• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERTLASKomentar k zavodum a F1
    Live komentář závodů (a) formule 1 pro ty, kdo nemohou koukat na televizi

    | NYX F1LIGA | f1fanatic | formula1 livetiming | espnf1 | Formula 1 Live Streams
    |8.4.AUS|24.4.ITA|8.5.USA|22.5.ESP|29.5.MON|12.6.AZE|19.6.CAN|3.7.GBR|10.7.AUT|24.7.FR|31.7.HUN|28.8.BEL|4.9.NED|
    |11.9.ITA|2.10.SGP|9.10.JPN|23.10.USA|30.10.MEX|13.11.BRA|20.11.UAE|
    rozbalit záhlaví
    MITTRA
    MITTRA --- ---
    Dovolím si poznámečku k šestému titulu Hamiltona a dominanci Mercedesu: samochvála smrdí, ale já to v březnu říkal! (viz MITTRA) Už se těším, až si zavěštím v kvalifikaci na Melbourne 2020 :)
    MITTRA
    MITTRA --- ---
    MITTRA: Dobře já: Píšu o sezónách 2009 a dále a pak se oháním rokem 2008... aneb jak se snažit někoho přesvědčit na základě výpočtů a neumět přitom do deseti počítat :)
    MITTRA
    MITTRA --- ---
    KALTY: To asi nepotvrdím, F1 sleduju přes 20 let :)

    A teď trocha faktů k tomu předčasnému fňukání si a nesmyslnosti predikcí výsledků sezony na základě první kvalifikace. A musím férově přiznat, že jsem sám nečekal, že jsou až tak jednoznačné.

    Letošní časový rozdíl mezi vítězem kvalifikace úvodního závodu a nejrychlejším vozem jiné stáje byl 704 tisícin sekundy.

    Při srovnání s uplynulými 10 sezónami (2009-2018) byl jen 3x vyšší časový rozdíl v kvalifikaci úvodního závodu mezi vítězem kvalifikace a nejrychlejším vozem jiné stáje. Vždy vyhrál celou sezónu jezdec ze stále vítěze kvalifikace úvodního závodu a jeho stáj pak i pohár konstruktérů.

    Z ostatních 7 případů (kdy časové rozdíly byly menší než letos) vyhrál i tak 6x opět jezdec ze stáje vítěze kvalifikace úvodního závodu a 5x jeho stáj pak i pohár konstruktérů. Byly to ročníky 2008 a 2012, kdy však časové rozdíly z kvalifikace úvodního závodu byly jen 155. resp. 380 tisícin.

    Pokud si tedy troufnu trošku pofňukat, že sezona míří do prdele, protože to vypadá na šestou výhru stejného týmu, vycházím bohužel ze statistiky. Překvapivě je výsledek kvalifikace úvodního závodu poměrně dobrou predikcí výsledku sezóny. Ukazuje prostě hrubý potenciál auta, když se mu šlápne na krk. A je to samozřejmě lepší predikce, než pak závod sám, zatížený nižší spolehlivostí nových technických konceptů z úvodu sezony.
    TOFI
    TOFI --- ---
    JOHN_BEAK: tak za to Netflix nemuze ze :-)
    BOD1E
    BOD1E --- ---
    TOFI: Jo, už jsem to sjel celý a je to super
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    JOHN_BEAK: to sleduj na Netflixu bez ceskych titulku... :D
    JOHN_BEAK
    JOHN_BEAK --- ---
    TOFI: Z principu nesleduju nic s českými titulky.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    TOFI: ja zatim 1.dil, Kalty to tady dost chvalil :)
    TOFI
    TOFI --- ---
    sldujete?Formula 1-Drive to Survive
    Formula 1-Drive to Survive_S01E03_titulky.CZ_1080p.mkv
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Hehe prej Ricciardo needs no wings! :D

    NANUQ
    NANUQ --- ---
    KALTY: To na mě docela platí, ale já bych se dívat chtěl :-D
    KALTY
    KALTY --- ---
    VYWERN: hlavně si vždy stěžují lidi, co na to x let nekoukají :)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    NANUQ: tak z prvniho zavodu toho moc poznat nejde a minula sezona byla v pohode. Uz mi to prijde takovy folklor stezovat si na nudnost F1. Jako kdyby jine serie byly pokazde vzdy super zabavne.

    Pockal bych 3 zavody a pak se uvidi.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Ferrari explains keeping Leclerc behind Vettel in F1 Australian GP - F1 - Autosport
    https://www.autosport.com/f1/news/142192/ferrari-explains-keeping-leclerc-behind-vettel
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    NANUQ: ne :)

    Valtteri Bottas explains 'f*** you' radio message after Australia win - F1 - Autosport
    https://www.autosport.com/f1/news/142189/bottas-explains-his-f***-you-radio-message
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    NANUQ: me to tak staci od te doby, co to zpoplatnili :)
    NANUQ
    NANUQ --- ---
    ANDR3E: Nebylo to náhodou "fuck yea"? BTW to vypadá na další sérii nudných závodů a nadvlády Mercedesů, na kterou mi bude stačit sledovat highlights na youtube :-/
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Co ten Valteri s tim "fuck you" do team radia po projeti cilem?:)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    MITTRA: ja mel turbo taky presne na nej:))sice muze dal zůstat muj oblibenej jezdec i kdyz s renaultem se obavam si moc.nepomohl,ale ve fantasy se budu muset poohlidnout jinde :)
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    Heh můj GPF1 fantasy team forbidden.chaatra dopadl se svými 151 pts líp než nyxí Richly_vlacy :D
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    Ale je husty, ze ma clovek 1 zmenu za tyden v tymu zdarma a kazda dalsi je -10 bodu. Pak teda jeste je moznost 1x wildcard, kdy zmenite komplet celej tym a tuhle wild card muze clovek pouzit jen jednou za sezonu...
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    MITTRA: jo tak uz chapu, proc si rikal, ze ta sezona je v prdeli :D chapu :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam