• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    SUNY
    SUNY --- ---
    ahoj, ráda bych se podívala do vietnamu, konkrétně na sever a pak přeletěla na jih, střed vynechám. Mám ale hrozný strach z nemocí - je důvod se bát, nebo stačí mít očkování a být trochu obezřetný? nejvíc mě děsí nemoci přenášené komáry, jelikož i v ČR se mi dělají menší alergické reakce - nic hrozného, ale umím si představit, jak by mi strach z moskytů dokázal zkazit pobyt.

    Budu ráda za jakýkoliv názor a upozornění, případně uklidnění :)
    GGG
    GGG --- ---
    KATKA119: Kup si az na miste okopirovany Lonely Planet za cca 100 az 200kc , podle toho jak si dobra ve smlouvani. Samozrejme je dobry to kombinovat s internetem a zdravym rozumen :)
    KATKA119
    KATKA119 --- ---
    prosím, když by už někdo nevyužil nějakého vyzkoušeného průvodce Vietnamem, tak ho ráda odkoupím. jedu tam v srpnu na letní školu a potřebovala bych nějaké tipy na výlety.. samozřejmě bych uvítala i ozkoušené od vás. díky
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    T_RAVE_LER: taky bych byl rad informovan..dekuji pekne
    GGG
    GGG --- ---
    MINOU: Tak Phu Quoc bezkonkurencne nejlepsi! :)
    160CM
    160CM --- ---
    T_RAVE_LER: ja bych taky mela zajem.
    VINNEE
    VINNEE --- ---
    T_RAVE_LER: Ahoj, ja bych o to mela zajem. Bylo by pro tebe mozne napsat mi tedy trasu do posty prosim?
    T_RAVE_LER
    T_RAVE_LER --- ---
    KDYBY NEKDO CHTEL VYSLAPNOUT FANSIPAN ZA JEDEN DEN NAHORU A DOLU, A TO BEZ PROVODCE, PERMITU, POJISTENI A PLACENI PODOBNEJCH PICOVIN, TAK MU MUZU NAPSAT JAK NA TO. JE TO SILENA MAKACKA, ALE STOJI TO ZA TO.
    GEJSHA
    GEJSHA --- ---
    SMOKIE: http://www.mezikulturnidialog.cz/Informace/nizkoprahovy-kurz-vietnamstiny.html
    pokud by měl někdo zájem o základy od rodilých mluvčích.)
    50 kč/ 90 min lekce
    LYDI
    LYDI --- ---
    @SMOKIE jep. presne toto. vim, ze bez interpunkce je to zrejme na nic, ale nevim, jak dlouho bych se musela ucit, abych interpunke rozumne pouzivala (: ... nevim jak to maji ostatne, ja se snazim neco chytat z mistniho jazyku.. casto mistni maji i radost, kdyz cloveka muzu vysvetlit jak se neco rika (:
    (jinak pokud budete nekde, kde vietnamci pijou, tak mot hai ba asi uslysite casto (; )
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    jinak v tom jak se co vyslovuje muze pomoct treba tohle
    http://www.goethe-verlag.com/book2/CS/CSVI/CSVI002.HTM
    akorat uz je to bohuzel asi od dvacaty lekce zpoplatneny .. ale byvalo to free...
    SMOKIE
    SMOKIE --- ---
    MINOU: ja myslim ze se snazil/a vyjadrit "Kolik to stojí?", a "jedna dva tři"... (dokonce z hlavy a bez slovniku :D) ale já spíš říkal něco jako " Zá bao nem tien" :)
    MINOU
    MINOU --- ---
    LYDI: o to mi nešlo... Nevím, co jsi zač, tak nebudu soudit, ale že si tu napíšeš něco vietnamsky bez interpunkce, aniž bys to pro ostatní přeložila-to na mě působilo divně. A pokud nemáš někoho, kdo ti řekne, jak se co vyslovuje,tak to prostě jako turista nedáš.
    LYDI
    LYDI --- ---
    jasny, ze to nedame jako oni (; ale nekdy jsou proste i radi, kdyz se clovek snazi o vietnamstinu. a kdyz z come on se stane come on ba nebo come on ong, tak je usmev velky (:
    MINOU
    MINOU --- ---
    LYDI: no, než to tak komplikovat a snažit se "machrovat" s vietnamštinou, kterou jen tak někdo nezvládne dobře vyslovovat a hlavně intonovat, tak já radši kreslim symbol dolaru a otazník, nebo řeknu "dong", čemuž každej rozumí a čísla zvládnem na prstech nebo rovnou v bankovkách. ;)
    LYDI
    LYDI --- ---
    bao nhieu tien a mot hai ba hodne pomuze (;
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    tuzka papir, ruce nohy., vzdy se nejak domluvis :) chce to trpeliovost:D
    MINOU
    MINOU --- ---
    LINDUSHKA: Je tam hotelů jak nasr... stačí si vybrat. My byli v hotelech u mostu (předtím budovali malej park), kvůli blízkosti na trajekt na PhuQuoc, hezký čistý za 200tis., ale paní nemluvily anglicky, tak musíš se odmluvit buď vn nebo tužkou a papírem.
    LINDUSHKA
    LINDUSHKA --- ---
    Nejaky tip na ubytovani v HA TIEN??? Diky
    LYDI
    LYDI --- ---
    byla sem na podzim 3 mesice ve vietnamu, ted na konci dubna budu o tom pobytu ve vietnamu mluvit v mestske knihovne praha. hledam jeste nekoho, kdo ve vietnamu stravil vic casu nebo vietnamce, co by mel chut jit do ty prednasky s mnou. tak kdyby nekdo, budu rada (:
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam