• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BALVAN42Bechtěrev, revmatoidni a juvenilní artritida a vůbec
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    Poznal jsem, že Tramal dává! :) ...na příjemné strávení večera je to ideální pain-killer. stačí sám o sobě a je prča :)
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    BALVAN42: Docela se s tim nazorem ztotoznuju,pze pohyb je jednoznacne muj nepritel.
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    já řikám, že mi to nevomezuje, že se hejbu jak raněný tele, pže vedu život na bázi křemíku, nikoli uhlíku :)

    (toto je extrémní názor)
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    BALVAN42: Ono vubec s tim kejchanim je to blby. Vsichni zname tu bolest, kdyz to zrovna cloveka bere.
    Navic jsem zjistil, ze mam docela problem s nedostatkem pohybu. Dokonce i toho beznyho. Do prace jezdim autem, tam sedim u kompu a pak jedu domu a oddavam se pasivni zabave nebo pripadne jdu do hospy. Asi budu muset vymyslet nejakej cvicebni program nebo se ve triceti nehnu.
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    já si roky myslil, že mám bolesti od vysedávání u kompu :))

    Bechtěreva má 2% populace chlápků nebo tak něco. takže bych byl klidnej. horší je to s těma plotýnkama. rozjetý plotýnky jsou hnusný svinstvo. kámo tim trpí jak čert. pár reoperací a tak dál. ...se bojí dokonce i pořádně kejchnout, by si zase něce někde nevyhodil :)
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    Ted jsem z patka na sobotu chrapal na jedny oslave na zemi ve spacaku. Rano jsem myslel, ze nevstanu, jaka to byla priserna bolest. Nevim, jestli to byl Bechterev nebo jsem si ve spanku vyhodil plotynky... ale do dneska trvalo, nez se to trochu srovnalo (za staleho mazani Voltarenem)... nekdy je s tema zadama proste docela sranda... :)
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    CUTTER: záleží na tom, jakej máš stupeň, teda jak seš ohebnej a kam tě to kroutí. fakt se vyplatěj ty individuální tělocviky s fyziatrem. uděláte si sestavičku. potom taky v ideálnim případku tě před cvičenim masáží uvolní a pak ti různě pomáhá. naposledy mi ta potvora uplně natáhla rameno, že jsem s nim pak dva dny nepohnul. ale tak to má vypadat :)
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    Jojo... zase na druhou stranu proc se nekdy premahat a zbytecne trpet...
    Co nejaka univerzalni cvicebni sestava? Neznate neco?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    BALVAN42: ked sa da tak okay. ked nie. tak naplast je dobra.
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    LIBRIUM: nejlepší je si na bolest zvyknout, jak řiká CUTTER. čim míň do sebe toho rveš, tim líp. :)
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    CUTTER: hele, co občas praktikuju: před velkym cvičenim, nebo před dlouhym plavánim si prostě zahulim špeka. se tak trochu změní vnímání těla, cvičení je větší zábava :))

    samozřejmě se nezhulit jak motyka, ale tak "středně" :)
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    DEFRAGMENT: nech se poslat k fyziatrovi, ten by ti měl radit, jak se cvičit. uděláš si s nim cvičící sestavičku.

    do posilovny jsem teďka by odeslanej, fyziatr by ti měl i poradit co tam cvičit. já jsem hodně cvičil nohy a prdel, pak záda (takový ty přítahy)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    Norspan naplast je dost dobra -- nalepi sa, tlmi bolest 7 dni a potom sa vymeni.
    nizko davkovane, malo nez. ucinkov. len do toho nejde chlastat alkohol...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    na bolesti, ked su moc silne, je lepsie kombiniovat tie NSAID s nizkymi davkami retardovanych opioidov (podla znasanlivosti, Tramal ret., Norspan naplast, OxyContin 10 mg, MST 10 mg...). ale to musi "kormidlovat" skuseny lekar...
    inak maju podsatne menej NU nez vysoke davky tych protizapalovych kyselin a aj navykovost nie je nijak extremna, ak sa dodrzuje davkovanie, predpis a rezim.
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    BALVAN42: Me to zaclo asi ve 21 kyclema. Pak za krkem.... pak bedra... ale jako da se to prezit celkem. Bude hur. Ale tak clovek se s tim musi proste poprat. Nejvic me stve, ze kdyz me to opravdu chytne, tak nevim, jestli nemam treba infarkt nebo neco, jak to strili dopredu. Nebo je mi blbe od zaludku. Ale clovek si na tu bolest musi zvyknout, respektovat ji a zaroven se ji nepoddavat.
    CUTTER
    CUTTER --- ---
    Tak na posilovnu bych to mozna ani moc nevidel... ja bych se vlastne ani na zadnej moc velkej pohyb nevidel. Vim, ze je to chybka, ale nemam na to naturu. Navic, kdyz je to ztuhly, tak to neboli... :) Ja kdyz pohyb, tak dost narocnej (tvrda prace, co se proste musi udelat). Tak pred tim ibac a potom po tak 10 hodinach, co se to rozlezi, tak dalsi a mam na 3 dny relativni klid. Vono se s tim da stejne hovno delat. :) Stejne se to resi chemicky oblbovakama. S tim se proste neda nic delat. Trpte se mnou. :)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DEFRAGMENT: pokial nebudes vzpierat 120 kilove cinky nad hlavu a nebudes hodinu vytuhnuty na nejakom stroji/lehatku, tak hadam okay. ale s mierou a zostat v pohybe.
    DEFRAGMENT
    DEFRAGMENT --- ---
    LIBRIUM: a co treba neco v posilovne?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DEFRAGMENT: hlavne plavanie, menej cyklistiku.
    inak v podstate vsetko, co klby a chrbticu moc nepretazuje a fyzioterapia/krankengymnastika.
    DEFRAGMENT
    DEFRAGMENT --- ---
    mam 23
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam