• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CORNELALidský papillomavirus / rakovina děložního čípku - zkušenosti, rady a všechno kolem
    MONELLE
    MONELLE --- ---
    Měla jste některá leukoplakii? Jaká k tomu byla cytolka - v rozporu pak s biopsií? (jakože cytolka neukáže nic než squamy, ale pod tím se schovává léze - biopsie ukáže)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    venuju tuhle diskusi, ma nekdo zajem?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GRETKA: já měla VIN II (opravdu VIN, ne CIN) a přesto mi dělali biopsii čípku, včetně preventivní konizace při laserovém odstranění lézí ze sliznice.
    Po operaci mám už skoro 8 let, nález zcela negativní, jenom doufám, že čípek po konizaci a loňské kyretáži nebude teď v těhotenství dělat potíže (v nejhorším případě to snad cerkláž jistí...)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    TRISSIE: Tvůj gyn má v ruce stěteček nebo stěrku, teda mimo těch za opicema co mají tu vatovou tyčinku... Ale jiná možnost není. Biopsie je opravdu něco jiného, kdy sebereš takovou mini mrkvičku tkáně a na čípku se nedělá.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    SRNKAA: Jak ti to říct... To co popisuješ se dělá v případe, když se moc neví, rozhodně to není klasický přístup.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MIDORI: je to takhle, t'en stetecek je citlivější, ale zase to chce aby to ten doktor uměl používat.
    Teď máš klasický stěr. Pro klid na duši bych být tebou zašla na ten štětečkový.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SRNKAA: já mám pocit, že mě dělá doktor biopsii při každém vyšetření - rozhodně tam nešmidlá nějakým štětečkem či stěrkou, ale pokaždé prohlásí "a teď to štípne a možná budete pár dní krvácet".
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    SRNKAA: diky, ta tip, mozna by nebylo od veci se nechat vysetrit jeste jinde.. ty jsi tam byla?
    SRNKAA
    SRNKAA --- ---
    MIDORI: těžko říct, nevím všechno, jsem v tomhle trochu nováček,většinu informací jsem posbírala od kamarádek, které si to zažily, můj starý gyndař vyšetření nedělal moc snaživě, mé neustálé potíže odmítal řešit a až teprve nový doktor se mi snaží pomoct, každopádně mi říkal že mé problémy souvisí s nálezem na čípku, dokud je prý méně postižený tak projevy nemusí být žádné, když už je to tam trochu víc špatné, tak už se to může projevovat a různýma zahadnýma výtokama, bolestma atd. Jinak pokud přeci jen své lékařce nedůvěřuješ, tak zde si můžeš nechat udělat cytologii a test na HPV bez doporučení lékaře (samozřejmě za peníze,cca 650,-) MediGen s.r.o. http://www.indonal.cz/?page=1 a určitě existují i jiná pracoviště, ovšem nevím jak je to s doporučením od lékaře. Já sama jdu po špatnym výsledku z cytologie na kliniku CGOP v Praze, se kterým spolupracuje můj nový doktor...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    SRNKAA: jo, to jo, ja jsem v klidu, jen me ted trochu prekvapilo to, co pises - ze existuje novejsi metoda vystreni cipku a ze moje doktorka zrejme pouziva tu starsi, takze se nabizi otazka, jak moc je to spolehlive. Na druhou stranu snad vi, co dela
    SRNKAA
    SRNKAA --- ---
    MIDORI: to jo, sice mi tam bývalý doktor něčim jako mikroskopem kdysi koukal, nicméně já musím na rozšířené kolposkopické vyšetření na onkologii - popatlají ti čípek kyselým roztokem a uvidí přímo ty špatné bunky a vezmou kus tkáně na rozbor (biopsie) - to na běžný gyn. prohlídce nedělají. A podle toho se rozhodne o případné konizaci. Pokud tě doktorka hlídá a zatím se to nehorší, tak snad můžeš být v klidu a tvoje tělo se s tím časem srovná...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    SRNKAA: mimochodem ted jsem si vygooglila, co to je ta kolposkopie a jestli se jedna o vysetreni mikroskopem, tak to mi dela doktorka snad pri kazde prohlidce
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    SRNKAA: hm, tak tohle slysim poprve. Zanety mivam hodne casto a zrovna ted jsem dobrala atb, ale ze by to melo mit souvislost s cipkem, to jsem nikde jeste neslysela.
    Doktorka me neposlala nikam, rikala, ze nejaky zmeny na cipku mam, chodim na kontroly kazdy pulrok a ze pry do dvou let by se to melo budto zlepsit (diky vlastni imunite) anebo zhorsit a pak bych sla na konizaci. Zatim to mam stale stejny beze zmeny...
    SRNKAA
    SRNKAA --- ---
    MIDORI: mě ten nový gynekolog říkal, že ty problémy co mám - výtoky, někdy takové podivné bolesti, tahání, ted jsem měla i zánět a musela brát atb - souvisejí s tím že mám už "rozjetější" změny na děložním čípku. Poslal tě pak doktor někam dál na specializovaný pracoviště? Kde ti udělají kolposkopii, popř. odeberou na testování kus tkáně?
    ADDAH
    ADDAH --- ---
    slečny, dámy...omlouvám se, že zde spamuji, ale urgentně hledám gynekoložku v Praze... nevíte někdo o nějaký? měla sem takovou babku, ale dycky sem si u ní připadala jak totální trotl a nikdy sem se nestačila na nic zeptat, jak rychle mě vypoklonkovala... potřebovala bych nějakou mladou, milou, vtipnou ženskou...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    SRNKAA: ona na cytologii nepouziva vatu, ale drevenou spachtli.. nalez nejaky mam, chodim na kontroly kazdy pul rok a problemy se zanety mam neustale.. mimochodem caste zanety nejak souvisi s cipkem?
    SRNKAA
    SRNKAA --- ---
    MIDORI: můj starý doktor při cytologii používal špejli s vatičkou, nikdy nevyšel výsledek špatný, problémy se spodkem jsem měla neustále, tak jsem přešla k novému gynekologovi - ten dělá stěry na cyto takovým štětečkem -vypadá jak od řasenky, akorát je bílý a nyní mám špatné výsledky z cyta a musím na další vyšetření na onkologii. Upozornuji že mezi cytologií od starého a nového gynekologa uběhl asi měsíc a půl, takže pochybuji že se tam takový nález objevil jen tak zčista jasna během měsíce (nález už je na stupnici výše :( takže mírné obavy jsou asi na místě, cytologické odběry se špejlí a vatičkou by se prý už vůbec neměly používat, jelikož ty špatné bunky na čípku většinou neodhalí...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    GRETKA: hm, tak to moje doktorka pouziva tu starou metodu.. mam mit obavy nebo je to taky spolehlivy?
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    MIDORI: Stetecek, co se pak vymacha v nadobce s tekutinou a ještě je tam i speciální systém aby se z něj dostalo opravdu všechno a zůstalo to v te tekutině.Chce se to naučit ten grift, jinak šetření na čípku a to ostatní okolo je jednoduché.Jo a nejspíš je to dražší.
    Starší metoda je to roztírání na lab. sklíčku.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Muzu se zeptat, jaka je ta novejsi metoda cytologie? Moje doktorka pouziva na bezne vysetreni spejli s vatickou a na cytologii takovou spatchtli drevenou..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam