• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HONANEK69Vše o digitálním vysílání TV( DVB-S, DVB-T, DVB-C)
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    nemá někdo zkušenosti s programováním televizních tlačítek na DO pro set-top box TeleSystem TS6810RF?
    MESHUGGAH
    MESHUGGAH --- ---
    Zdravím, kdyby měl někdo zájem, prodávám OSMC USB dongle pro DVB-T2: https://www.nyx.cz/index.php?l=user;id=MESHUGGAH;f=%3Fl%3Dmarket%3Bl2%3D4%3Bid%3D203098
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    prosím tip na set-top box který se dá dobře přidělat k televizi zezadu, nebo je jako stick (hdmi)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Nějaký tip na STB T2 co má HDMI-CEC ?
    LIGI
    LIGI --- ---
    FATBOZZ: zda se, ze mas starsi verzi. mrkni na tohle, jestli si to nevidel:

    Astrometa DVB-T2 - LinuxTVWiki
    https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Astrometa_DVB-T2
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    LIGI: A jak ten tuner mas stary ? Kupoval jsi ho nejak nedavno, ze by zmenili demod ? Mam s tim problemy od zacatku co jsem koupil a vypada to ze se na nej spis vykaslu a nahradim T230 mygica.
    LIGI
    LIGI --- ---
    FATBOZZ: aha, ja tam mam jinej demodulator:

    Sony CXD2837ER DVB-T/T2/C demodulator #0 : DVB-T #1

    s Panasonicem nemam zkusenost.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    FATBOZZ: Ostatni tunery jsou disabled. Nastavenou sirku pasma v muxech na 8mhz ( jinak mi neladilo ). Prehraje se prvni sekunda, pak uz jede jen zvuk. Signal nemyslim ze by byl neja vyrazne slaby.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    LIGI: Zkusil jsem, ale porad kostickuje a continuity errory.

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: problémy s kostičkováním byly v nedostatečném kontaktu mezi kabelem a zásuvkou.
    LIGI
    LIGI --- ---
    u astromety na linuxu je nutny pro tvheadend zapnout v nastaveni DVB vstupu 'Vynutit stary status', jinak se bude rozpadat obraz a v logu budete mit 'Continuity error'y. jinak bezi nadherne i na poslednich 4.* kernelech.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    FATBOZZ: Po dlouhe dobe jsem vyzkousel a vypada ze s novsim kernelem je stabilni a tuner nepada.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj, máte tip na nějaký spolehlívý dvb-t2 settobox, který umí
    hdmi cec
    scart
    duální tuner
    nahrávání na usb - nebo na síŤ - prostě aby šlo z toho ty nahrávky dostat
    ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    tak ještě dotaz na kostičkování:
    T2 kanály, které mají 1920x1080 se kostičkují, někdy hodně (i televize zahlásí, že video není k dispozici) ale T2 kanály s menším rozlišením fungují dobře.
    To bude asi anténou? nebo nějaký LTE filtr?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    olol

    Staré TV vysílání končí v červnu 2020. Nové bude s vyšším rozlišením zdarma - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/technet/tv-sat/dvb-t2-vysilani-prechod.A190424_110306_digitv_vse

    Ani jedna z komerčních stanic totiž neplánuje vysílání v plném vysokém rozlišení.

    Nejblíže mu bude již výše zmíněné vysílání kanálů Primy, hlavního kanálu TV Barrandov a Seznamu, které budou mít rozlišení 1440 × 1080 zobrazovacích bodů. Ostatní kanály komerčních vysílatelů budou mít rozlišení jen o málo větší než je dnešní SD standard. Konkrétně to bude 960 × 540. Nova pak zůstává na SD rozlišení 720 × 576 pixelů.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Nejaky tip na DVB T2 STB s HDMI CEC ? Koupil sem Alma iHD, ktery to ma podporovat, ale nefunguje to.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Máte někdo zkušenost s tímhle usb stickem v linuxu ?
    Astrometa DVB-T2 - LinuxTVWiki
    https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Astrometa_DVB-T2
    Vpodstatě běží T-čko ale druhý tuner na T2 z větší části nenačte firmware. Třeba až na 3ti pokus po restarovani usb portu nebo vytazeni a zase zasunuti. Nejaky napady na zprovozneni uvitam. Pripadně tip na korektně fungující usb T2 stick který si bude rozumět s novějšími kernely a tvheadendem
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RATTKIN: spíš někde něco umrzlo a upadlo, případně něco dalšího v rozvodech. Jestli máš nějaký domovní zesilovač, ten třeba taky mohl umřít. Někam nateče voda když svítí sluníčko na led.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mám problém - ani jedna dvb-t telka v domě nefunguje - stanice mi většinou nenajde, nebo když je najde, tak je no signal. včera to hodně kostičkovalo a k večeru se to úplně rozpadlo.

    Mám tam Alcad AM-112 a pak rozbočovač VTF8846
    může to být mrazem? už je to taky docela staré.

    já si dokážu tak akorát změřit, že trafo dává 12v, dál nevím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam