• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HONANEK69Vše o digitálním vysílání TV( DVB-S, DVB-T, DVB-C)
    JIMX
    JIMX --- ---
    FATBOZZ: nic me nenapadá ... anténu mám vlastní na střeše, od ní vede koax bez rozdělení rovnou do tv, přes klasickou tv zásuvku
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    JIMX: Pripadne nejake zarizeni co se "navazbí" na televizní rozvody a ruší ?
    JIMX
    JIMX --- ---
    FATBOZZ: preladovat jsem zkousel uz nekolikrat, vsechno je tam jenom jednou ... a update žádný není ... ale dik aspon za snahu :-)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    JIMX: Nabizim cistou spekulaci. Zkusit preladit komplet telku, treba ma bordel v databazi a muze treba dvakrát identifikatory a když poklesne signal tak zkouší nějaký další. Pripadne update telky jestli není
    JIMX
    JIMX --- ---
    Netušíte někdo, kde by mohl být problém ... když jeden jediný mux mi občas dělá to, že při 90 % síle signálu a 100 % kvality signálu (měřeno televizí LG - nějaká novější smart tv s dvb-t2 tunerem) mi z ničeho nic padne oboje na nulu, pár sekund to tak je a pak to zpátky naskočí na těch 90/100 ... samozřejmě při tom vypadne obraz ... někdy to dělá co pár sekund, jindy sem tam, někdy i pár hodin ne ... jiné muxy i ze stejnýho vysílače, mi to nedělají. Má vůbec smysl zkoušet zesilovač signálu? Nebo čím by něco takového mohlo být? ... jinak je to konkrétně 26. kanál z Krašova, kde je v současnosti přechodný MUX 11.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    DAVIDOWITCH: Ještě hodne casto zlobí rozdvojky, jestli tam nejakou mas tak vymenit. Případně pokud máš nejaky usb dongle s rtlsdr (par stovek) je možný se kouknout pres ruzne programy na spektrum. Leccos z toho taky jde zjistit.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    FATBOZZ: ok, je nějaká možnost nezávislé ověřit že to je fakt kabel? Ideálně něco jako "kup tenhle za 200, je už dobře nakonektovany a když to s ním nejde, tak je problém u nich".
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    DAVIDOWITCH: Snr neni vsechno. Necht si příště vezme reflektometr a rekne ti v jakym miste na kabelu je porucha.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Mám televizi od UPC, zařízení je tak 6 let starý Samsung, nemám set-top box ale kartu přímo v televizi. A spousta programů je hrozně rozkostickovana. Hlavně HD, třeba Discovery se nedá sledovat, tam zlobí i zvuk a nějak trochu funguje tak 1/4 obrazu. Jejich technik už tu byl dvakrát a tvrdí že SNR od krabice ke mě je ok a tudíž to je buď kabel k televizi (mám ho tažený v liště) nebo televize. Kabel sem teď zkoušel nějaký z Alzy, kdyby ten v liště měl třeba hřebíkem zkratovane stínění, vůbec žádný rozdíl. Co ještě můžu zkusit, aby mě nemohli odbýt že to je můj problém?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FATBOZZ: nalomim za konektorem a pak ty 2cm uriznu a naraznim novy :D
    zatim jsem koupil variabilni attenuator, tak nejdriv vyzkousim, jestli to pomuze a kdyz jo, tak to asi vyresim fixnima
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    QWWERTY: nalomit kabel. Lol. Jak ho pak odzlomis az bude treba?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MUXX: hm, ted kolega poradil, ze problem muze byt opacny
    signal je 100%, ale kvalita 60-70%, takze mozna je ten signal jenom prebuzeny
    problem je, ze je to lokalni kabelovka, ktera pousti do mistniho kabelu DVB-T/T2 (jo, hereze, radsi se neptejte, taky nevim proc nepouzivaji DVB-C a nemam chut to s nima resit, protoze v oblasti ani nebydlim) a je mozny, ze maji u sebe prepaleny zesilovac
    takze zkusim koupit utlumovy clen nebo nalomit kabel, at ma dostatecny utlum a uvidime :D
    MUXX
    MUXX --- ---
    QWWERTY: lepsi antena to nevyresi?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    Jak poznáte, že už přijímáte DVB-T2? Pomůžou vám programy České televize | Televizniweb.cz
    https://www.televizniweb.cz/...k-poznate-ze-uz-prijimate-dvb-t2-pomuzou-vam-programy-ceske-televize/
    "do budoucna už nebude možné pozemní cestou přijímat programy ČT v nižší kvalitě obrazu než Full HD."

    existuje reseni, kdyz jsem v oblasti s tak mizernym signalem, ze plynule bezi jenom SD, ale HD ne, takze kdyz SD vypnou a budou vysilat jenom HD, tak to bude nekoukatelny?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    RATTKIN: pořádný kovový konektor, ideálně úhlový. Kabel přichytit stahovačkou na nejbližší vhodné místo. ;)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RATTKIN: Pokud je to kabel přímo do televize tak nic lepšího neni. Pak jsou ještě g konektory, ale ty maji tv na sat vstupu. Zkus se spis zamyslet nad delším kabelem, jestli tento není ohly moc a kvuli tomu se lame.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    hrozně mě štvou tyhle konektory, není něco lepšího?
    V lepším případě se samice roztáhne, ale někdy i jeden pysk upadne, za půl roku už dávám třetí kabel a to se televize jen minimálně natáčí v rámci asi pěti stupňů

    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    nemá někdo zkušenosti s programováním televizních tlačítek na DO pro set-top box TeleSystem TS6810RF?
    MESHUGGAH
    MESHUGGAH --- ---
    Zdravím, kdyby měl někdo zájem, prodávám OSMC USB dongle pro DVB-T2: https://www.nyx.cz/index.php?l=user;id=MESHUGGAH;f=%3Fl%3Dmarket%3Bl2%3D4%3Bid%3D203098
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    prosím tip na set-top box který se dá dobře přidělat k televizi zezadu, nebo je jako stick (hdmi)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam