• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    Vše o Vietnamu a Vietnamcích...:))
    rozbalit záhlaví
    YOZHIN
    YOZHIN --- ---
    NARVAH: neber si nic tezkyho, lehka mikina s kapuci a pripadne sustak (ja mam ponco) ti postaci... North Face budnud tady koupis za 60$. Chladna a dazdiva je jenom Sapa, v Lai Chau som temer chcipnul zizni.. na motobiku mne spalilo do ruda na raka, a to je jenom 50km od Sapy... kdyz pudes na jih, nema cenu se s tezkymi hadrami vubec tahat.. ted som v severnim Laousu a mam porad kratasy a sandale.. hlavne si neber pohorky.. Jo obcas sprchlo i v Hanoji, ale neni zima.
    Jo a Kdyz nekoho zajima Malarie, tak v Dien Bien Phu sem koupil plato 10 tablet Doxycyvclinu za 4000VND, idealni na kazdodenni profilaxy, ma to jednu nevyhodu. sidefect je citlivost na slunce, takze mozna proto to spaleni na biku...

    jinak par fotek here: https://picasaweb.google.com/unpocolocoyperrofilia/2011VietnamLaos02?authkey=Gv1sRgCM3VrsqhttuGZw#5579150454488169922
    EMIS
    EMIS --- ---
    YOZHIN: jestli myslis ty vodni "dymky" co kazdej pali, tak ty jsou uplne bozi, totalni zabijak ';)) Sideeffect po koupi byl, ze me kazdej zdravil, divil se ze to turista kouri a jeste si to pochvaluje. Jo jen me dost zaskocilo, ze kdyz si daj praska, tak to casto zapiji palenkou. Poprve jsem nabizenou decovku hodil na ex v domeni, ze je to voda ;) No veselo

    NARVAH: Hadry lehce koupis tam, je to preci jen velka vietnamska trznice ;) Jedinej problem jsem mel sehnat boty, takze i na masine jsem jezdil prvne v sandalich a pak v botach o dve cisla mensich.. pocasi: http://lmgtfy.com/?q=hanoi+pocasi
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    YOZHIN: jako opium? jáky je tam počasí teďkon? přemýšlím, co si s sebou vzít za hadry..
    YOZHIN
    YOZHIN --- ---
    dnes dal s nama muz z kmene Red Dzao pul lahve sve ryzovice, a sel dal spracovavat svoj ryc na vyhen jako kdyby se nechumelilo, skoda ze som nechal svou slivovici na hotelu, mohl jsem udelat pokus :D . jinak ty jejich dymky davaj necekane moc :DD
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    SMOKIE: jo, prej asi půlka asiatů má některou z forem enzymů štěpící alkohol inaktivní, takže to na ně asi působí jako když se napiješ na disulfiram.. ale vietnamec, s kterým jsem bydlel, patřil asi do tý druhý poloviny.. zvládl toho vypít docela dost.. ;) se divím, že to tam maj tak volný s tím řízením pod vlivem teda..
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    NARVAH: tvrdej ze jim chybi nejaky enzymy (alkoholdehydrogenasa) pro uciny stepeni alkoholu v tele, takze se ozerou uz po prvnich 2-4 pivech ... V praxi jsem to mnohokrat pozoroval , nektery zensky vubec nepijou, protoze si daj jednu sklenicku vina a uz maj vilny oci .) a kdyz s nima clovek chlasta od sesti tak jsou v osm nasrac a proto chodej v devet domu. Obcas kdyz ma clovek vic jak osmyho tigra tak je dokonce narcen z toho ze musi bejt cech :D
    A vsichni jezdej domu ozraly jak delo na motorce nebo autem ... jednou jsem videl vietnamce co byl tak ozralej ze usinal na motorce za jizdy na hoan kiem ..klatil se ze z toho div nespad, projel cervenou a spal :D ...
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    KETHAMINA: mně přišlo zajímavý, jak se tradičně vietnamci stravují a jaké zvuky u toho vydávají. že třeba mlaskání není projevem neslušnosti, ale naopak projevem toho, že je jídlo chutné.. nebo že z kuřete se jí i chrupavka nebo morek z kosti.. ty zvyky jsou fakt jiný.. ale smysl pro humor stejnej.. a to je fajn ;)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    NARVAH: přesně :) - mám spíš na mysli tradici.
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    NARVAH: kali se tu pivo a tvrdej, vetsinou rejzova palenka. pivo je slaby, ale to se hodi, kdyz je vedro, jinak by byli vsichni namol furt. no a prijde mi, ze obecne se tu leje dost... treba mototaxi jsou velmi casto nality a obecne ridit nalitej je podle mistnich naprosto v poradku, "je to zabavnejsi"
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    KETHAMINA: tzn. že vientamci neznají alkohol resp. nejsou abuzéři ale spíš bylinkáři? tomu nevěřím ;)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    NARVAH: drinky s hadama jsou lečivý věci na obklady, až poslední dobou to lidi i kalí :)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    kámoš vietnamec když byl v čr, tak hodně kalil pivo. a místní komunita si velmi oblíbila slivku.. dokonce je z nich hodně na alkoholu u nás závislých.. holt daleko od domova, s čechama, co potřebujou fixní ceny a někteří obchodníky buzerujou a někdy dost přihlouplým rasisitickým způsobem, to musí bejt těžký.. nějaký drinky s hadama tam prej maj..
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    EMIS: ten tvůj trip byl asi hodně propojenej s abúzem alkoholu, zdá se. co se tam pije? pivko? nebo ty rejžový extrakty? sem pil něco z palem kdysi a bylo to dost děsivý..
    EMIS
    EMIS --- ---
    NARVAH: jo pobliz natrangu jsme snorchlovali, celkem good, ale zas nic extra, spis dobry ze nas brutalne na tom tripu nalili ;) kazdopadne tahat snorchl a brejle sebou je blbost, to ti vsude puci
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    EMIS: co ten šnorchling? máš zkušenost?
    EMIS
    EMIS --- ---
    NARVAH: hele kdyz nebudes kral zemekoule a zavodnik, tak ten malej scooter je jak kolo. Jen proste furt brzdit zadni brzdou a nedelat zbrkle pohyby ;)
    SMOKIE: no jednou to exlo finalne, dalsich milion poruch po trati nepocitam, to jsme brali jako nutne pauzy na cigaro a pokec ;) Servisy sou tam fakt skoro vsude. Ale mate recht, ze pro cloveka co na tom nikdy nesedel, je lepsi ten scooter, neni to takova pohoda, ale zas se na tom tak snadno clovek nezabije ;)) A nekdo kdo umi a vi, tak si pujci ty 4takty tereni, tech jsem se ale tenkrat bal ;)

    Jinak ty benga nas zastavili v takovej oblasti kde nikdo predtim asi snad nejel, a kus od toho byla zakazana zona. Ale fakt to bylo, cele zvlastni, v prostred pralesa najednou typek u cesty co umi anglicky a zve te at poobedvas s nim a se svou rodinou. Prijemne odpo, pokecate a najednou bum ;)) Ale je fakt, ze byli korektni. My jim rikali, ze propustku nepotrebujem a jedem dal, oni nam ze dal nejedem, ze nas zavrou.
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    BAR_CA: Vietnamsky policajti cizince na motorce ale moc nestavej , projel sem okoli Lao Cai a SaPy na severu a krom toho este asi 4kkm tam a nikdy me nestaveli ... v Ba Be taky ne ... tak to museli fakt vjet do nejaky forbidden zony, ne ?

    EMIS: :)) no s tim minskem se divim ze to kixlo jen jednou, a zadek si taky asi uzil svoje :)... ty hondy jsou aspon spolehlivy, i kdyz uznavam ze v terenu jsem s tim plaval jak kdybych jel na hadovi :)

    NARVAH: jj Honda Dream II a nemuzes udelat chybu :) ty poloautomaty doporucuju - jednak je to lepsi do kopcu a jednak to min zere .. a ve meste s stejne rozjizdis na trojku . Ma to variator, takze nemusis davat neutral kdyz stojis, a spojka je takova, ze se zmackne sama kdyz radis, takze se o ni taky starat nemusis.
    YOZHIN
    YOZHIN --- ---
    NARVAH: na letisti jsou asi 3 smenarne, tak tam.. jednym cechum tam nefungoval bankomat.. potrebujes alespon nejmensi 10000, aby mel typek v busu co vydat. ja tam rozmenil rovnou vetsi obnos abych pak nemusel platit poplatky jinde..
    BAR_CA
    BAR_CA --- ---
    NARVAH: poloautomatickou hondu jsem zvladla i ja, a to jsem v zivote ridila max kolo :-D jo a tajny tu samo jsou vsude, jen o nich clovek vetsinou nevi, prece jen je to eufemisticky receno autoritativni rezim. kdyz se pohybujes na severu v horach u hranic s Cinou, tak te muzou takhle zastavit, prohledat ti vsechny veci a zdrzet te dokud nepochopej, ze fakt nejsi cinskej spion, ale nejaky bezny to neni. To kdyz jedes na centralni vrchovinu... velky casti jsou tam bez povoleni oficialne nepristupny a kdyz mas ultrasmulu a narazis na blbce, tak te klido muzou i vyhostit nebo zaplatis hafo penez na uplatcich. Kamaradka tam byla s pritelem na konci prosince, chteli si to projet sami, tak se vysrali na takovy ty motorizovany pruvodce (ti te tam v souladu se zakonem vozej akorat tak po dalnicich) a zahy je odchytli a byli hodne neprijemni
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    Co šnorchlování ve Vietnamu - nějaká zkšuešnost s underseaworld? Stojí za to se tahat s ploutvema? Nerad bych je měl měsíc zašitý v báglu..
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    EMIS: to je podivná storka. tam jsou tajný?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam