• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    EMIS
    EMIS --- ---
    PUU: delate chybu, je to lahudka ;)
    PUU
    PUU --- ---
    KRMELEC: no ja sem na to nachylna, cili me se to asi nevyhne. uz jen proto ze sem pivar a to je vzdycky, nez si clovek zvykne na mistni, dobry projimadlo :) ale s nakou palenkou pocitame, to se me osvedcilo i kdyz sme rajzovali po egypte.

    EMIS: no vejce se zarodkem si nechame asi ujit :) a to nejen z hygienickejch duvodu :))
    EMIS
    EMIS --- ---
    tak led nevyhazuju a zeru i vejce, cemu se vyhejbam je teda netepelne zpracovany maso a salamy, ale to spis proto ze to nevypada vabne. Vodu pijem balenou ale na hotelu to zas nehrotim a cistim si zuby normal z kohoutku. Zaplavy kde jsme bydleli nebyli, tak to asi bylo ok
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    PUU: Mě ten slavnej průjem nezastihl snad ani jedou za celou tu dobu co jsme tam byli. Jedla jsem z celé posádky ty nejhorší věci. Kamaráda, co často jezdí do Azie to uvěznilo na dva dny na pokoji hotelu. Těžko říci na koho to kolo smůly dorazí. Jen jsem si do koupelny na čištění zubů nosila pitnou vodu v pet lahvi a prstama jsem vždy vyndala led z pití a jinak jsem se neomezovala vůbec. Zda jíst v pětihvězdičkové restauraci nebo na ulici vyjde z hygienického hlediska na stejno.
    PS: měsíc před odjezdem jsem přestala mýt ovoce a zeleninu a neomývám je dodnes. Cvičim si obranyschopnost :c)
    EMIS
    EMIS --- ---
    PUU: hele prujem je v poho, jim jen na ulici v restouracich s mistnakama snidam kafe s mlikem, nevyhejbam se nicemu a jedinej problem jsem mel po ovoci z trhu. Ale je teda ze zeru tunu papricek a rano a vecer loka rejzopalenky
    PUU
    PUU --- ---
    KRMELEC: no me tyfus dojizdi este z drivejska. dik za odkaz. to mam uz vsecko procteni :). no predpokladam ze nejhorsi nemoc, kerou tam chytime bude moooc vydarenej prujem :))
    PUU
    PUU --- ---
    antimalarika neberem. vono stejnak clovek tezko zjistit si ma malarii bo vobyc chripku, cili si bude nak hodne zle tak jupi do nemocnice. a na menigokoka se nejspis taky vyflaknem.
    EMIS
    EMIS --- ---
    ty antimalarika bych taky neresil, lekarna je na kazdem rohu takze neni problem koupit mistni. A co jsme se bavili s mistnakama i ve stredovietnamsky vrchovine tak se smali a rikali ze malarie tu uz neni.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    PUU: žloutenka se může hodit po celém světě - to jsem také absolvovala, tyfus je doporučený ale myslim že spíš zbytečný a meningokoka bych též vynechala. Před nějakou dobou se tu řešili antimalarika. Za sebe můžu říci, že bych se na ně příště vykašlala, ale to je asi ta poslední aktuální věc.

    Pokud se chceš nechat vystrašit vším co tam můžeš chytit (malá pravděpodobnost, že se to fakt stane), tak tady odkaz: http://www.vietnam-info.cz/zeme_kapitola.php?klic=1122
    PUU
    PUU --- ---
    zdravim, chystame se do vietnamu v lednu na tri nedele. a premejslime co vsechno naockovat. budem ockovany na zloutenku A+B a tyfus + tetanovka samozrejme. ale jde mi o menigokoka. co sem cetla tak ho doporucujou naockovat pokud tam clovek jedena dyl treba na tri nedele. tak nevim ... jaky ste meli bo mate ockovani vy ?
    EMIS
    EMIS --- ---
    BAR_CA: jj my si to asi vyzrali, tech turistu tam bylo snad vic nez mistnich. O Nha Trangu jsem to taky slysel, ale v listopadu tam pry nebyva moc lidi, tak uvidime v nejhorsim sednem na vlak a mizime do HCMC. Tu lodku mame taky v planu, uz se zas tesim do tepla, tady je kosa, snad jen 24 stupnu, brrr ;)
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    EMIS: hm, no mozna je to tim, ze jsem v Hue nebyla uprostred turisticky sezony a v hrobkach nebyla ani noha... proste nadhera... a ceny na trhu v Hue bezkonkurencne nejlepsi ze vsech turistickych destinaci VN... jinak priste se chci na centralni vrchovinu podivat taky, o tom jsem slysela jen to nejlepsi... jinak Nha Trang je extra turistickej, ale stoji za to si pronajmout lod a odjet se podivat do nejaky rybarsky vesnice
    EMIS
    EMIS --- ---
    Nevim no, lidi v Hue mi osobne prisli dost zkazeni turismem. Citadela je sice super, ale kdyz na me na kazdem kroku nekdo 10x vola motobike, tak to nemusim a radsi to zkouknu a mizim. S atmosferou Vietnamu to podle me nema co delat. To same v kralovskych hrobkach. Je to krasne, ale promackavat se davem belochu s fotakama neni nic co by me dlouho bavilo a zajimalo. Mistni atmosferu si takhle nepredstavuju. Krejcovske dilny jsou v kazdem meste a lide mimo turisticke centra jsou mnohem pratelstejsi, kazdy te zdravi kazdy by si povidal.
    Pres Da nang jsme prejeli do Kon Tum a ta zmena byla znat. Deti na vas volaji, kazdy se na vas usmiva. Typek u stanku s polivkou si sedne a kouka jestli delate pri jidle vse dobre pripadne vam s radosti vse ukaze. Vylet do domorodych vesnicek okolo Kon Thumu taky super. Pujceni motorky 100kc na den a legrace velika. Taky jsme zasli na misti Karaoke, chvili jsme nechapali ale pak velka legrace, po ceste na hotel jsme si zvedli potenci domaci palenkou s kobrou, mistni umelec nam hral na kytaru a vypravel o cem hraje, jako bonus jsme zdlobli par varenych vejci, coz po oklepani byla vlastne mala kureci embrya. Tohle mi osobne prijde jako atmosfera Vietnamu, nejsem holt extremni pamatkar.
    Tedka zrovna sedim v kavarne v Buoan Mu Thot. Dva dny jsme stravili v parku Yok Don, tam nas varovali ze neuvidime zadne zvire a hned 5 minut po startu nas napadla kobra ;) Zitra pronajmeme opet motorky a jedeme na vodopady v okoli a pak vecer kdyz to stihnem do Nha Trangu.
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    EMIS: tak je pravda, ze hned na prvnim obede v Hue jsme sedeli vedle stadecka vychodnich Nemcu, ovsem BAR_CA ma jednoznacne pravdu v tom, ze to neni jen na jeden den... me atmosfera v Hue naprosto vyhovovala a tri a pul dne byly tak akorat... ted jsme v Hoi Anu a to je teprv Neckermann Reisen! zato je tu puvabna stara ctvrt, luxusni kuchyne, mrte krejcovskych salonu... a po zaplavach prakticky ani pamatky, jenom vcera na futrech restaurace carky, kam sahala voda v urcitejch letech... fakt je, ze lidi s alergii na plisen tu asi maji docela krusny casy, ale me se to nastesti netyka...
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    EMIS: no ja nevim, mne prijde, ze jeden den ti zabere projit si citadelu a podivat se do centra, ale nechala bych ji jeste den na hrobky cisaru (nejlepe na motorce), co jsou v okoli Hue, ty se mi desne libily... taky je zajimavy vypravit se na mestskou trznici, kde moc dobre varej a pak taky nekam dal od centra na kraj mesta.... Hue je podle me moc prijemny mesto a lidi jsou tam chudy, takze jsou tam zachovany nektery prvky tradicni architektury (zdi proti duchum pred vchodem atd.). Je to tam myslim daleko "vietnamstejsi" nez v ostatnich mestech Hanoj nevyjimaje
    EMIS
    EMIS --- ---
    HAAALA: v Hue je fajn, teda jako pocasi, jinak je to jak nemeckej turistickej klub. Vcera jsme odtud odjeli. Vic jak den tam asi moc nema smysl travit, ideal pucit si kolo za dolar na den a vsechno to v poho projedes na kole a uzijete si rideni v provozu ;))
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    KRMELEC: no jak se to vezme... po trech dnech v divocine kolem Cuc Phuongu resime, jak je v Hue, ve zpravach nic neni ani ze spatny, ani ze dobry, tak to asi risknem, zitra vecer nocnim vlakem, takze jestli nebudem ve stredu rano na nadrazi, ale v mori, budem muset radikalne preorat plany...
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    EMIS: taky bych řekla dolary, ale svět se mění rychle...
    HAAALA: závist !
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    EMIS: cau, ja vcera dostal za dolar cca 1.760 dongu, takze po sto dolarech je z cloveka obratem ruky milionar... mistni jsou IMHO daleko zvyklejsi na dolary, o euru jsou ani neuvazoval, ale muzu se jeste kouknout...

    jinak zdravim z kavarny na mestsky promenade v Hai Phongu, je tu o poznani mensi mumraj nez v Hanoji, nicmene zadne "ospale mesto" z pruvodce Lonely Planet to nepripomina ani omylem. Prvni den v Hanoji byl jak rana palici do hlavy, po trech dnech mam dojem, ze jsme se trochu aklimatizovali... zitra Cat Ba a snad trochu vic prirody nez jen park okolo pamatniku pisemnictvi a za okynkem vlaku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam