• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BALVAN42Bechtěrev, revmatoidni a juvenilní artritida a vůbec
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    ZWOOKY: je. snad to dusevne ve zdravi preziju ,)
    CHOLE
    CHOLE --- ---
    ZWOOKY: ono to uteče NI NEVÍŠ JAK
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    ZWOOKY: plně hrazena pojišťovnou je 4 týdenní léčba. nenadělám nic.
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    tak na jaře 2017 jedu na měsíc do Jáchymova. nevím jestli po 20 letech nemoci konečně juchat, že mám nárok na "křížkové lázně" a nebo ne. každopádně do toho jdu (mám super zaměstnavatele a máme celou nemocenskou 100% hrazenou)

    Komplexní lázeňská péče
    http://www.laznejachymov.cz/komplexni-lazenska-pece/
    SARGO
    SARGO --- ---
    GOROS: Sranda, že to píšeš, líp bych to neshrnula. Přesně tak to teď vypadá. :-)
    GOROS
    GOROS --- ---
    SARGO: Ahoj, pokud máš boreliózu, tak se s revmatoložkou zaměř nejdřív a hlavně na to. Může to být spouštěč Bechtěreva (někdy se říká falešnýho). Mě před několika lety chytlo SI skloubení (tak že jsem nevstal z postele)- klasický kolečko vyšetření -> Bechtěrev. Trápil a smiřoval jsem se s tím asi půl roku až mi revmatoložka nasadila prášky na potlačení imunity. Asi za tři týdny brutus horečky, takže znova kolečko po vyšetřeních a zjistili mi jak řikáš, pěkně uleželý chlamydie a borelie. Pak mě začli vyšetřovat různý odborníci (díky teda MUDr fotrmanovi) kolem souvislostí Bechť. a chlamidií, a nějak došli k tomu, že to mám zřejmě kvůli nim. Nakonec jsem se teda z chlamydii a bor. vyléčil, no a bude to 10 let od poslední kontroly u revmatoložky s MR, bez (ťuk ťuk) jedinýho příznaku, bez zánětu. Jediný co, že v sobě nosím HLA b27, což je ale prej jeden z příznaků, že se bát nemusím, přesto se ale pořád modlím..Tak držím palce :)
    HOEZO
    HOEZO --- ---
    Ahoj, ted na me skocila tahle reklama:

    Studie revmatoidní artritidy
    https://www.clinlife.cz/...mp/1857?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=101046+RA+seznam+CZ
    CHOLE
    CHOLE --- ---
    MONOTYPEK: já jezdím ppravudelně do třeboně taky na měsíc a kolo si tam půjčuju, měsíc uteče jedna věc já tam neměla čas ani knížku otevřít :) Jáchymov si nechávám jako poslední štaci až nic nebude pomáhat
    PAPAYA
    PAPAYA --- ---
    MONOTYPEK: ke komu chodíš do RÚ?
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    SARGO: na kole rád nahoru dolu a hlavně bláto :D
    SARGO
    SARGO --- ---
    MONOTYPEK: Záleží, jaké povrchy preferuješ. Rovně tam nestojí ani voda ve sklenici :-D

    MONOTYPEK: Až dodatečně mi došlo, že to crp možná souvisí s chuťovkou číslo dvě, kterou řeším, tj s pěkně uleželou boreliózou... hele ale to je báječná nemoc, dá se na ní svést skoro všechno na světě! :-D
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    ZWOOKY: zeptám se hloupě... kolo si tam vzít je asi kravina, co? :P

    no povídej... jaké to bylo na bioléčbě? jak ses cítil? zlepšil se ti stav? (zlý počítač!)
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    SARGO: rozhodně začni. klinické testy se blíží pomalu ke konci (proto jsem se tam snažil dostat)

    Registr ATTRA: Úvod
    http://attra.registry.cz/index.php
    SARGO
    SARGO --- ---
    MONOTYPEK: Ha! Moje crp je jako jojo. Mám se začít zajímat? :-))
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    ZWOOKY: fajn :) je to denni galej nebo jsou dny, kdy muzu vypadnout? pracka a tak? (nikdy jsem nebyl v laznich:))

    protoze nemam aktivitu (crp) v nemoci, takze by to nemelo ucinek a naopak by to mohlo privodit komplikace jinde. verim ji.
    SARGO
    SARGO --- ---
    MONOTYPEK: Za měsíc se nic nestihne, natož se unudit :-)) Notebook, seriál v něm, něco ke čtení a napsat knihu, hmmm? :-D (No fuj, jaká to ošklivá závist se mě zmocňuje! Ale po včerejší akci zvané "hromada malých chlapečků slaví narozeniny" bych si ty lázně taky zasloužila, vííííš? :-D)
    A ta bioléčba... proč kontraproduktivní? Narostla by ti po ní další noha? 8-)
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    není nic lepšího než sedět na revmaťáku u své doktorky, když tam vtrhne skupina 4 hezkých mediček, že se něco naučí. doktorka jen řekla, že si potřebuje zavolat a že bych jim mohl říct něco o své nemoci :) hehe.

    každopádně mi bylo vysvětleno dobře proč bioléčba pro mě není ok a že by byla kontraproduktivní spíš. no a na závěr jsme se dohodli, že mi v září napíše lázně. prvně vyrazím do Jáchymova, tak snad to dopadne dobře a já se tam neunudím k smrti. :D

    někdo zkušenosti s lázněmi na měsíc?
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    ZIVA: tak určitě! :)
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    ja zas resim ze prijdu k doktoru s bolenim bricha (....vybersicochces) a on na me jo to vite, to ten bechterev.

    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    na chvíli se mi zalíbila teoretická možnost se dostat do klinické studie (bioléčba)... bohužel (jak jsem i předpokládal) nejsem dostatečně Bechtěrevik!

    to se člověk doví, že nestačí mít jen nevyléčitelnou nemoc, ale je potřeba být VÍC nevyléčitelný. (aka proč dělat zázrak na poloslepém, když slepému uvěří svět zázrak spíš) :DDD

    zůstávám tedy ve svém aktivním režimu a třeba jednou něco vymyslí (ale jestli mi bude už 70, tak na to stejně seru)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam