama ? :)
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    MEX: Myslim ze jsem bydlel tady: http://www.tour2cuba.com/pag_en/c_e902.htm :)

    MEX
    MEX --- ---
    Zdravím, máte doporučení na casu s pěkným výhledem na město někde v Havaně?
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    RYBE: ta Baracoa mě mrzí, že jsme ji nedaly. Chtěly jsme tam jet, ale byly jsme tam loni pár dnů po hurikánu Mathew a z Baracoi nic nezbylo a byla tam bída, zmar a cholera, tak jsme se to rozhodly oželet...
    Trinidad byl skvělý, to potvrzuji :-)
    mě se tedy líbilo i Vinales, hlavně z hlediska přírody :-)
    IN_DIE
    IN_DIE --- ---
    ELVIRA: Za mě Viňales.
    Viňales je úžasný přírodní amfiteátr | Kuba na Světadílech
    http://kuba.svetadily.cz/clanky/Vinales-je-uzasny-prirodni-amfiteatr
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    QUIP:

    S Hershey Train jsem mel tu cest jet z Matanzas do Havany (teda skoro do Havany ;) a byla to pecka. Za par Cucsu sem jel celou cestu jse strojvedoucim, kterej me i nechal ridit ;). Super zazitek
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    potvrzuji tu zátoku sviní, tam jsme se i potápěli a pecka :-)
    ELVIRA
    ELVIRA --- ---
    QUIP: Uvidíme jak bude narváno v letadle :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam