• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LORD_WANGGuitar Mastery

    Který z první desítky hráčů vás nejvíce překvapil?

    14 hlasy od 14 respondentů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 14.3% / 2 hlasy
    • 14.3% / 2 hlasy
    • 7.1% / 1 hlas
    • 28.6% / 4 hlasy
    • 14.3% / 2 hlasy
    • 14.3% / 2 hlasy
    • 7.1% / 1 hlas
    • 0.0% / 0 hlasů

    Vadí vám v tomto audíku vtipné a recesní příspěvky?

    21 hlasy od 21 respondentů
    • 4.8% / 1 hlas
    • 42.9% / 9 hlasů
    • 52.4% / 11 hlasů

    Který z druhé desítky hráčů pro vás byl největším překvapením?

    10 hlasy od 10 respondentů
    • 10.0% / 1 hlas
    • 10.0% / 1 hlas
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 10.0% / 1 hlas
    • 30.0% / 3 hlasy
    • 40.0% / 4 hlasy
    • 0.0% / 0 hlasů

    GUITAR MASTERY
    Založeno 26.5.2008








    Největším překvapením z první desítky byl podle výsledků minulé ankety Tommy Emmanuel se čtyřmi hlasy. Hlasovalo čtrnáct lidí.
    rozbalit záhlaví
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    JBR: 100% souhlas. Nejlepe koncert G3 :)
    JBR
    JBR --- ---
    LORD_WANG: To s tim zrychlenim se mi taky zdalo :) Ty smycce mi prisly jako dobra zmena. Videl jsem Tommyho 2x solove a tohle bylo proste jinaci. Nicmene priste by mohl byt zase solo :) Byl tu na Kytara napric zanry uz nekolikrat, tak snad bude pristi rok zase. I kdyz mozna by nebylo od veci, kdyby pozvali i nejakyho "elektrikare."
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    JBR: Sice jsem byl strasne nevyspalej a Sevea Whitea jsem proklimal, ale Tommy me pobral vice nez spolehlive. Byl fenomenalni a uzasnej, jako vzdy, i kdyz jsem mel pocit, ze vsechno hral jeste o 20% rychleji, nez normalne. Skvely super dokonaly. Ale to smyccovy kvarteto bych, bez urazky, fakt vynechal. Ne, ze by to nebylo zajimave po hudebni strance nebo ze by to devcata nedavala, ale fakt mi to rusilo Tommyho vystoupeni. Zejmena proto, ze devcata byla moc akademicka a alespon pro me v tu chvili koncert ztratil pul drajvu. Mozna jsem jedinej, kdo to tak vnima, ale fakt bych se obesel bez nich.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    JBR
    JBR --- ---
    MYKEZ: Jojo, obvykly veci, ale v aranzi pro kytaru a smycce. Respektive cast koncertu hral sam, druhou cast s kvartetem a na jeden song tam jeste prisel chlapik, ktereho mel jako "predskokana", Steve White. Pokud si dobre pamatuju, tak hral treba Michelle, Somewhere Over The Rainbow, Nine Pound Hammer, Guitar Boogie. S kvartetem pak hral treba i Classical Gas, kde mel i vtipnou "vlozku", ve ktere tvrdil, ze uz si C.G. moc nepamatuje a hral vsechno mozne, jen ne to co ma, napr. Bond theme, Pink Panther theme a tak (da se najit na youtube s jinym smyccovym seskupenim). Na konci ho lidi vytleskavali vstoje, tak se vratil, jako pridavek zahral Tall Fiddler a definitivne zmizel v zakulisi.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    JBR: Pěkný, dík moc :) Takže hrál svůj obvyklý repertoár?

    A ta kytara je stejně výborná.
    JBR
    JBR --- ---
    Bylo to super. Se smyccema spousta tech skladeb dostava uplne jiny vyraz a holky to davaly s prehledem.

    Cvaknul jsem par fotek (vzhledem k tomu, ze clovek co to uvadel rikal, ze fotit bez blesku se smi), ale pak mi zatukal na rameno sekuritak, co tam obchazel a naznacil, ze mam fotak schovat. Bylo to trosku paradoxni, vzhledem k tomu ze lidi okolo fotili a hlavne nataceli i cele pisnicky a nic (holt asi dan za to, ze mam fotak ktery vypada jako normalni zrcadlovka a ne mydlova krabicka).



    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Tak jakej byl koncert Tommyho s tim smyčcovym kvartetem?

    Já byl akorát den předtim na tom scénickym rozhovoru ve Švandově diavle - to bylo příjemný, ale chtělo to trošku víc hrát :)
    JBR
    JBR --- ---
    MYKEZ: Byl jsem predloni v Akropoli i loni v Lucerne. Akropole mi prisla o neco lepsi, byl jsem blizi, zvukove to bylo trosku lepsi a hlavne atmosfera. V Lucerne jsme byli dal a bokem, ale zase vedle jsem sedel vedle Lenky Filipove :] Bohuzel jsem letos opet zaspal s koupi listku, takze sedime dost daleko vzadu, nejlepsi mista uz byly pred 3 tydny vyprodany.
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    LORD_WANG: http://www.ticketpro.cz/?/detail&id=29055-tommy-emmanuel-the-eve-quartet-prague-kytara-nap-nry

    Místo konání: Kongresové centrum, tř. 5. května 65, Praha 4
    Pátek, 21.11.2008, 20:00
    Cena: 1.310 - 650,- Kč


    Koncert s ženským smyčcovým kvartetem.

    Tommy Emmanuel
    Díky velkému zájmu z minulých let Tommy Emmanuel opět v České republice!Je jedním z nejoriginálnějších kytaristů dneška! Pro svou zcela jedinečnou a nenapodobitelnou techniku hry ve stylu finger-picking je ojedinělým zjevem na světové kytarové scéně. Hraje levým i pravým palcem, na hmatníku vybrnkává oběma rukama a na celé kytaře provádí díky ozvučení těla nástroje nespočet zvukových efektů. Jeho koncerty, jichž ročně odehraje ke třem stovkám po celém světě, patří i díky jeho vrozenému šoumenství a smyslu pro humor ke zcela mimořádným hudebním zážitkům.

    The Eve Quartet Prague
    Členky The Eve Quartet Prague jsou absolventkami pražské HAMU, mistrovských studií u významných osobností a členkami prestižních domácích i zahraničních těles (např. Symfonický orchestr FOK Praha, Sukův komorní orchestr, Virtuosi di Praga, Orchestr Atlantis, Toyama Orchestra Akademy /Japonsko/, Toho Gakuen Academy Orchestra /Japonsko/, Talichův komorní orchestr). Hraje ve složení Vladislava Hořovská (1. housle), Světlana Pechoušková (2. housle), Martina Kallistová (viola), Eva Vrzalová (violoncello).
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    MYKEZ: Na koncerte tusim 29.11.2007 jsem byl, o podzimnim vystoupeni slysim poprve, kde, kdy, jak?
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    Možná trochu OT.... Ale byli jste někdo na koncertu Tommyho Emmanuela, popř. chystáte se na jeho podzimové vystoupení s tím ženských smyčcovým kvartetem?
    HARAKOCZKA
    HARAKOCZKA --- ---
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    LORD_WANG: jj, čekal jsem, kdy sem Yngwieho někdo dá :-)
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    Yngwie J. Malmsteen



    Lars Johan Yngve Lannerbäck alias Yngwie Johann Malmsteen *1963, Švédsko

    Nikomu asi nemusím představovat Yngwieho Malmsteena. Heavy-metalová legenda a stálice kytarové oblohy. Zapřísáhlý "fenderář" a super-rychlý sólista se stylem velmi velmi ovlivněným vážnou hudbou, především Bachem a Vivaldim. Co na tom, že používá stále stejné postupy: stupnicové běhy, arpeggia a masivní vibráta. Malmsteen ovlivnil mnoho dnešních hráčů a ve své době vyvíjel originální a osvěžující cross-over styl. Je dokonce autorem celé symfonie pro orchestr a elektrickou kytaru, kterou původně v roce 1998 nahrál s Českou filharmonií, přestože je toto dílo mnohem známější v živé verzi s s Japonskou filharmonií.

    Ačkoliv třeba nemusí mít oblibu všech (například moji :) ), měl by mít alespoň naše uznání.

    Yngwie J. Malmsteen - Trilogy Suite Op. 5: The First Movement imho nejlepší Malmsteenův kus
    Yngwie J. Malmsteen - Seventh Sign stará pecka v plné sestavě
    Yngwie J. Malmsteen - Evil Eye klasická "malmsteenovka" s G3 v Denveru
    Yngwie J. Malmsteen - Jamming poměrně zajímavé "volné" sólo
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    THE_MIRACLE: Nepomahej si :)) chybet tu nemuze a uz ani nechybi :))
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    THE_MIRACLE: Nemuzu si pomoc, nemuze tu chybet... :-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Angus Young



    Angus McKinnon Young 31.3.1955, Glasgow, Scotland

    Tak myslim, že není třeba příliš představovat... Obdivuhodná u tohoto kytaristy je především technika. Je to šoumen, hraje na zemi a přitom se motá do kola, vypadá, že neumí počítat do pěti... no spíš neumí počítat vůbec. Ale na kytaru hraje paradně a v písních AC/DC má občas slušné vychytávky. Prostě rocker jak se patří :-)

    Angus Young - Guitar solo Malá předváděčka
    Angus Young - Guitar solo Další sólo doprovázené "hereckým" výkonem
    Angus Young různá sóla
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    SAKAL: Btw kde nechl ty pullitry, co nosi na ocich? Mel je uz jako mladej...
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    SAKAL: Yeah, tesil jsem se na nej :))

    Troufa si nekdo na Juliana Breama nebo si ho mam dat do sveho osobniho poradniku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam