• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAURYNNVietnam
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    NANU: koupíš :)
    NANU
    NANU --- ---
    Díky za info o bankomatech. Ještě bych měla jeden dotaz: trochu nestíhám před odletem dokoupit pár věcí a to hlavně redukci do zásuvky a nějaký hodně dobrý repelent. Můžu spoléhat na to, že v Saigonu vše dokoupím nebo rychle běžet nakupovat?
    SKINNER
    SKINNER --- ---
    NANU: Je to tak, Donga Bank mi dala jako jedina 5 milionu :) Ale bankomatu maj docela malo, v mensich mestech vubec.
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    NANU: Z americké karty jsem nejen že nevybral nic, ale ta banka Wells Fargo mi pak i tu kartu zablokovala. Z české z KB jsem uspěl jen u jedné banky, u ostatních jsem typicky 5 minut čekal u bankomatu s tím, že můj požadavek se vyřizuje.. a pak zamítnuto.
    INDEX
    INDEX --- ---
    Donga A dává nejvíc:-) nevím přesně kolik, ale rozhodně dávala víc než jiný banky, co jsme vyzkoušeli..
    NANU
    NANU --- ---
    VOJTA01:
    MAKAK: díky za info
    MAKAK
    MAKAK --- ---
    NANU: já si za boha nevzpomenu, z jakých jsme vybírala, byly nicméně červený
    a neplatily se vůbec žádný poplatky
    VOJTA01
    VOJTA01 --- ---
    Jen já jsem měl většinou zkušenost, že mi to často nevydalo víc než 3 mega, což se pak může projevit na poplatcích za výběr.
    NANU
    NANU --- ---
    MISHUGGE: dobrá, to je docela pozitivní odpověď :D díky!
    MISHUGGE
    MISHUGGE --- ---
    NANU: ne každý bankomat ti peníze dá, chce to zkoušet, na třetí pokus se mi vždy povedlo :). Bankomaty jsou ve větších městech všude, takže to není problém.
    NANU
    NANU --- ---
    Poradíte jak je to ve Vietnamu s výběrem z bankomatu? Vezu si nějaké dolary, ale ráda bych měla většinu peněz na účtu a vybírala z karty (mám českou spořitelnu). Myslíte, že je to ok, nebo mátě nějaké negativní zkušenosti?
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    INDEX: Taky jsem ho tam nakonec sehnal, ale ne v pohodě:) Obešel jsem asi deset potravin, než jsem ho našel.
    A zajímalo by mě, jak ho připravuješ. Normální zelený (případně s jasmínem nebo lotosem) si prostě nasypu odhadem trochu na dno hrnku a zaleju vodou a i třeba po hodině se to dá normálně pít.
    Tady jsem nasypal do hrnku zhruba stejně jako zeleného a bylo to naprosto nepitelné. Zkoušel jsem pak dát asi čtyřikrát míň, to už se dalo, ale jakmile mi to plavalo v hrnku třeba 15 minut, tak už to nešlo. Tak buď musím začít používat nějaké sítko a po chvilce louhování to dát pryč (ale ve Vietnam Food určitě síto nepoužívají, tam to prostě nasypou do konvice), nebo toho sypat ještě míň.
    INDEX
    INDEX --- ---
    MAKOSHARK: Zrovna tenhle jsem v pohodě sehnal na Sapě v potravinách:-)
    DMAG
    DMAG --- ---
    Cu Chi - neuvěřitelný systém tunelů, Vietnam | ŽivotNaCestách.cz
    http://www.zivotnacestach.cz/cu-chi-neuveritelny-system-tunelu-vietnam/
    NANU
    NANU --- ---
    Máte někdo zkušenost s vyřizováním víz zde: http://www.aca-voyage.com/visa/apply-for-vietnam-visa.html?lang=en
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    INDEX: Hledal jsem ten čaj všude možně v Německu, kde teď pracuju; bohužel jsem ve městě, kde nejsou žádní Vietnamci a nedá se sehnat. Od místních Číňanů jsem zjistil, že je to asi totéž, co čínský http://en.wikipedia.org/wiki/Kuding , ale v čínských obchodech taky neexistuje a pověřil jsem jednu Číňanku sháněním v jihovýchodní Číně - taky nesehnala.
    Moje jediná naděje je moje dnešní návštěva Prahy:) Kam jít v Praze hledat vietnamské čaje? Do Sapy v Písnici, do Holešovic?
    YAPHET
    YAPHET --- ---
    Zdravim ! Chce se zeptat, ma nekdo zkusenosti s vycestovanim do Vietnamu na tzv. "rychlopas" ? A jak dlouho trva vyrizeni viz klasickou cestou pres prazskou ambasadu ? Diky !
    NANU
    NANU --- ---
    ZOLTAN: tak potom napiš jak bylo, odlétám týden po vás do Saigonu.
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    ZOLTAN: Co lita primo z Prahy do Vietnamu? Jsem myslel, ze jediny primy spoj z Prahy do vychodni Asie je do Soulu.
    STARAKRYSA
    STARAKRYSA --- ---
    ZOLTAN: ty jo..to mi pride vylozene skoda jen na tejden...jinak ceny letenek supr
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam