• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    EMIS
    EMIS --- ---
    Zdravim, nevi nekdo jaky je aktualni kurz dongu k dolaru a k euru? Nebo kde to zjistit? Je lepsi mit sebou dolary ci eura? nebo je to jedno?
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    EMIS: rozhodně bych nevynechala Hanoi ani Saigon. Ale mě po čase nejvíc vystupuje Hué (mramorové hory) a Ha Long Bay, ale každý to má jinak...
    EMIS
    EMIS --- ---
    No ja loni ve Venezuele a Brazilii spokojene dlabal Lariam jako profylaxi, super nocni mury po kazdej kalbe ;) Ale znova to nehodlam delat, tenkrat mi doktor nic nerekl a ja mel z malarie celkem bobky. Byl jsem jedinej kdo antimalarika bral.

    KRMELEC: K zubari nejdu zadnej me u nas nechce vzit a ja se jich desne bojim ;)) (ano jsem nezodpovednej a riskuju ;) ) Ale jinak Lekarnicku mam komplet vcetne sirokospektralnich antibiotik. Clovek nikdy nevi...

    DONDYS: odlitame tedka 7myho do Vietnamu a vracime se 5tyho prosince. Puvodne jsem chtel Kambodzu a Laos , ale parta se rozpadla. Nova chce prave Vietnam plus snad ukecam 10-14 dni aspon kouknout do Laosu

    Btw nejake typy na mista ktera ve Vietnamu nevynechat? Ty proflaka z nam z pruvodce, tak by me spis zajimaly osobni dojmy kde se vam opravdu libilo ;)
    DONDYS
    DONDYS --- ---
    antimalarika jsem kdysi (pred 2 lety?) kupoval v jizni kambodzi. staly asi 5 korun - pac drazsi si mistni nemuzou mistni dovolit a maji nejakou smlouvu s jakousi NGO, ktera to dost dotuje. prodavac me lamal at si to nekupuju - byl jsem tam v zime a to pry nic nehrozi - ukazoval mi na vlastni tricko a rikal - podivej se na me, sem mistni a kratky rukav - zadni komari. a mel recht P-P strasili.

    Kdy jede to laosu? ja bych tam chtel ted nekdy kolem unora...
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    Tohle je trošku černá kronika... nechci strašit, ale to se může stát každému:
    http://zpravy.idnes.cz/po-exoticke-dovolene-prisla-uzkost-za-vse-pry-mohou-antimalarika-p9d-/domaci.asp?c=A080328_133824_domaci_ban

    a záběr na játra a ledviny tam pro jistotu ani neřeší.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    EMIS: Kdybych věděla to co dnes, tak bych si před odletem zašla k zubaři na kontrolu, vzala si české prášky typu ibalgin (bolest), endiaron (průjem), ataralgin (bolest hlavy) a zbytek bych neřešila. Antimalarika jsem si také vezla úplně zbytečně a ještě jsem se stresovala s jejich sháněním. Už bych to nedělala! malárie ve Vietnamu hrozí minimálně a pravděpodobnost je fakt maličká. Co se týče očkování, před odjezdem jsem si zaplatila žloutenku A,B a to je na 10 a 25 let (zrovna bylo očkování levnější a to se vyplatí)

    Většina lidí si v souvislosti s antimalarikama neuvědomuje, že aby u sebe odhalili malárii, stejně musí k lékaři. Dát si zdravý člověk antimalarika, docela ho to na pár dní rozbije. Nemám s tím zkušenost, ale fakt by mě nenapadlo dlabat jak lentilky - není to nic zdravého - je to něco jako v oblasti s hady dlabat protijed (přirovnání blbé, ale stejná kravina to je)
    EMIS
    EMIS --- ---
    Tak my prave premyslime, ze kdyz to vyjde jukneme i do Laosu. Riziko nevidim jako exktremne velke, ale chci mit pro jistotu antimalarika v kapse. A treba v jizni americe vim, ze na miste jsou smesne levne oproti nakupu v CR.
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    BAR_CA: no malarickejch oblastí je nejvíc asi ve středu Vietnamu a na jihu, podél hranic s Kambodžou a Laosem... tam je skoro všude trojka ze tří, čili nejvyšší riziko - ale zase těžko říct, jak by vypadala číslem vyjádřená pravděpodobnost, že člověk malárii dostane
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    EMIS: ja jsem tam byla 5 mesicu a vezla jsem si s sebou pro jistotu z Cech Malarone. myslim ze zbytecne, protoze jednak tam tech malarickejch oblasti moc neni, jednak mi prislo, ze lekarny jsou zasobeny dobre. antimalarika nejspis maj (taky se tim lecej, ne?) a v Hanoji by nemel bejt problem je koupit. v centru mesta nejspis pujde domluvit se v lekarne anglicky, dal od centra asi ne...
    EMIS
    EMIS --- ---
    Je problem v Hanoji koupit antimalarika? Priblizna cena? Nebudu je brat jako profylaxi, takze by stacil nakup na miste a pocitam, ze tam budou znacne levnejsi nez tady Malarone.
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    KRMELEC: no ono tam tech trati moc neni, ale z Hanoje az do HCM samozrejme trat vede a pokud si clovek zaplati na kratsi vzdalenosti mekky sedadla a na delsi lehatka, tak je to v zasade prijemnej a ne moc drahej zpusob, jak se bez naklepanyho zadku premistovat na delsi vzdalenosti po Vietnamu.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    HAAALA: vlak jsem ve Vietnamu snad neviděla :c)
    S autobusama máme zkušenost prazvláštní. Ty zrychlené byly stejně pomalé jako ty normální. Max. rychlost 40 km/h a zadky vyklepané jak řízky. Taxík byl o něco dražší, ale vždy jsme si vybrali uměrné auto a bylo to v poho a jelo se tak 50km/h :c)
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    KRMELEC: hele ještě nedopravil, letíme posledního října do Hanoje, pak jedem po pár dnech do Hai Phongu a pak se uvidí... Hanoj - Hai Phonh chcem jet vlakem, pak asi autobusama
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    HAAALA: to je přesný :c)
    Hele a ty ses tam dopravil jak - už byly povodně? My jsme úplně všechno objeli a nebo projeli taxi jeapem a samozřejmě na všech hotelech v recepcích nás varovali, že to nedáme...
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    KRMELEC: no tak nějak... tady je to div né národní tragedie, a u nich prostě přijde velká voda, tak odstaví motorky, nasednou do loděk, o dost míň troubí a když opadne voda, spláchnou bahno, nanosej zboží zpátky do krámu a zase jezděj na motorkách...
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    HAAALA: Btw. v Hoyanu jsme byli shodou okolností také po záplavě a všichni jezdili loďkama ve svých domkách a byli naprosto v pohodě - vůbec jsem to nechápala, ale asi jsou na to dost zvyklí... Moc jsem tam nechtěla fotit, tak jen pár:







    HAAALA
    HAAALA --- ---
    KRMELEC: díky

    160CM: nemám řidičák, takže se spíš nechám vozit... údajně se nevyžaduje, ale mám nahnáno, nikdy jsem na tom neseděl.

    Jinak co se týče záplav a lijáků, berou to místní dost s klidem.
    KRISTALKA
    KRISTALKA --- ---
    KRMELEC: prave :) .. ale casu a hlavne penez neni tolik .. tak ted vaham mezi vietnamem a nepalem
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    KRISTALKA: Já zase nikdy nebyla v Číně, ale myslim že co země a jiný jazyk, to nová zkušenost.
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    vzhledem k aktuálním tajfunům Ketsana a Parma - je tu někdo, kdo je aktuálně ve Vietnamu? jak se zdá, mám od pátku čerstvý vízum v pase a jak tak koukám na net, je teď ve Vietnamu ještě čerstvějc cca 170 tisíc lidí evakuovanejch, 250 tisíc domů bez střechy, leckdo bez proudu a Vysočina a Hoi An docela silně zasažený, čili místa, který jsem chtěl vidět ze všeho nejvíc...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam